Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Чип тунинг

    Бе ти още сини габарити немаш, тръгнал си да разбираш от туних. Ае бегай с тоа спам от темата. Тука ората карат мотор с чип, ти само се пречкаш.
    Надуване на мотора до форсажен режим - в критични ситуации разбирам. Приветствам. Не мога да разбера обаче, защо като са толкова велики спецове, не отделят тия възможности в нарочен отделен режим. Стои си някъде копчето "Форсаж", и си стои. Истински великите компютърджии трябва да знаят как се пишат прости драйвери за два режима. Па даже да трябва втори чип за тая работа. Макар че едва ли, ако се използва нормален промишлен контролер.

    Коментар


    • Re: Чип тунинг

      Нещо като червеното копче на мъже в черно
      Като извадят мотора на Туарега да потече кръв от марсиянци ще го гледат като голям камък Ама тогава трябват много кредитни чипове То въобще как седи въпроса с гаранцията на автомобила и такива заигравки Маитапа настрана тази кола е с много хубав но и много сложен за ремонти мотор Не е като нашите кошове

      Коментар


      • Re: Чип тунинг

        Тунинговането се изразява в няколко етапа и надявам се всички добре знаят това ...учуден съм че непрекъснато преливат познанията си в посока към неудобрение породено от неуточнена представа за вида на тунинга

        Нормално драивинг тунинговане / изстискващо около 20% от и без това имащия резерв масив мотор /
        Екстриймно пауър тунинговане / което може да достигне 80-130% от съществуващата мощ в момента на мотора /

        ако не знаете тунинга е разделен и на детаили : мотор /купе/ходова част/електроника

        що ли? щото едното без другото не върви

        когато искаш тунинг в първата категория не е неибходимо да влизаш в процедура : спирачни, амбриажи, бутални механизми, синхрони итн по обемни интеркулерови радиатори, смукатели , хедъри с ауспуси итн множество нещица...та дори и би турбо компресори отделно подсилвания в нужни точки на купето подмяна на разни келяви маркучета с сериозни такива и хиляди още съпроматови простотий за които колегата каза че малко се пишело. Тук да му кажа уекичко че Янчо Арнаудов /лека му пръст/ лично написалия учебника по съпромат ми е преподавал на мен. Имах щастието да съм му ученик...та сега да знам що е умора в материала и последиците от това. Тия всички гореописани влизат в сила когато те чалне дъската и почнеш да му вадиш душата на мотора за да се покажеш на Божурище колко си велик и влизат във втората категория тунинг което пък види и до тунинг на купето като капак на гъзарията, а не родено от духа за състезанието.

        И ето що се лепим после кат мухи на : AMG . BRABUS , CARLSON и още бая все просперирали фирми именно тунинговане. Защото на панаирите там където са тия машини другите просто остават в ъгъла едва забележими. Защото човек е устроен да се стреми към висините и да побеждава..затова и ние сме там така че Стефане ДВГ не са глупоста на човечеството, а неговото развитие и неговия прогрес. Гледаш сега назад във времето от позиция на твойте познания и съдиш с кеф бушмена палещ си огън с клечки и триене...бивате виждам ....но дай тогава СЕГА да ми съчиниш машина за транслация във времето или нещо подобно да сътвориш....тогава да се роди след теб някои във вековете и да махне с лека ръчица: абе мани го тоя объркал света с тая глупост
        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
        Мои приятел реши че като има много пари и е великият тунер чисто ново 911 отиде на подобрения...сега е с мотор по мъртъв от на ЗАЗка качена върху циганска каруца
        къде искам сега да кажеш и къде важен възлов елемент е това /надявам се да не ме пращаш в чужбина/

        всеки ден това слушаме...все от приятели...един собственик на чип-тунинг не чух лично да каже : да наиграх се скоро попаднах на сериозен проблем с чип-тунинга на едно ауди и се зарадвах да се поровя защо...оказа се че собственика е гепил чип от незнайно Ауди покрай една покупко продажба и го мушнал на своето Ауди с надежда че са еднакви...да ама не - резултат лош но това съвсем не значи че чипа е виновен...тои си е работел без проблем на предишния мотор.
        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Тука ората карат мотор с чип, ти само се пречкаш.
        все още не Стефане , само се подготвям за това!

        искам да чуя човек преебал мотора си от чип-тунинг

        всички тук знаете каква е битката с тунинга на повдигането, хиляди редове са изписани за това, нима е възможно да дойде някои Стефан там и да ви каже да не го правите а как ви гледат останалите собственици на лъскави джипове...какво ли мислят за тоя вид тунинг вярват ли в него или махат с лека ръка...тия са луди..но вашите коли си вървят и ще си вървят макар тунинга да не е направен в супер фирмени гаражи за тунинговане...за тая сметка там е любовта ви към това.

