Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревю на новия ми комплект за оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Стефан е донесъл в ТНТМ-то към 50 кибритени кутийки. Като го питах за к'во, се подсмихваше под мустак, ясно за к'во ги е приготвил.
    Първоначално публикуван от maystor
    Ааа, не. Сега видях в другата тема , за оцеляването, че може и в найлинови торбички да се вземат 30 - 40 комплекта от най-нужното.
    Така, че на следващата хард разходка идвам със стоката .
    Е сега утрепа рибата, направо къртиш миФки. А сериозно по темата: презервативи-не заемат място и помагат много за всякакви ситуации за оцеляване с изключение на бъдещото поколение.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

      Ей утрепахте мерака на момчето
      Направете едни комплекти за оцеляване с марка "Офроуд" -със сигурност ще са по добри от тоя , пък и ще се продават добре

      Коментар


      • #18
        До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

        Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
        Ей утрепахте мерака на момчето
        Направете едни комплекти за оцеляване с марка "Офроуд" -със сигурност ще са по добри от тоя , пък и ще се продават добре
        Лошото, е че никой няма да даде едни 2000-3000 лв. за такъв кит. И не всеки джип има достатъчно място за да го носи.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          ... Я си вземете повечко памук, а тия що не предлагат и по едно четалче ( който е ходил войник - знае за тоз комплект от памук и четалче).
          Ми така де....комплект за крепене на......

          Коментар


          • #20
            До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

            Първоначално публикуван от dartyyman Преглед на мнение
            Здравейте, наскоро получих комплект за оцеляване от US Army Ranger Rick- пенсиониран американски военен (всички разбрахте от коя част), който сега се занимава с оцеляване. И аз ще ви кажа какво мисля за този комплект, дано ви е интересно и полезно.
            SOS Survival Kit
            Направен от A. Ranger Rick, http://www.survivaloutdoorskills.com/survival_kits.htm
            Описание: Комплектите за оцеляване на A. Ranger Rick са много малки и компактни, моят е направо джобен и все пак имат всичко необходимо. Според мен те са подходящи за повечето (ако не за всички) климати и терени. Моят е във вид на ключодържател, т.е. всичко може да се побере в джоб.
            Какво съдържа:
            * малък компас тип „бутон”. Тези компаси не са като професионалните и военните компаси (например Силва), защото не са направени с цел много прецизна навигация и точност. Този тип е просто за намиране на основната посока (general direction). Според Рейнджър Рик те са доста здрави, и на мен също ми изглеждат такива. Също така моят работи. Такива компаси са използвани от военните още през Втората световна война, когато са ги давали основно на пилоти, за да избягат от вражеска територия, в случай че са свалени над нея.

            * магнезиева запалка- много добра и компактна магнезиева запалка. Има метална пръчка, която играе ролята на кремък и магнезиево парче във формата на цилиндър. Няма отделно огниво, но спокойно можете да ползвате ножчето, което е включено в комплекта (за него след малко). Аз го пробвах- работи. Магнезият се ползва ако условията затрудняват запалването- върху подпалките се настъргват магнезиеви стърготини и се палят с искри от запалката.

            * малко огледалце за сигнализиране- Тъй като целият комплект е компактен, и огледалцето е малко. Може да си поръчате огледалцето да е тройно, т.е. на 3 части, като по този начин на практика не заема повече място, но като съедините трите парчета (например да ги залепите с тиксо), става тройно по-голямо. При мен дойдоха облепени със зелено здраво тиксо,което много ми харесва, но можете да си поръчате и сигнално оранжево. Разбира се, намират се и т.нар. хелиографи, които са вероятно най-добрият избор, но това е евтин и компактен вариант. Вижте как се използва тук- http://www.survivaloutdoorskills.com/signaling.htm

            и ето го разгърнато:
            * свирка за сигнализация- за да не си дерете гърлото да викате за помощ. На рейнджър Рик са алуминиеви без топче (за да замръзне). Можете да си поръчате по-мощната пластмасова свирка, която наистина е мощна, само трябва да подадете доста въздух. Тя между другото и свети на тъмно, е, не много силно, но достатъчно, за да ви помогне да видите къде сте си оставили комплекта.
            стандартната:
            и по-мощната и светеща в тъмното:
            * джобно ножче- както казва Ranger Rick,големите са по-добри, но това е компактен комплект. Според мен острието е достатъчно дебело, за да е здраво. Освен това е и наполовина някъде назъбено, та да не се захабява толкова лесно. Много е удобно за ползване с магнезиевата запалка, също така за приготвяне на риба и тн.

            * въжен трион-много качествен. Според Ranger Rick това е същият тип, който се използва от американските военни и има стотина зъбчета на всеки инч. Аз го пробвах върху бамбук (да, знам, че е кух отвътре, но стената си беше достатъчно дебела и твърда). Отрязах парчето от снимката за по-малко от минута след като успях да прорежа улей, където да се хване трионът. За дръжки трябва да се ползва или някаква корда (на снимката е парашутна корда), или да се сложат по една здрава клонка.


