Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на батерия на винтоверт !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смяна на батерия на винтоверт !?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Има, ама щом задаваш въпроса рискът нещо да изпукаш е голям. Обърни се към някой който знае какво прави.
    Най много да изпукам китайския мултицет,който не е особено ценен,пък имам още един.До колкото съм чел многото и звучащи логично отговори от вас,мисля че точно това съм направил.
    Идеята-евтин китайски винтоверт,куче марка,ще му сменя батериите и искам да се ориентирам за времето на зареждане,според лепенката тока е 400mA.Конкретно въпроса,връзвайки мултицета между батерията и зарядното,ще добия ли представа за реалния ток? Винтоверта го ползвам от дъжд на вятър,така че не си заслужава инвестирането в скъпи батерии и зарядни. Експеримента ще си го направя така или иначе,питам за най правилния начин.Благодаря.

    Коментар


    • #32
      От: Смяна на батерия на винтоверт !?

      То това е начинът. Имай предвид, че 400 вероятно е максималният ток, който се осъществява само при зареждане на здрави, нови и силно изтощени батерии. Ако някое от тия условия не е така, няма да видиш 400 а по-малко.

      Коментар


      • #33
        От: Смяна на батерия на винтоверт !?

        Има ли значение, и къде е най правилно да се върже сондата от 10 амперовото гнездо на мултицета? Може би + на зарядно,а другата сонда + на батерията?

        Коментар


        • #34
          От: Смяна на батерия на винтоверт !?

          Първоначално публикуван от ivoman Преглед на мнение
          Има ли значение, и къде е най правилно да се върже сондата от 10 амперовото гнездо на мултицета? Може би + на зарядно,а другата сонда + на батерията?
          Определено има значение и това е правилният начин. Минусите ги свържи един с друг и ще си покаже.

          Коментар


          • #35
            От: Смяна на батерия на винтоверт !?

            Дали е възможно от практична гледна точка, ако си сменя никел-кадмиевите батерии на винтоверта с литиево-йонни?Дали ще мога да продължа да използвам старото зарядно на винтоверта и ще скъси ли то живота на батериите? Зарядното е автоматично и изключва при заредена батерия, която е 20.4волта и 1.4 А/ч дали ще зарежда по мощна батерия или ще изключва преди зареждането поради натоварване с по мощна батерия, примерно 2.0А/ч.

            Коментар


            • #36
              От: Смяна на батерия на винтоверт !?

              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
              Дали е възможно от практична гледна точка, ако си сменя никел-кадмиевите батерии на винтоверта с литиево-йонни?
              Не.

              Литиево-йонните батерии имат съвсем различна логика и на зареждане, и на консумация. Изискват принципно различни зарядни устройства и схема за балансиране.

              Това, което можеш да направиш е да смениш батериите с никел-металхидридни. Вероятно в същия обем ще можеш да събереш 2.5 или 3 амперчаса при същото напрежение, а зарядното устройство ще се държи адекватно.

              Коментар


              • #37
                От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                Някой да е ползвал услугите на тези - притеснява ме че трябва по еконт да пускам... а в Сф не правят такава обръщалка от NiCd на Li-ion

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                  Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                  Някой да е ползвал услугите на тези - притеснява ме че трябва по еконт да пускам... а в Сф не правят такава обръщалка от NiCd на Li-ion
                  А защо трябва да рискуваш? За да смениш от никел кадмиеви на литиевойонни си е сериозна игра.И трябва да смениш и зарядното.Става скъпо и рисково.
                  А качествен никелкадмиев елемент излиза около 4.6лв някъде.Ако батерията ти е такава като на снимката 14.4V то ти трябват 12 елемента.
                  Или целия пакет излиза около 70 кинта някъде..С качествени елементи.. и ще работи както си е бил..

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                    Обикновено зарядното си има мнение и му е все тая какво зарежда. Когато зарежда обаче литиева батерия (не елемент), тя си знае, така че няма проблем.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X