Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: има ли някой с afrika twin

    Лошото е, че 1000 кубиковите все повече са шосейно ориентирани... Пример за това е Варадерото(което се опитаха от Хонда да го наложат като наследник на Африката - да, ама не), V-стром на Сузуки и техните аналози и при Априлия и при Кавазаки... Предните колела ги свалиха на 19 инча, окачването, рамата.... въобще като цяло станаха на 100% туристи, а не рали мотори..... Новият GS на БМВ също все повече и повече гони варадерото, а не Адвенчъра на КТМ например....
    Затова превя евала на КТМ за Адвенчъра и стария 950сс и новия 990сс... Освен това имат и дакар версия, която е с малко по голям ход на окачването.... V-образни, двуцилиндрови двигатели със 100 к.с. и 100 нютон метра въртящ момент....
    Ако сменя някога Африката с нещо то ще е именно 990сс КТМ, обаче все още общото мнение и отзиви са за технически слаб мотор, който няма как да конкурира Африката по издръжливост....
    Честно казано на Африката ми липсват само конските сили на Адвенчъра и 6та предавка.... и то на асвалт.... на черно ми е екстра...
    Ноо... поживем увидем, както се казва... Ако оправят малко Адвенчъра на КТМ, технически.... може и да измести Африката от гаража ми...

    Коментар


    • #32
      До: има ли някой с afrika twin

      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
      Е с това закопа всички тенеристи и фенове на Петерханзел
      Те си мислиха, че са основните, но явно са след БМВто
      Вече си имаш сигурни врагове да знаеш.....
      Това беше гадно!
      Сори за спама.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #33
        До: има ли някой с afrika twin

        Е за големите съм съгласен за КТМ Адвенчър 990. Малко по-здрав и малко по-евтин с по-малко електроники ще трябва да го направят, и аз ще сменя Африката с него.
        Защото Адвенчъра струва, около 23000 лева нов, а Африката, въпреки че официално е спряна от продажби, все още може да се поръча нова, и е около 16000 лева.
        Останалите видове и марки плюс Варадерото са прекалено шосейни, тежки, много горят, и определено за тях не е препоръчително да се карат по черно...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #34
          До: има ли някой с afrika twin

          Ето малко раздвижвне по темата с едно невероятно клипче (поне за мен де) http://www.youtube.com/watch?v=tb5kF...eature=related

          Коментар


          • #35
            До: има ли някой с afrika twin

            Ми тя темата просто се изчерпи с този клип.
            Какво да говорим повече за Африката? То е ясно, че в този клас това е най-доброто!!!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #36
              До: има ли някой с afrika twin

              Здравейте фенове! Аз съм нов досадник във форума. Причината да се регистрирам тук е една моя детска мечта. Преди няколко години имах възможност да изпробвам една Honda Africa със 750 кубиковия мотор и оттогава като видя такава машина (а те са рядкост тук) сърцето ми трепва. Поради една или друга причина все не оставаше ред да заделя пари, но реших скоро да се заема със задачата на намирането на читав екземпляр. Имам известен опит с различни моторетки, падал съм и съм се жулил стабилно. няма да ми е сефте Вярно, че Африката е голям и тежък мотор, но мисля, че с повече внимание и търпение ще успея да го опитомя. Идва момента на търсенето - какво бихте ме посъветвали? Въпросите, които ми се въртят в главата на този етап са:

              - кой двигател е за предпочитане - 650 или 750 (нямам намерение да стигам скоростта на светлината, не карам бързо)

              - коя година на производство трябва да избера? чувал съм че след 92-ра са със снижен център на тежестта и други подобрения

              - къде в България може да се открие читава бройка? в мобилето има няколко, но са все от джамбази, а на тях нямам никакво доверие, патил съм. Предпочитам да се вземе от човек, който я е гледал

              - каква е реалната цена на такава машина в добро състояние? Имам предвид без дефекти и повреди, з аконсумативите то е ясно...Със сигурност ще трябва да приготвя над 3000, но все пак?

