Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Чип тунинг

    Сподели за каква кола и кой мотор ти трябва чипът.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #32
      Re: Чип тунинг

      ако е за офроуд надали ще ти свърши много работа
      мощноста наистина се покава, но в зоната на обороти
      които едва ли ще ти вършат работа извън пътя
      LR RR Classic VM2.5

      Коментар


      • #33
        Re: Чип тунинг

        Много е важно какъв е автомобила. Аз съм с такова също и разлика има. При мен повече при високите обороти, къдетп преди малко губеше динамиката.

        В интерес на истината днес/утре трябва да ходя да ми слагат малко по-мощен, въпреки всички съвети.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #34
          Re: Чип тунинг

          най-много зависи какво е записано на чипа, който се слага /на по-новите модели даже не се и слага, а само се препрограмира/ - може да се вдигне и въртящият момент на ниски обороти...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Re: Чип тунинг

            Жипката е Сузуки Гранд Витара 2.0 мотор 129 коня. Диджитъл плюс е чип тунинга към който съм се насочил...Щвейцария...пращат от София данни източени от борд компа на колата в Швейцария и след 8 часа от там връщат новия софтуер по мейла след което го преточват в моя чип...това е процедурата. По тоя начин новия софтуер е съобразен точно моя автомобил строго индивидуално, а не е стандартизиран за модела! Което е една новост в чип тунингите, старата тенденция не бе такава, там имаше чип за модела и качвайки го на различни автомобили той се е държал различно заради състоянието им. Да идеята е точно такава да се вдигне въртящия момент при ниски обороти и от там и мощноста. При високите скорости нещата почти не се променят или са слабо доловими.
            Въпроса е ДА или НЕ ??? Чух много неща ЗА, но и много против! Едни говорят ..ще скапеш двигатела други че нищо му няма.
            Къде е истината?
            много изчетох за чип тунинга...знам какво променя софтуера..но незнам наистина как се отразява на мотора всичко това на практика!
            Ще убия ли мотора или ще му вдъхна нови сили ???
            Същата процедура ме чака и за Мерцедес S класа 320 CDI 2005г 204 коня модифициран мотор ...за него и двете лабораторий Белгия (Ники Златков) и Диджитъл плюс Щвейцария (бул.Черни връх) дават повишаване с 40 коня и 110 нютона въртчщ момент. Другия (предишния)мотор 179 коня 2001г не може да постигне тоя показател...незнам защо.
            Трудно ми е да взема това решение а много ми се иска...помогнете ми със съвет който да е реален !
            S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
            или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
            пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

            Коментар


            • #36
              Re: Чип тунинг

              ето единия вариант :

              http://www.prospeed.bg/tuning_chip.php?c=56&s=236

              40 коня и 78Nm

              а ето го и другия :

              http://digitaltuning.bg/products.php

              36 коня и 150Nm

              това е за Мерцедеса, а за джипа :

              за мотор 2.0 / 129 коня не видях да предлагат ???
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #37
                Re: Чип тунинг

                Значи истината е винаги някъде посредата.

                Ако искаш да ставаш състезател (псевдо), то трябва да си подготвен и за последствията, които носят брой състезания на ежедневен принцип. Един истински състезател знае рисковете на агресивното каране и затова е подготвен, че двигателя на въпросната кола няма да изкара вовеки веков. Стига да изкара състезанието.

                Значи това казано, не искам да кажа, че чип тунинг ще скапе двигателя - а самия ти ако го пържиш безразборно - със или без чуп тунинг.

                Аз лично и на предишната ми кола имах чип, и сега на джипа имам чип (flash-ване на ECU-то) и съм доста доволен. Радвам се да изкарвам повече от двигателя, когато ми се прииска или потрябва, но и карам със съзнанието, че двигателя като всяко друго нещо трябва да бъде пазен.

