Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на батерия на винтоверт !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на батерия на винтоверт !?

    Имам винтоверт AEG ,доста е старичък и батерията вече се скапа !Такава батерия (12V) не е възможно да намеря- варианта е да сменя елементите но освен това мога да си купя малък 12 волтов акумулатор но искам да попитам има ли значение колко Ah да е акумулатора 3; 5 ; 7,5 или повече Ah? Със за зарядно за автомобилен акумулатор мога ли и колко трябва да зареждам по малкият акумулатор !?
    Последно редактирано от welderargon; 22-04-10, 21:09.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

  • #2
    До: Смяна на батерия на винтоверт !?

    Ето моето решение. След като оригиналната батерия умря преди година - две, един ден случайно попаднах в "Киров" и между другото реших да проверя дали имат и колко струват такива батерии.
    Имаха.
    Струваха (смътно, по спомен) между 150 и 200 лв. Не помня много точно, ама е обяснимо, нали? Кат съм чул каква е цената, явно мозъкът ми си е самопричинил частична амнезия - чисто самозащитна реакция.
    Аз не ща да им купя част от бизнеса бе - питах просто за батерия за винтоверт, баси...
    В "Конрад" същите елементи със заварени пластини са 3 до 5 лв. а пък аз имам обща представа от коя страна се държи поялника... и така.
    Наскоро и "рециклираната" батерия се пренесе там, където отиват добрите батерии, а на мене ми писнА да нЕмам винтоверт и пак се фанах за поялника, ама тоя път малко по-високотехнологично - реших да вкарам и тиксо








    За момента (около половин година) - никакви проблеми.
    Не го ползвам ежедневно, но като се кача на вилата, изкарва два дни интензивна работа без да се измори осезаемо.
    Е, малко взе да понатежава, ама така оформям атрактивен бицепс - жената взе да ме заглежда
    Зареждам си го на щатната зареждачка, която си върви с винтоверта от магазина, но мисля, че няма проблем да се зарежда и с каквото и да е друго зарядно, като се има предвид, разбира се, че не е добре да се прекалява със зарядния ток.

    Аз съм старомоден и не бързам заникъде, така че си зареждам с ток 1/10 от капацитета на батерията или дори по-малък за по-дългичко време.

    Ей-тука Ясен много добре е описал нещата: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56270
    След като ще си купуваш оловно акумулаторче, всичко написано в темата ще важи и за него.

    Успех с ръкоделието!

    Коментар


    • #3
      До: Смяна на батерия на винтоверт !?

      Впрочем тези акумулатори за които питам се водят (SLA) !И понеже с тази снимка ми даде идея и аз да направя нещо подобно …остава само въпроса дали зарядното на винтоверта ще заражда или презрежда този (SLA) акумулатор естествено ще гледам да купя такъв с възможно най близки до параметрите на бившата вече батерия !?
      Последно редактирано от welderargon; 25-04-10, 01:18.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на батерия на винтоверт !?

        Запояваш и две щипки и 5 метра кабел и си ползваш батерията на колата колкото повече АЧ толкова по добре.
        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на батерия на винтоверт !?

          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
          Запояваш и две щипки и 5 метра кабел и си ползваш батерията на колата колкото повече АЧ толкова по добре.
          Е да ,това и аз го мислих но за вкъщи е неудобно !
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на батерия на винтоверт !?

            Батерията на винтовета ти вероятно е съставена от NiCd клетки съответно и зарядното към него е за NiCd

            Края на процеса на зареждане на оловните акумулатори (SLA) и NiCd батерии се определя по различен начин. За това няма да може да го зареждаш със зареждачката за винтоверта но със зарядно за автомобилен акумулатор може.

            Коментар


            • #7
              От: До: Смяна на батерия на винтоверт !?

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Впрочем тези акумулатори за които питам се водят (SLA) !И понеже с тази снимка ми даде идея и аз да направя нещо подобно …остава само въпроса дали зарядното на винтоверта ще заражда или презрежда този (SLA) акумулатор естествено ще гледам да купя такъв с възможно най близки до параметрите на бившата вече батерия !?
              Здравейте, имах същия проблем, при мен обаче се използва интензивно винтоверта,(те са няколко де), та четох доста по форумите и в крайна сметка реших да си взема ново зарядно, което всъщност не е толкова скъпо, но увеличава доста живота на батерията.
              Взех го от този магазин http://hobbyrc-bg.com/index.php?main...products_id=16 , там има и други зарядни които могат да вършат добра работа, но са и по-скъпи.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                Момчета аз прав

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                  А може ли на винтоверт 9,6 волта да сложа батерия 12 волта

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                    От 14,4 на 12в съм го правил- никакъв проблем нямаше. Ако не е марков пробвай смело!
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                      Да. Най-много нарочно да са сложили курвинска засада в регулатора, и нещо да изгори. Което само ще е повод да се оправи до нормален, така че да можеш да го закачаш и със шнур за колата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                        Да разбирам ли,че смело да купувам батерия 12 волта.А ампеража как да знам колко ми трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          Да разбирам ли,че смело да купувам батерия 12 волта.А ампеража как да знам колко ми трябва.
                          Ще изпуши колега от личен опит ти го казвам.Сложих на един служебен винтовер който беше 12 волта,батерия от 14 и след 2-3 секунди изпуши и до там
                          YAMAHA RAPTOR 700R

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                            Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                            Да разбирам ли,че смело да купувам батерия 12 волта.А ампеража как да знам колко ми трябва.
                            А не, с чисто нова недей! При мен си работеше но батерията беше стара.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              А не, с чисто нова недей! При мен си работеше но батерията беше стара.
                              Каква е разликата между нова и стара.Защо с едната става а с другата не.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X