              Извинявам се, ако изглеждам досаден, но виждам, че тук има хора със сериозен опит с тези машини!!
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #37
                До: има ли някой с afrika twin

                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                - кой двигател е за предпочитане - 650 или 750 (нямам намерение да стигам скоростта на светлината, не карам бързо)
                Като двигатели и двата са изключително дуракоустойчиви.
                650сс версията се произвежда само 88 и 89г - това е модела RD 03.
                От 90г. качват 750сс на Африката та така до 2002.
                Аз лично предпочитам 750, но то е въпрос на вкус и виждане.
                Любо е минал през всички и се е спрял на 650сс, а къде ли не е ходил с него.
                Изчакай го да влезе и ще ти опише всичко за този модел. Някъде го беше направил, спомням си, че съм го чел, но не помня къде.


                - коя година на производство трябва да избера? чувал съм че след 92-ра са със снижен център на тежестта и други подобрения
                90, 91 и 92 е стария дизайн, а моделът е RD 04.
                От 93г стартира моделът RD 07, но освен дизайн има и други промени - рамка, задна вилка и някои други неща. Кг леко са и смалени.
                Карал съм и двата модела - чувства се разлика при управлението.
                Не бих казал, че едното е по-добро от другото, който го може си го може. А по здравина и надеждност преди фейс лифта е по добра, че е с по-малко глезотийки.


                - каква е реалната цена на такава машина в добро състояние? Имам предвид без дефекти и повреди
                На този въпрос никой неможе да ти отговори!
                Реалната цена я определя пазара! Ние живеем в пазарна икономика.
                Всичките тея дето продават и всичките тея дето купуват, и техните лични финансови възможности, и състояние на стоката, определят/регулират цената на един пазар. Реално тя е плаваща и никой разумен не би се наел да ти я предрече.

                Но все пак твърдя, че надеждна и запазена машина може да се намери в диапазона от 4 000 до 10 000 лв.
                В зависимост от годината на производство и настроението на продавача.
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 17-03-09, 14:43. Причина: допълване

                Коментар


                • #38
                  До: има ли някой с afrika twin

                  Ето това е отговор доста изчерпателно! Не съм виждал наживо кой знае колко африки, но май модела след 93-та е с по-висока слюда? За мен се оказва, че двигателя наистина не е от значение - тази, която покарах малко беше 750, направо летеше. 650 едва ли ще е кой знае колко по-зле. въпроса се върти вече само до състоянието на конкретния екземпляр. Да се надявам, че скоро време ще ми се усмихне щастието и портфейла малко ще понабъбне, та да се присъединя и аз към ендуро-ентусиастите
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #39
                    До: има ли някой с afrika twin

                    От миналата есен карам RD03, малко съм карал и RD07. Разликата е, че 750-ката като че ли по-добре потегля в ниските обороти и се държи по-добре в скорости над 140 км/ч. Жоро Хаджиев беше писал някъде, че това е моторът, който най-лесно се събаря в завоите. Наистина е така... прохода Петрохан го превзех на един дъх и се кефех максимално ... Невероятно удобен мотор за дълги пътувания. Високи слюди продават за всички модификации африки така, че това да не те притеснява. Като копуваш такъв мотор гледай да е с оригиналната разцветка и боя. Това значи че не е катастрофирал и има сходимост . Относно цената, това което търсиш: да е от предишният собственик а не от търговец, цената винаги ще е в горната граница на пазара. Защото никой собственик на африка няма да се раздели с нея току така.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #40
                      До: има ли някой с afrika twin

                      Благодаря ти! Задължително ще опитам да го взема от собственик, а не от автоджамбазин. За боята то е ясно - ако не е заводската разцветка, значи е имало голям въргал скорости от рода над 140 нямам намерение да вдигам. Аз с колата не вдигам толкова, че камо ли с мотор Отново Ви благодаря за безценните съвети и да се надявам че в най-близко бъдеще ще мога да се похваля тук с някоя красавица!
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #41
                        До: има ли някой с afrika twin

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Някой по-горе беше писал за Ямаха 750 Супертенере, като алтернатива на Африката. Ямахата е по-тежка от Африката, с повече конски сили, но не и с по-висок въртящ момент поради редовият си двигател. Двигателя е петкалпанен и е интересен с това, че буталата се движат синхронно и поради тази причина има два успокоителни вала. Този двигател (двуцилиндров редови) е "по-шосеен" от V - двигателя на Африката и за това започнаха да го слагат на ТДМ-а и да ги правят все по-шосейни ямахите. Освен това Супертенерето гори 6,5-7л на 100 км. Така че Ямаха няма алтернатива на Африката....
                        Аз като бивш собственик на СуперТенере искам да те опровергая.
                        Ето малко сухи данни от http://www.motorcyclespecs.co.za

