Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревю на новия ми комплект за оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ревю на новия ми комплект за оцеляване

    Здравейте, наскоро получих комплект за оцеляване от US Army Ranger Rick- пенсиониран американски военен (всички разбрахте от коя част), който сега се занимава с оцеляване. И аз ще ви кажа какво мисля за този комплект, дано ви е интересно и полезно.
    SOS Survival Kit
    Направен от A. Ranger Rick, http://www.survivaloutdoorskills.com/survival_kits.htm
    Описание: Комплектите за оцеляване на A. Ranger Rick са много малки и компактни, моят е направо джобен и все пак имат всичко необходимо. Според мен те са подходящи за повечето (ако не за всички) климати и терени. Моят е във вид на ключодържател, т.е. всичко може да се побере в джоб.
    Какво съдържа:
    * малък компас тип „бутон”. Тези компаси не са като професионалните и военните компаси (например Силва), защото не са направени с цел много прецизна навигация и точност. Този тип е просто за намиране на основната посока (general direction). Според Рейнджър Рик те са доста здрави, и на мен също ми изглеждат такива. Също така моят работи. Такива компаси са използвани от военните още през Втората световна война, когато са ги давали основно на пилоти, за да избягат от вражеска територия, в случай че са свалени над нея.

    * магнезиева запалка- много добра и компактна магнезиева запалка. Има метална пръчка, която играе ролята на кремък и магнезиево парче във формата на цилиндър. Няма отделно огниво, но спокойно можете да ползвате ножчето, което е включено в комплекта (за него след малко). Аз го пробвах- работи. Магнезият се ползва ако условията затрудняват запалването- върху подпалките се настъргват магнезиеви стърготини и се палят с искри от запалката.

    * малко огледалце за сигнализиране- Тъй като целият комплект е компактен, и огледалцето е малко. Може да си поръчате огледалцето да е тройно, т.е. на 3 части, като по този начин на практика не заема повече място, но като съедините трите парчета (например да ги залепите с тиксо), става тройно по-голямо. При мен дойдоха облепени със зелено здраво тиксо,което много ми харесва, но можете да си поръчате и сигнално оранжево. Разбира се, намират се и т.нар. хелиографи, които са вероятно най-добрият избор, но това е евтин и компактен вариант. Вижте как се използва тук- http://www.survivaloutdoorskills.com/signaling.htm

    и ето го разгърнато:
    * свирка за сигнализация- за да не си дерете гърлото да викате за помощ. На рейнджър Рик са алуминиеви без топче (за да замръзне). Можете да си поръчате по-мощната пластмасова свирка, която наистина е мощна, само трябва да подадете доста въздух. Тя между другото и свети на тъмно, е, не много силно, но достатъчно, за да ви помогне да видите къде сте си оставили комплекта.
    стандартната:
    и по-мощната и светеща в тъмното:
    * джобно ножче- както казва Ranger Rick,големите са по-добри, но това е компактен комплект. Според мен острието е достатъчно дебело, за да е здраво. Освен това е и наполовина някъде назъбено, та да не се захабява толкова лесно. Много е удобно за ползване с магнезиевата запалка, също така за приготвяне на риба и тн.

    * въжен трион-много качествен. Според Ranger Rick това е същият тип, който се използва от американските военни и има стотина зъбчета на всеки инч. Аз го пробвах върху бамбук (да, знам, че е кух отвътре, но стената си беше достатъчно дебела и твърда). Отрязах парчето от снимката за по-малко от минута след като успях да прорежа улей, където да се хване трионът. За дръжки трябва да се ползва или някаква корда (на снимката е парашутна корда), или да се сложат по една здрава клонка.


    * малко LED фенерче- Светодиодът е доста голям и ярък, въобще много удобно фенерче. То е влагоустойчиво, но не напълно водоустойчиво, тоест не плувайте с него. А ако се развали от вода, може да се оправи като го потупате и издухате водата от него, без да го отваряте, и така да го изсушите. Използва 2 батерии от 3V - CR2025. Е, дано не ви се налага

    Така че, комплектите на Ranger Rick са много добри и на добра цена.
    Ето някои препоръки какво още е хубаво да имате.
    - Подпалки от дървесина, памук и тн за по-лесно палене на огън. Кората на бялата бреза била перфектна- много лесно и добре горяла.
    - Разни неща за риболов и правене на капани- значи тънка месингова тел; корда, плувка, тежести, кукички, примамки и тн. Ranger Rick предлага такъв комплект като екстра към основния.
    - Комплект за пречистване на вода. Ranger Rick има и такъв- таблетки за пречистване и кондоми без лубрикант като контейнери за водата. Ето инструкциите му за пречистване на вода (винаги четете тези на продукта, който ползвате!)- http://www.survivaloutdoorskills.com...ying_water.htmСЪщо можете да ползвате калиев перманганат (има го във всяка, или почти, аптека). Май трябва да стане леко розова водата, за да може да се пие, ама не съм сигурен как беше.
    Последно редактирано от dartyyman; 30-04-10, 18:05.

