Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Палаткии

    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
    ‎NooS няма ваш и наш подфорум. Аз имах такава палатка, но при един силен дъжд в Русе, яко се наводних вътре. Дано да не ти се случва, но трябва задължително с найлон отгоре. Аз веднъж го оставих и точно тогава ме удави.
    Досега само 2 пъти ме е валяло дъжд в нея и никога не е влизала вода вътре... единственото лошо е когато примерно допреш с пръст стената на палатка и започва да "кондензира" иначе тя отгоре си има едно като отдушник с мрежичка и за там има найлоново парченце което си го покрива единия път в Родопите ни валя много здрав дъжд около 10-ина минути и вътре бяхме седнали 4 човека... когато излязохме бяхме съвсем сухи, а палатката/найлона/ с 2 изтръсквания и 2-3 мин. ветрец изсъхва
    [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

    Марин Маринов - 0885114702

    Коментар


    • #17
      До: Палаткии

      Вижте всеки си купува мотор или джип според някакви цели на употреба. Така, че да си мерите палатките няма смисъл. Някои ги ползват просто за къмпинг, други за подслон при дълги преходи.
      Защо просто не поставите някакви критерии и препоръки, примерно от толко до толко, от това до това, за еди какво си е удобно, другото е вече за еди какво си, а третото... за плаж
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #18
        До: Палаткии

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Вижте всеки си купува мотор или джип според някакви цели на употреба. Така, че да си мерите палатките няма смисъл. Някои ги ползват просто за къмпинг, други за подслон при дълги преходи.
        Защо просто не поставите някакви критерии и препоръки, примерно от толко до толко, от това до това, за еди какво си е удобно, другото е вече за еди какво си, а третото... за плаж
        Добра идея, наистина! Най-добре някой от по-запознатите със палатките да обясни пък другите да допълваме
        [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

        Марин Маринов - 0885114702

        Коментар


        • #19
          До: Палаткии

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          Вижте всеки си купува мотор или джип според някакви цели на употреба. Така, че да си мерите палатките няма смисъл. Някои ги ползват просто за къмпинг, други за подслон при дълги преходи.
          Защо просто не поставите някакви критерии и препоръки, примерно от толко до толко, от това до това, за еди какво си е удобно, другото е вече за еди какво си, а третото... за плаж
          Ами темата е Екипировка в подраздел за мотори. От тук следва, че става въпрос за палатки, удобни за пренасяне с мотор и функционални. Никой не си мери палатките, а само всеки показва какво ползва и споделя хубавите и лошите страни.

          Коментар


          • #20
            До: Палатки

            Откакто преди 25 години спах за първи път на палатка, не съм стъпвал повече по хотели и квартири. Но ми е трудно да давам акъли. Всеки си има предпочитания и изисквания.
            Само ще споделя опит. В момента ползвам 2 2вуместни палатки. Едната е тип иглу около 2кг. Удобна е за в раница и е почти водонепропусклива със сребристо покритие. Лошото при нея е че когато е по-хладно и спят 2ма души отвътре по стените и се образува конденз.
            Другата ми е много стара източно Германска тип алпийка с двоен таван, памучна!!! Дъното е ПВЦ. Донесох си я 86та от ГДР когато пътувах до там с мотор. В тази палатка се чувстваме изключително комфортно заради естствената и материя. Когато сме на море спим винаги в нея, а другата се ползва само за багажно.
            Лошото е, че всепак годините си дават отражение и вече трябва да се мисли за подновяване на базата

            Коментар


            • #21
              До: Палатки

              Миналата година тази тема я нямаше, та ми се наложи да сменя няколко палатки, докато попадна на "моята"- производство на чешката фирма Cavery, модел Igloo.

              Двуслойна, като външния слой е направен от 190Т полиестър с воден стълб - 3000мм, а вътрешния е от дишащ 190Т полиестър. Подът е направен от слоест полиетилен. С подлепени шевове. С рейки от фибер-глас с Ø8.5мм. Размери (дължина/ширина/височина) см 205/150/115. Площ 3.08 кв.м. Тегло: 3050 гр.



              Предимства:
              -компактна в събрано положение.
              -лесно и бързо се разпъва и събира.
              -евтина (не ти пука, дали ще я повредиш, или загубиш )

              Недостатъци:
              -рейките са от фибро-стъкло (за един сезон, дузина разпъвания, има вече две пукнати).
              -"колчетата" са 4-милиметрови телчета, при това неподострени.
              Последно редактирано от giorgio; 19-05-10, 08:36.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #22
                До: Палатки

                Да. Рейките трябва да са алуминиеви. Това е много важно. И освен това добре е палатката да е двуслойна. Еднослойните палатки са по-ефтини и леки, но правят конденз при денонощните температурни разлики и започва да ти капе върху главата и спалният чувал. Двуслойните палатки са много по-добре вентилирани и удобни в това отношение, освен това са по-топли.
                Най-добрите, топ палатките са височинните. Те са от най-добрите материи, рейките също им са най-добрите, освен това са подсилени по отношение на рейки и шевове, и имат допълнителни укрепващи въжета от вън. Различават се ясно от нормалните палатки по това, че имат допълнителна пола отдолу на външният слои, която не позволява вятъра да влиза под палатката, а върху тази пола може да се слагат камъни или сняг за допълнително укрепване. Разбира се те са по-скъпи от нормалните двуслойни палатки и се препоръчват за височина от над 5000 м нмв, макар че аз имам две такива и си ги ползвам не само за експедиции, но и при пътешетвията с мотора.
                За броя места. Ако палаткта се води за двама човека, то в нея спокойно могат да спят трима, но няма да остане много място за багажа. Това "правило" вече важи за всички видове палатки. Броят на хората, които могат да спят в палатката посочен в каталога, за дадената палатка винаги може да се увеличи с още един, и даже с още двама, но няма да има място за багаж. Ако има преверие тогава няма проблеми за багажа, а освен това багажа може да се остави завит и извън палатката.
                Това е част от скромният ми опит по отношение на платките.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #23
                  До: Палатки

                  Когато се заседим на палатки, по за дълго време на едно място, ни трява баня...



                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Палатки

                    гледам вече 2 години ще станат мълчание по тази тема та да я съживя




                    Прикачени файлове
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Палатки

                      Trimm Comet ли е? Или по-големия модел? Аз в началото на лятото си взех COMET, мъкнах я по какви ли не храсти, диви прасета в гризаха в Турция и въпреки това е непокътната. Опъва и се и се сгъва много лесно, като при правилно опъване между двата слоя остават 4-5 пръста разстояние и не се допират. Страхотна, ако я изгубя пак ще взема същата!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:255025_1381095662893_1696984715_683099_808115_n.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5345620
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #26
                        От: Палатки

                        Тази палатка изглежда много надеждна и за тази цена мисля,че получаваш най-доброто.
                        Симеон Симеонов - 0878666200
                        Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                        Suzuki - A way of life

                        Коментар


                        • #27
                          От: Палатки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9209.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5345636
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Палатки

                            моята палатка е Trimm Ohio
                            p.s. абе Димо а хол нямали???
                            Последно редактирано от drago varvar; 06-02-12, 21:03.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Палатки

                              От миналия сезон и аз съм палатка като показаната от колегата drago varvar и съм много доволен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Палатки

                                Много е хубава, но си е за двама, това дето го дават че ставала и за трима ???? абе не че е невъзможно , но мъката ще е голяма.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X