        /тия дни ще се поразходя до извора на истината : майсторчетата в Балканстар...те най добре знаят какво се случва след чип-тунинга като последствие! /

        Стефане обърни внимание на това : http://pstuning.net/index_big.html
        в раздел : PSPower Box и понеже може да не го прочетеш : ТБлагодарение на “PS Power Box” вече е възможно да увеличим производителността на новите турбо дизелови агрегати с до 25%. “PS Power Box” се свързва между електронния управляващ блок на двигателя (CPU) и инжекционната система както е показано на схемата. “PS Power Box” позволява модифициране на работата на двигателя без да се налага промяна на програмата на CPU-то, за разлика от чип-тунинга. Този принцип позволява да бъдат приети и оптимизирани всички данни от CPU-то и след модифицирането им да бъдат изпратени към инжекционната система. Само времето и количеството на впръскванията се променят. “PS Power Box не променя налягането на турбо компресора. Той е проектиран така, че да променя само параметрите на инжекциона. Всички останали системи са напълно непроменени (ABS, on-board computer и др.). Тези показатели правят PS Power Box” революционно устройство, благодарение на което мощността и ускорението на турбо дизеловя двигател могат да бъдат увеличени с до 25%.

        офтопик
        а на колегата за йонните батерий да кажа че всеки ден те се разхождат в по умерен вид около него ...литиево полимерни, литиево йонни и какви ли още не малки атомни централки. Все на някои му е ясно под шапката една сериозна такава батерия какво може да сътвори
        Последно редактирано от 4x4; 01-03-07, 04:26.
        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

        Коментар


        • Re: Чип тунинг

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          .. Разбирам да тунинговате някой американски локомотив с литрова мощност 30 к.с. и запас за още толково без да разбере, а то...
          Аз имам и такова Имам един Pontiac Firebird 94 година, 3.4 литра - 150 конски сили. Сега му правя ремонт, че имаше средно-лек удар преди 5 години и от тогава си стои в гаража. След успешния ремонт мисля да го направя на кола за фън. Разни турбота мурбота, там без да жаля, да видим какво ще стане. Защото от 3400 кубика да вадим 149 к.с. не е сериозно. То това не са 3400 кубика а са си чисти 3400 кИбика
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • Re: Чип тунинг

            Така е.Ти мерил ли си му заводската компресия?Направо е готов за турбо... Но доколкото знам,частите на мотора са тежки и небалансирани,затова е толкова слаб,за да не се саморазглоби.Но ако си поиграеш качествено...А и купето му е яко...Успех!!!
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • Re: Чип тунинг

              Щом си учил СъпроМат, начи си колега. В такъв случай какво ще кажеш за запаса, който се дава чрез коефициента на преоразмеряване, целящ компенсация на всякакви коструктивни, технологични, материални и прочее изненади. Този коефициент първо е страшно свит напоследък, въпреки постоянно спадащото качество на материалите и второ - задава се спрямо номиналното натоварване. Като излезеш от него, вече коефициентът ти се изпарява и стискаш палци, че всичко по колата ти е над средното производствено ниво и че конструкторите са го дали ларж и са отпуснали щедро сметките. Аз лично не се наемам да експериментирам.

              С манипулацията на чипа единственото, което правиш е, че вадиш колата от номиналния режим и я вкарваш в екстремалния. Ама ти това можеш и сам да си го направиш като караш все в червената зона.

              Тутин, е това е материал за туниговане, обаче е малко руска работа, т.е. трябва да му се сменят най-малкото буталата и да му се балансират наново мотовилките и коляновия вал.

              Коментар


              • Re: Чип тунинг

                Обер,и е така и не е...На запад много държат на думата "контрол",много.И качеството на сглобката се повишава с всеки модел,всяка година-две.Забелязал ли си,че на повечето съвременни курници,завода производител не предписва разработване на мотора,а най-много да го пазиш от "екстрийм" първите 1000 км.И то рядко.Виж кога е първата смяна на маслото...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • Re: Чип тунинг

                  Първата крива е на заводския тунинг на моя мотор
                  Горивото е високооктанов бензин.
                  Втория е по маломощния 4.7 които гори нискооктанов бензин.
                  Според вас кои мотор е по подходящ за оффроуд.
                  Последно редактирано от kinex; 01-03-07, 09:47.

                  Коментар


                  • Re: Чип тунинг

                    Аз не говоря за качеството на сглобката, а за якостните характеристике на материалите. Не е само мое мнение, че качеството на материалите и на детайлите постоянно пада, по чисто икономочески съображения.

                    Понеже имам някакъв досег с пистовите мотори - страшна работа е. Дет се вика, мотори имало до 95а. Сега са някакви еднодневки за ширпотреба. Преувеличавам, ама тенденцията е такава.