                        АфрикаТуин СуперТенере
                        Мощност 62/7500 69/7500 hp/rpm
                        Върт. момент 62.7/6000 66.36/6750 Nm/rpm
                        Сухо тегло 210 203 kg
                        Разход 5.95 6.06 l/100km
                        Макс. скорост 177,7 192 km/h
                        400м от място 13.4/154.5 12.8/162.1 s/km/h
                        Резервоар 23 26 l


                        Както се вижда, Ямахата не отстъпва на Хондата. За недостатъци - Хондата гори бензинови помпи и реле-регулатори, Ямахата - гори реле-регулатори, има по-неудобна седалка и по-ниска слюда и е със сравнително слаби спирачки, което може да се компенсира с хубави накладки и маркучи. Хондата иска проверка и регулиране на клапаните на 10-15 х. км, Ямахата на 50 х. км.
                        Ямахата е доста близка до състезателната машина от Париж-Дакар. Не се нуждае от много тунинговане, за да се кара на големи разстояния по лоши пътища с висока скорост. Нещата, които могат да се сменят за удобство са: седалка, слюда, верига 530 и да се добавят стойки за куфари. Интересното е, че с оригиналния доста тих ауспух има най-висока мощност в сравнение с всички други тунинг ауспуси.
                        С еднакъв успех може да се стигне до другия край на света с добре обслужена Африка или СуперТенере.
                        Ако пак тръгна да си купувам голямо двуцилиндрово ендуро, мисля че пак ще избера Супертенерето - освен гореизброените, има и по-ниска начална цена.
                        Последно редактирано от Ivan_J; 17-04-09, 09:41.

                        Коментар


                        • #42
                          До: има ли някой с afrika twin

                          Колега, не виждам смисъл да спорим за мотори от миналият век. Моята Африка е RD 07 - 750 кубика от 2000 година, на 62000км, но не виждам смисъл да се хваля с 9-годишен мотор, или пък да се бия в гърдите, че цял живот само този модел ще купувам и карам.
                          Африката си има наследник и той в никакъв случай не се казва Варадеро, а КТМ Адвенчър 990 кубика, модел 2009 година с две модификации....
                          Soryy и за Хонда, и за Ямаха, но това са днешните реалности!
                          И само да вметна, че въпреки че КТМ-а е австрийски мотор, то инжекциона му е Keihin, a веригата му е DID.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #43
                            До: Старата доказана слава или новите модерни машини

                            Чудно ми е еднно нещо, каращите Африка туин не мислят да преминават към Хонда Варадеро, а нали тя е следващата в този клас. И има ли някой впечатления от този мотор, че съм му хвърлил мерака, а и гледам гърците доста ги карат тея Варадера, за разлика от нас?
                            Последно редактирано от Жоро Донечки; 03-07-09, 23:21. Причина: копиране

                            Коментар


                            • #44
                              До: Старата доказана слава или новите модерни машини

                              Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
                              Чудно ми е еднно нещо, каращите Африка туин не мислят да преминават към Хонда Варадеро, а нали тя е следващата в този клас.
                              Приятелю, в ГОЛЯМА грешка си!
                              Варадерото не е следващото в този клас. Варадерото въобще не е в този клас. Варадерото няма нищо общо с Африката. Всичко това го казвам с голямо съжаление, защото на мен ми се кара модернизирана 1000 кубикова Африка, но този клас просто бе загърбен от Хонда, както впрочем от всички японци(остана един Транс и едно Тенере, но те са си малолитражки със старите ни познати двг.).
                              От КТМ ги усетиха тези неща и веднага реагираха с Андвенчъра, както и БМВ продължават до някаква степен с GS серията да задържат феновете с приключенски дух. Те японците така се издъниха и с 2 тактовите хард ендура, където сега също доминират европейските марки на чело с КТМ.
                              Въобще темата е много дълга и обширна, но не ми се задълбочава, че ме е малко яд на японците

                              Коментар


                              • #45
                                До: Старата доказана слава или новите модерни машини

                                Не разбирам, как да не е в този клас? Може ли малко по-конкретно, защо така мислиш.Понеже на външев вид си е тежко ендуро.
                                Споделете, да не се окажа разочарован след покупката, че няма как да го изпробвам на дълъг път.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X