                В интерес на истината мислех днес, но време не остана, да ходя да ми сложат една по-агресивна програма, която ми дава 90 коня плюс и около 200-250 въртящ момент екстра. По същия начин както ти казваш - сваля се ECU-то и след ден новото е готово. Там, където аз си правя нещата цените са много по-добри от тези, които видях на сайтовете, които ти върза. Ако те интересува - пиши едно Л.С. и утре може да отидем заедно до там.

                Най-малкото можеш да видиш за какво става въпрос и да говориш лице в лице с разбирач, който може би ще може и да ти каже повече неща конкретно за твоя автомобил.
                VW Touareg V10, 5000cc

                Коментар


                • #38
                  Re: Чип тунинг

                  Има нещо впечатляващо тук! Ако го направиш 450 коня това прави 90 кс от литър за дизелов двигател! Това не е ли рекорд?!

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Чип тунинг

                    С чип тунинг мотора се износва по бързо. Не ми се спори. Това е мое мнение. Създал съм го с много четене и слушане на знаещи а не от бабите пред блока.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Чип тунинг

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Има нещо впечатляващо тук! Ако го направиш 450 коня това прави 90 кс от литър за дизелов двигател! Това не е ли рекорд?!
                      има състезателни дизелови коли /например БМВ/ - там мощността е съвсем друга...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Чип тунинг

                        Не не, той двигателя е 313 к.с. стандартно. Има 2 нива, стандартното, което го прави 400 к.с. и около 1000 въртящ момент. Този доста хора казват е опасен, тъй като въртящия момент може да счупи скоростната кутия. Аз съм с по-лекия вариант, който я прави около 360 к.с. и 850 н.м. въртящ момент, но реших да скоча на по-горния. Все пак аз съм предпазлив и спокоен шофьор.

                        Пък ако строша скоростна кутия, поне ще си знам от какво е било

                        За износването - естествено, но в съвсем нормални рамки. Логично е, че щом подаваш повече гориво и засилваш турбините - напрежението е по-голямо, мощността е по-голяма и съответно износването е по-голямо. Но не говорим за рамките на нещо, което надали би наистина повлияло на живота на колата, освен ако не целиш да правиш 700 000 км с нея.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Чип тунинг

                          Само аз пак не разбрах, сузуки гранд витара 2.0 бензин или дизел ?
                          VW Touareg V10, 5000cc

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Чип тунинг

                            Износва се ако запишеш програма, която надува мотора. Със същия успех можеш да запишеш каква да е друга. Да стане по-бавен, по-икономичен, по-рязък, по-вял, кавото ти скимне. Днешните мотори са всичко на всичко котли. Нищо не могат сами. Въпросът е с какъв запас са останали, спрямо заводската програма. Обикновенно може да се вдигне и въртящия момент и мощността и максималните обороти. И също така обикновенно - за кратко. По причина на това, че заводската програма и без това е оптимална. Или иначе казано - още там са разпънали всичко до максималното безопасно и за котлите и за мотовилките. Още малко - и ресурса изчезва експоненциално.
                            Мда. Ако го направиш, вече ще имаш практически друг двигател с друг режим на обслужване. Там масла - ремъци - филтри - лагери. И каквото още въобще е заменимо по конкретното желязо.
                            Ако го правиш за гъзария - едва ли си струва. Аз не бих купил такава кола, както и да ми се кълнат че е супер, пазена, некарана и каквото там е модно. Ако го правиш от конкретна нужда, тогава казвай какво всъщност искаш от нея, за да измислим каква програма ти трябва.

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Чип тунинг

                              Значи не забравяйте, че двигателите се ограничават заводски за да могат да издържат на все температури и условия по света. Както от свръхстудените зими в Грендландия та до арабските пустини.

                              Имайки предвид, че ние живеем в умерен климат и не удряме (поне не често хех) тези крайности, практически всеки двигател може да бъде "отпушен" здравословно.
                              VW Touareg V10, 5000cc

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Чип тунинг

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Още малко - и ресурса изчезва експоненциално.
                                Мда.
                                Разкажи повече за това..
                                VW Touareg V10, 5000cc

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X