                    Коментар


                    • Re: Чип тунинг

                      Близнака се пречкаше, успокой се. Ама той вече ще да е прочел какво е тунинг, и сега вече няма да се обажда, ми ще стои засрамен в ъгъла, поне докато не си намери етикет Ремус и консервена кутия за ауспуха. Да може и той да влезе у големия туних.
                      Сега, понеже сме чували от тук - от там по нещо, затова ти и казваме че чип тунингът е съсипия в общия случай. Може да го направиш, но с това си повредил колата, нищо повече. Двигателят по описаните от Фюрера причини, останалите и свойства - по описаните от тебе. Рязкото изменение на значим параметър естествено влияе на цялата конструкция на автомобила. Докато не си изследвал измененията на поведението на всичко, не си се уверил в допустимостта им и не си въвел нужните изменения в цялата конструкция, всичко което имаш е просто повредена кола на границата на внезапният отказ. Че и за много пари. Че всичко е в ред ти се струва, защото малко знаеш, пък и тая глупост още не е масова у нас. Иди да видиш кво става в Москва например. Там хората са по-богати и ровенето в колите има много стара традиции. Е, сега там има нов огромен бизнес. За няколко десетки хиляди автомобила месечно. Възстановяване на двигатели СЛЕД тунинг ...
                      Доколкото съм чувал нещо за организацията на производството, освен качеството на материалите, спада и качеството на сглобяването. Още в края на 70-те в Япония в електронните производства за икономия отмениха ОТК-то. Няма изходящ контрол. Каквото после се счупи, просто го сменят в гаранционния срок. Вече стигнаха и до колите. Никой и не гледа кво слиза от конвейера. Докато имаше култура на проектирането и на производството, това наистина излизаше по-евтино. Зер процента брак беше много малък. В последните години обаче расте. Но в проектирането съпроматът вече е заменен от счетоводството, и сега вече наистина не може да се направи нищо. И работата ще става все по-лоша. Не виждам намерения за обръщане на тенденцията.

                      Коментар


                      • Re: Чип тунинг

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Тутин, е това е материал за туниговане, обаче е малко руска работа, т.е. трябва да му се сменят най-малкото буталата и да му се балансират наново мотовилките и коляновия вал.
                        Да, такъв е и плана. По двигателя ще има доста работа, подсилени бутала, глави, нов колянов вал и много други.

                        Иначе верно е малко руска работа и аз така съм чувал, особено "малкия" 3.4л двигател бил малко недоклатен. С потенциал, но фабрично слаб и чупещ се.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • Re: Чип тунинг

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          ..Може да го направиш, но с това си повредил колата, нищо повече. Двигателят по описаните от Фюрера причини, останалите и свойства - по описаните от тебе. Рязкото изменение на значим параметър естествено влияе на цялата конструкция на автомобила. Докато не си изследвал измененията на поведението на всичко, не си се уверил в допустимостта им и не си въвел нужните изменения в цялата конструкция, всичко което имаш е просто повредена кола на границата на внезапният отказ.
                          В тоя аспект и ред на мисли именно тук е мястото да попитам, а нима точно тоя изследователски институт в Швейцария не прави точно това ??? Нима Фюрера ей така си е дал правата чрез сертификат да му пипат моторетката залуду ? Нима не е погледнал именно резултатите от изменеието след чип-тунинговането и не е сложил праг..ДОКЪДЕ ДА СЕ ПИПА ? Вярваш ли в това наистина ??? Защо чипа дава само определени завишения ??? Нима мислиш че немогат да дадат екстремален режим..могат но самите мозъци там знаят че това ще смачка мотора и не го и помислят да правят! Казах ти ако така се смазваха мотори в Европа "име" да им е излязло, ама мноо подходящо и да са отдавна по съдилищата там ! Да ама не ..уви не е така..напротив развиват се все по успешно! А какво става с пияния руски бляд само той си знае...изобщо и не искам да ги споменаваш тях защото са утаика в тоя бизнес! Пиян руснак и свестен софтуер..кога бе джанам ще го видя това ??? Мисля че тоя праг от около 20% се е доказал в годините като поносим за тунинговане на моторите.

                          Специално за теб ти пратих нещо за обсъждане...една Пауър джуджавка различна от чип-тунинга...дума не обели за нея Линка си е още на мястото влез виж и се изкажи, интересно ми е да те чуя, много интересно, защото знам че ще чуя нещо разумно от теб.
                          Затова очаквам мнението ти

