Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
    Не вярвам в силния ефект на това. Мотора не е косачка или три-колка за да завива със силно завъртяно кормило.
    Прав си, но ще има психологически ефект ... поне ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      В тази връзка, аз съм настроил фаровете да светят и леко настрани. Преработил съм ги на H4. Общо взето съм доволен. Мислех да направя единя с ксенон, като идеята е двата да покриват целия спекър, но все не ми остава време.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Имам молба. Може ли някой , който си е преправял фаровете за крушки H4 и е доволен от резултата, по някакъв начин да направи една снимка (знам , че е навряно на мама си в ....) на задния край на рефлектора и да я пусне тук. Мисля да я започвам тая процедура, че в тъмното съм като сляп. Оригинално съм с ония италиански цокли за крушки 35/35 и не ми е ясно как да отрежа рефлектора(страх ме е , че ще си разваля единия фар докато го направя). Гледам , че Н4 е с доста по- голям цокъл от оная смотана крушка и явно трябва да се реже рефлектора. А ако някой мисли , че може лесно да ми ги преправи, да му пращам фаровете, а на лично да ми пише пари за колко бири му трябват.Ако не се съгласи никой , ще се мъча сам , но ИСКАМ ДА ЗНАМ КАКВО ПРАВЯ, а не да започвам на сляпо и да стане мазало.Много ще съм благодарен за снимката.
        ПП Вчера си сложих много хубави ЛЕД дневни светлини и сега трябва да си кьорав за да не ме виждаш на пътя. И само 6 вата консумация...ебаси кефа.

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Моля да ми преместите питането в другата тема за поддръжка, че го пуснах грешно

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Емо, нищо не се променя. Слагаш Н4, връзваш буксите и караш.
            П.П. В ибей има ксенони с цокъла на 35вт крушки.

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Герчев, като махнеш фасунките на италиянсите крушки и мушкаш Н4 директно в отвора на рефлектора. Нищо не трябва да режеш. Н4 цокъла пасва точно на отвора на рефлектора на Africa-та, фокусното разстояние, също. Просто не трябва да има нищо между рефлектора и Н4. Директно крушката в рефлектора.
              Успех!
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                БЛАГОДАРЯ!Това означава ли , че крушката си стои само така набутана в рефлектора и не трябват никакви телчета дето да я придържат , както си е оригинално на тия крушки? Значи единствено оня голям гумен калпак ще държи крушката да не се измъкне ? Отивам да видя( ЧЕ В ТОЯ ДЪЖД ДЕТО ПЕРЕ ВЪВ ВАРНА НИЩО ДРУГО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ)

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Не бе, остави телчето, то ще държи крушката. А кондома пази да не влизат вода и ла*на.

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Не бе, остави телчето, то ще държи крушката. А кондома пази да не влизат вода и ла*на.
                    На моя фар няма НИКАКВО ТЕЛЧЕ , само 3 тънки пружинки( едната е да държи фасунката( оригиналната) към рефлектора, а от другата страна същата тая фасунка се държи за рефлектора чрез едно зъбче -супер глупаво измислено).Другите 2 пружинки са на самата оригинална фасунка за да са контра на цокъла на крушката. На самия рефлектор има една единствена малка цепнатина където влиза въпросното зъбче. А оригинална Н4 за да влезе хубаво трябва да и се изпилят трите зъба и после влиза , но халтави малко. Нищо де , вече измислих как ще я закрепя за да не халтави. Благодаря за отговорите на отзовалите се .

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      ХАААААА, ГОТОВО-минах на Н4-само дето трябва винаги да се преправя крушката, т. е от трите пластинки на цокъла на Н4, двете трябва да изчезнат, а третата да се изпили малко за да влезе в жлебчето на рефлектора. Гумените маншони държат доста добре, но ако пластинките са там , ще изплюва гумата и нищо няма да стане. Ама резултата наистина си заслужава играчката-сега е ден пред мотора.

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Баси африката, закрепването на крушката е като при Балкана
                        Измисли как да преправиш фара, а не крушката. Като ти изгори крушка и си купиш от някоя бензиностанция, ще вадиш резачки и пили да я оформяш ли.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                          ПП Вчера си сложих много хубави ЛЕД дневни светлини и сега трябва да си кьорав за да не ме виждаш на пътя. И само 6 вата консумация...ебаси кефа.
                          Честито!Е пусни некоя снимка де, да видим какви обеци си накичил на "бабата".
                          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            . Като ти изгори крушка и си купиш от някоя бензиностанция, ще вадиш резачки и пили да я оформяш ли.
                            Точно така се получава за съжаление. Единственото , което може да стане безболезнено е да се разшири съвсем малко жлебчето дето сега хваща крушката за да не се налага да се пили самата крушка. Другите 2 пластинки на Н4 ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ОТРЕЖАТ, иначе има опасност от вибрациите по време на движение гумения калпак да изплюе и крушката да се разхлопа в рефлектора. Страх ме е да пипам рефлектора , че ще корозира ако започна да го дупча , пиля или нещо друго. Ако знам , че нищо такова няма да се случи , знам как да го направя хем здраво , хем културно .

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Ако си спомням правилно другите две пластини може просто да се огънат назад (или пък напред). Като се огънеха май точно уплътняваха отвора на рефлектора и крушката лягаше хубаво (дано да не ми изневерява паметта и да те подвеждам). Третата наистина трябва да се изпили или да се среже с ножица за ламарина, че е много по-лесно (помня аз я срязах).

                              Иначе мен лично никак не би ме притеснила нуждата да се преправи крушката при евентуална покупка от бензиностанция. В целия си стаж, с коли и мотори, крушка H4 съм сменял само веднъж и проблема и беше изгоряла дълга светлина. Късата работеше. При положение, че може да се кара и на къси, а също че фаровете са два...
                              А ако сме реалисти, надали ще се наложи да бръкнеш пак по крушките на фаровете на тоя мотор докато е в движение (следващите 80 години имам предвид ).

                              P.S. Емо, дай снимки направо на преправянето, да не се чешем по главите отново и да се чудим как беше точно, след 2 години като попита някой друг. Постарай се със снимките малко. Нека стане хубав и ясен пост
                              Последно редактирано от Ilarioncho; 29-09-13, 11:10.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Илко, ще направя снимки, но това с огъването на моя рефлектор не става , защото крушката ляга отгоре като капак на тенджера, а не влиза втрешно . В същност сега се сещам и ще пробвам утре(явно ще трябва пак да свалям фаровете).Като резнеш и огънеш едната пластинка за да влезе в жлебчето на рефлектора, а другите две огънеш на вътре, ще стане здраво, но ще се държи само на огънатите пластинки, а останалата периферия ще е почти отворена( все едно повдигнат капак на тенджера), а това е предпоставка за влага, ако гумата не легне добре отгоре. Утре ще продължа с експериментите. Мъча се да го правя така , че да НЕ ПИПАМ НИЩО по рефлектора, за да може ако нещо не ми хареса или не се получи , да върна нещата в изходна позиция. Сори за дългия пост ( дано да е разбираем)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X