  • #2
    До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

    )) И колко струва това? Долар?

    Коментар


    • #3
      До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      )) И колко струва това? Долар?
      Ееееееее )))) Чак пък Ако се интересуваш, разгледай на сайта, то са различни версии, и може да си поръчаш допълнително неща, така че не мога да кажа обобщаваща цена...

      Коментар


      • #4
        До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        )) И колко струва това? Долар?
        Така както видях на сайта е 19,99 долара кита и 3 долара доставка за Европа. Забелязах че ги доставят от Италия което е много добре че ако беше от САЩ може да се наложи да се обясняваш с митничарите Бих казал че китчето е на много добра цена определено.

        Коментар


        • #5
          До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

          Здравейте!
          Ами то има различни варианти и цените варират от 15 долара за "бюджетния", по малък вариант, нагоре. Всъщност точно този моят е 23 долара. Аз го взех, щото е полезно да го имам А иначе май наистина излиза по-скъпо сам да си го сглобиш.
          А между другото, наистина ли правят толкова проблеми по митницата за доставки от САЩ? Щото аз съм се замислял да си поръчам някои неща от ибей, ама май ще си помисля пак

          Коментар


          • #6
            До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

            Моят комплект за оцеляване е само нож

            Коментар


            • #7
              До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

              Момчета, наистина ли не вдявате че това е само за балъци? Такива предмети могат да се набутат два комплекта в една кибритена кутия. И ще струва 10 цента, с доставката. Що ли не интересуват никого? А аварийно - спасителните комплекти даже на космонавтите са по 30 кила. Щото инженерите зад гърба им не знаят как да ги направят толкова напреднали? Или щото при тия размери не стават за нищо, понеже тъпо не работят?
              За по 20 долара можехте да изпиете по десет честни бири. И даже да научите как работи огледалото от комплекта. Не виждам да знаете. Или изобщо няма? Другото - друг път. Под американския флаг не сме лапали пуканки - не сме светнати. Но колегите си не лъжем.
              Плюйте, преглътнете, и помолете администраторите да затрият тоя срам.

              Коментар


              • #8
                До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                Телевизията и рекламите ...
                Въпросните боклуци са предназначени за игра на индианци пред блока, но едва ли ще ти осигурят оцеляване в реални условия.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                  Първоначално публикуван от dartyyman Преглед на мнение
                  Здравейте, наскоро получих комплект за оцеляване от US Army Ranger Rick- пенсиониран американски военен (всички разбрахте от коя част), който сега се занимава с оцеляване. И аз ще ви кажа какво мисля за този комплект, дано ви е интересно и полезно.
                  SOS Survival Kit
                  ....
                  А съгласен ли сте да изпитате на практика как действа кита, като Ви пуснем някъде да "сървайвате" без камери и асистенция?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                    )))

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                      Първоначално публикуван от dartyyman Преглед на мнение
                      А между другото, наистина ли правят толкова проблеми по митницата за доставки от САЩ?
                      Истински проблеми правят рядко. В "нормалния" случай губиш едни 2-3 часа в митницата + допълнително времето за отиване и връщане от там.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                        И що си пълните джипките с по 50 и нагоре кила с боклуци, я всичко долу, и по едно джобно комплектче и малко памук, малко ли написах ? Я си вземете повечко памук, а тия що не предлагат и по едно четалче ( който е ходил войник - знае за тоз комплект от памук и четалче).

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Истински проблеми правят рядко. В "нормалния" случай губиш едни 2-3 часа в митницата + допълнително времето за отиване и връщане от там.
                        Чувал съм, че и-бей май доставяли и от дтугаде, на само САЩ, в смисъл ЕУ.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                          Мамка му ,
                          пак съм се прецакал. До тук съм дал 2000 лв за оборудване за оцеляване и списъкът ми продължава до около 5000, ама това като намеря пари.

                          Утре си поръчвам едно такова китче и решавам генерално всички проблеми .
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                            Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                            Мамка му ,
                            пак съм се прецакал. До тук съм дал 2000 лв за оборудване за оцеляване и списъкът ми продължава до около 5000, ама това като намеря пари.

                            Утре си поръчвам едно такова китче и решавам генерално всички проблеми .
                            Като си получиш това китче, мнооого моля пишете къде ще хвърлите събрания до момента кит за оцеляване, че да не Ви тежи. Може да ми потрябва нещо, знае ли се?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                              Стефан е донесъл в ТНТМ-то към 50 кибритени кутийки. Като го питах за к'во, се подсмихваше под мустак, ясно за к'во ги е приготвил.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X