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Щом си учил СъпроМат, начи си колега. В такъв случай какво ще кажеш за запаса, който се дава чрез коефициента на преоразмеряване, целящ компенсация на всякакви коструктивни, технологични, материални и прочее изненади. Този коефициент първо е страшно свит напоследък, въпреки постоянно спадащото качество на материалите и второ - задава се спрямо номиналното натоварване. Като излезеш от него, вече коефициентът ти се изпарява и стискаш палци, че всичко по колата ти е над средното производствено ниво и че конструкторите са го дали ларж и са отпуснали щедро сметките
                          Вярваш ли че това е направено със затворени очи в Mercedes ??? Не си го и помисляй ама грам даже колега! Ти би ли го направил ако оразмеряваш мотор ??? Невярвам ! Затова ли след 2000г има конвенция за минимален пробег от 400 000 км а пич ??? Щото няма резерв и запас ! Има си допуски..но се учеха в съседния кабинет , а DIN стандарта е безкомпромисен ... как мислиш дали има шашмалогия в БГ стил ??? Дебре..а да сме и малко оптимисти викам аз особено към извоювали си името марки
                          Последно редактирано от 4x4; 01-03-07, 17:29.
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • Re: Чип тунинг

                            Абе чове стига се пали по тоз чип тунинг, в европата никой не го възхвалява само в Бг и други държави в които още няма строг контрол над ТТ данните на различните МПС се практикува. Ти като си толкова информиран знаеш ли каква е процедурата в ЕС да си легализираш чипа, и каккъв трябва да е той да не говотим че всяка промяна на параметрите на запалване са за сметка и на вредните емисии в аспуха. А не само това кой инженер ще ти разпише че ако вдигнеш въртящия момент нама да ти гръмне скоростната кутия или някой кардан. Това са обсолютни глупости ти минавал ли си технически преглед в Страна от ЕС щот на мен ми се наложи, само дето не измериха диаметъра на цилиндрите да видят дали съответсват с това което е записано в сертификата. За какъв чип тунинг става на въпрос за ежедневно ползвана кола, забрави минусите са толкова много че въобще няма смисъл да се пише тук за това, виж ако си решил да подготвяш "бегачка" само чипа няма да стигне трябва да смениш и куп неща за да имаш ресурс на ДВГ-то и да има файда от тоз чип. Като толкова ровиш из нета провери да видиш примерно на един мотор чип тининга с колко "джаджи" върви още. Мога и по друг начин да ти го обясня, слагаш чип на двигателя той ти вдига мощноста 10% и въртящия момент с 30% а кой ти вдига здравината на валовете в скоростната кутия за да издържат този нов въртящ момент същото важи за всички въртящи се части след това, тях с чип не можеш да ги оякчиш. И какво в крайна сметка се получава исмукваме ресурса на ДВГ-то за 4г. вместо за 10г. и яка смяна на части и консумативи щот няма начин да не заминават. Тук идава и следващия ми въпрос след мотирането на този чип или програма има ли нови препоръки за по честа смяна на масла ремъци и т. н.

                            Коментар


                            • Re: Чип тунинг

                              Дори и според българския закон ако автомобила има подобрение което повишава мощността следва собственика му да заплати съответната разлика в акциза ако има такава. Очаква се нашите скоро да почнат да проверяват и за това...

                              А колкото до чиповете, моето мнение е че съвременните двигатели са оптимизирани и излъскани до краен предел. Вече никой конструктор не пресмята евра, работят само с центове... Да се говори за 20% запас е несериозно въобще. След въпрос към главния конструктор на ВАЗ относно възможността за чип тунинг на новите им двигатели той отговори че от всичките произведени серии има двигатели които могат да поемат до 7% но има такива които не могат. А установяването на това кой двигател конкретно може и кой не е много скъпа и трудна процедура която обезсмисля резултата.
                              И това за двигателите на ВАЗ. Как ли според вас изглеждат техните по-западни събратя в които и прашинките са пресметнати...

                              Не се занимавайте с подобни неща. Който иска мощен двигател да си го купи...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • Re: Чип тунинг

                                за контрол в Евросъюза ли проговори или не чух...а Яворе, щото само няколко поста по горе зачетох че всичко е бош лаф и всичко е занижено и контрол няма което си бе пълна глупост.

                                Прав си..знам за смяната на всички опасни места в мотора натоварващи се от новия нютон натиск..знам го отлично, но ти бъркаш само в едно...не ти говоря да вдигам от 200 на 400 или 600 коня мотора..щото и това може а само с 38 коня в повече...сега стопли ли ??? На същото купе има и 400 и 500 и 600 мотор и си носи всичко ама с огромен кеф ! Така че за допуски и сглобки викам да не отваряме разговора защото ич ни нема в DIN стандарта...нашето БДС си е чиста проба порнография

                                темата си е мноо точна знаеш ли колко народ не е в час и само чеша главата ???

                                г-н Петров, руснака неможе да бъде нито тенденция нито показател..ако бе, нямаше да е на това дередже !
                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Който иска мощен двигател да си го купи...
                                или го вкарва в AMG , Brabus, Carlson ........къде е истината ???
                                Последно редактирано от 4x4; 01-03-07, 17:48.
                                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X