Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на батерия на винтоверт !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на батерия на винтоверт !?

    Предполагам че батерията няма вече необходимият капацитет като за 14,4В и затова е работел на 12 нормално. Другият вариант е винтоверта да е бил по- издръжлив на изтезания. И винтоверта и батерията бяха измислени марки.
    Провери на колата или на зарядно за акумулатор преди да купиш батерия поне.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на батерия на винтоверт !?

      Може ли да попитам дали си струва и имали добър ефект да сменя батериите които се намират вътре в самата батерия на винтоверта. Видях че се продават подобни, мисля същите 4-5 лева едната. Това ще рече 8х5 е 40 кинта струва ли си. Ще държи и ще има ли мощност машината. Другия вариант е да го направя с един 5 метра и на горе кабел и да го свържа със зарядното за да работи на 12 волта. С кабел също ме устройва. Някой може ли да даде идея за това как да стане с кабела за да не изгоря нещо. BOSH PSR 960 е машинката.

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на батерия на винтоверт !?

        В офиса правим ремонти, и майсторите си ползват 12 волтов оловно-киселинен акумулатор. Малък, седи на пода. С 2,5 метра кабел до машинката. И си размъкват така устройството.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на батерия на винтоверт !?

          Може бе, още не съм виждал акумулатор за такова с процесор. Вътре освен елементите, има само някви пръчки да не тракат, и един термометър. Просто му смени елементите.
          Най-гадно е да отвориш кутията, че е залепена.
          А ако имаш повече такива касетки, може да завинтиш в едната шнур, и да го закачаш на акумулатора на колата. Затова най-правилните са 12 волтовите.

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на батерия на винтоверт !?

            Аз от години си рециклирам всички видове акумулаторни батерии на преносими инструменти в една фирма на Будапеща 45, в София.
            Имат всякакви чешити батерии, по желание слагат и с по-висок ампераж.
            Правят пакетите с точкова заварка и дават гаранция, а цените са нормални.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на батерия на винтоверт !?

              Някои може ли да помогне с една схемичка на батерията, как да свържа кабелите от 12 волтовото зарядно, плюса и минуса къде трябва да ги закача. Искам примерно да извадя батерийките от кутията има за да улекотя машината и да пробия просто една дупка от долу на вече празната батерия и да си запоя вътре директно кабела. Правилно ли разсъждавам въобще

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                Разполагам с това. Опитах с адаптер на 12 волта и тръгва машинката, обаче няма мощност. Явно изпускам нещо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121219_131738.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5435988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121219_131810.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5435989

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                  Тази "врътка" с изтърбушването на умрелите елементи и подмяната им с нови такива, определено си струва. Не може да искат 200 лв за една батерия , па ако ще и да кара цял живот без зареждане.
                  Аз обаче имам следния въпрос. Правил ли е някой това упражнение, но с батерия на лаптоп? Не, че не е същото, но аз лично, никъде не съм виждал подобни елементи. То не, че когато ходих по магазините за електронни компоненти имаше лаптопи, де, ама рекох да попитам, един вид да се ъпдейтна по темата.
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                    Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                    Правил ли е някой това упражнение, но с батерия на лаптоп?
                    Аз (и не само). Упражнението е смислено, а с някои марки лаптопи - и лесно. На други трябва да внимаваш да не оставиш контролера на батерията без ток, защото умира геройски и после може да иска препрограмиране или специфичен начин на събуждане, който може да го няма описан в интернета. За улеснение има и фирми, които го предлагат като услуга.

                    Елементи от всякакъв вид и размер се продават, ако не си скръндза обикновено можеш да си направиш батерията по-мощна от оригиналната.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                      Благодаря за експресния отговор! Аз така или иначе я отворих и бях безкрайно/и приятно/ учуден, че при елементите няма платка

                      Само три двойни/ в паралел/ последователно вързани елемента,/ 11, 1в 4800ма/ като освен + и– има изводи о от между тях. Тоест 2 дебели и 2 тънки кабелчета влизат в куплунга и нищо друго. Остава да сваля едно и да тръгна по магазините.....

                      ПП
                      Ако, пък и ми подскажите къде най-вероятно мога да ги намеря/София/, не цена ами начерпване няма да имате
                      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                      0894328706

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                        Фирмите за електроника - конрад, комет, пулсатор и прочее. Може и в нета да се разтърсиш за елементи 18650 и ще излязът доста резултати. В пулсатор имат и хитрата услуга да ти заварят с точкова заварка изводи, та да не тормозиш батерията с поялник.

                        п.п. за първи път чувам за литиева батерия на лаптоп без вграден контролер. Обикновено тия междинните изводи не са изкарани навън а контролерът ги подслушва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                          И елементите позна какви са , верно че са 18650 / US18650GR/ . Благодаря за изчерпателната информация,,Ясене, особено за това с точковането, тъй като отдавна ми е свършила ортофосворната к-на, пък без нея е трудно. Ще се похваля какво е станало
                          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                          0894328706

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                            Това с точковата заварка е задължително. С поялник ще го запоиш, но батерията доста страда от тази операция.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                              Има ли начин да измеря тока на зарядно за винтоверт, с обикновен мултицет?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на батерия на винтоверт !?

                                Има, ама щом задаваш въпроса рискът нещо да изпукаш е голям. Обърни се към някой който знае какво прави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X