            * малко LED фенерче- Светодиодът е доста голям и ярък, въобще много удобно фенерче. То е влагоустойчиво, но не напълно водоустойчиво, тоест не плувайте с него. А ако се развали от вода, може да се оправи като го потупате и издухате водата от него, без да го отваряте, и така да го изсушите. Използва 2 батерии от 3V - CR2025. Е, дано не ви се налага

            Така че, комплектите на Ranger Rick са много добри и на добра цена.
            Ето някои препоръки какво още е хубаво да имате.
            - Подпалки от дървесина, памук и тн за по-лесно палене на огън. Кората на бялата бреза била перфектна- много лесно и добре горяла.
            - Разни неща за риболов и правене на капани- значи тънка месингова тел; корда, плувка, тежести, кукички, примамки и тн. Ranger Rick предлага такъв комплект като екстра към основния.
            - Комплект за пречистване на вода. Ranger Rick има и такъв- таблетки за пречистване и кондоми без лубрикант като контейнери за водата. Ето инструкциите му за пречистване на вода (винаги четете тези на продукта, който ползвате!)- http://www.survivaloutdoorskills.com...ying_water.htmСЪщо можете да ползвате калиев перманганат (има го във всяка, или почти, аптека). Май трябва да стане леко розова водата, за да може да се пие, ама не съм сигурен как беше.
            Уважаеми колега, за оцеляването (във всякакви условия) много важен фактор е да имате и да отстоявате собственото си мнение... Естествено прочетох коментарите по-горе... Колкото и да е куриозно, макар да имат своя смисъл, те не противоречат на идеята с която сте представили своят комплект... С течение на времето съм сигурен, че ще намерите за нужно и още неща да добавите към него, предполагам и ще извадите... Но не се притеснявайте, мислете, четете и намерите правилното решение... Колкото до ползата от тези неща които сте показали, то ще ви дам само един пример, дори едно огледалце, от подобен комплект бе особено важно и е помогнало в изключителен момент, преди няколко години... Човекът който оттогава винаги си го носи е СуперМодератор тук и много добре знае, как с него се спасява или загубва човешки живот само за секунди...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

              Ъъъ ако пък можете да ме светнете кое точно пък чак толкова не става от това комплектче.Единствено съм скептичен за компасчето (ако показва за евтинията си и вярно ще върши работа-по добре да го има отколкото не) и донякъде за режещата тел (навремето си взех верига за рязане-подобна като на моторните триони,е верно реже ама си е доста трудна работа,та брадвето или по-големичкия нож вършат по-добра работа).Комплектчето определено си става за зор заман,цената обаче е според мен височка за това,което са сложили вътре.

              Коментар


              • #22
                До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                Ако си изпразня джобовете на дрехите, с които ходя на работа, вероятно ще се съберат повече неща. Обаче, най ме кефи тройното огледалце - когато човек закъса зиме в планината, може и нощем да се обръсне с ножчето, като си свети със свирката... Жалко, че съм брадат.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                  Като се замисля всъщност, колегата Петров е прав. Някой ден, при някакви обстоятелства, нещо от този комплект, би могло да ти спаси живота. Но не и в ежедневието или ежеседмичните , дори и хард разходки в гората/планината. Там си трябват бая по-големи китове. То и за това този е миниатюрен, мяташ в джоба и забравяш, и недай си боже, да ти потрябва. Не става за нищо , но като опреш до него е жизнено необходим, защото тогава, най-вероятно, животът ти е вече на косъм.
                  Малко смесихме и преекспонирахме нещата. Но всеки от своята камбанария.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                    От това китче, единственото, което ми хвана окото беше въженият трион...
                    Някой може ли да ме упъти къде в София мога да си купя хубав въжен трион с едри зъби ?
                    Последно редактирано от cveti; 18-05-10, 06:47.
                    One Planet, One Internet!
                    We Are All Connected!

                    Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                      Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                      От това китче, единственото, което ми хвана окото беше въженият трион...
                      Някой може ли да ме упъти къде в София мога да си купя хубав въжен трион с едри зъби ?
                      С по-голям успех можеш да използваш верига от моторен трион, с дръжки в двата края. Не е толкова компактна, но определено върши повече работа.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                        Не е точно така... Имам и двата модела: правен с верига от моторен трион и купен готов... Вторият е много по-удобен. Веригата е с по-малки зъби, които при това режат и в двете посоки... нещо много важно...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                          Първоначално публикуван от skydiving Преглед на мнение
                          Моят комплект за оцеляване е само нож
                          Моя е още по-оптимизиран - клечка за зъби!
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Не е точно така... Имам и двата модела: правен с верига от моторен трион и купен готов... Вторият е много по-удобен. Веригата е с по-малки зъби, които при това режат и в двете посоки... нещо много важно...
                            Зависи от веригата и заточването и. Аз пък успях да скъсам без особено усилие готов въжен трион. Съгласен съм за двупосочната работа, но в комплект за оцеляване е от значение и надеждността.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                              Има и вериги за моторни триони със ситен зъб - пико микро е серията на Щил. С малко игра по веригата, след 15-20 занитвания и разнитвания на звената, може да се направи да реже и в двете посоки. За съжаление си трябва специално приспособление ( жокер - става и такова за мотоциклетни вериги ).
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ревю на новия ми комплект за оцеляване

                                Препоръчвам този:
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=90201 ,
                                след малка доработка върши работа
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X