Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при регистрация на УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при регистрация на УАЗ 469

    Закупих УАЗ 469Б от фирма, която го е придобила от "Изпълнителна агенция "Държавна собстеност" на МО. УАЗа не е бил регистриран в КАТ. Документите за покупко-продажба са изрядни, но проблема дойде първо с номера на рамата, оказа се че при тези модели номера на рамата фабрично се изписва с боя. Рамата е боядисвана няколко пъти и следи от номера липсваха. При ремонта, който продължава вече година /поради липса на достатъчно бреме/ се оказа, че липсва табелката, която се намира на маската на радиатора. Може същата да е липсвала още при покупката, а може да е изхвърлена при ремонта. В момента на маската има само четири отвора за табалка. Приятели ми казаха да търся табелка по някоя от вратите, но при тях липсваха дори и отвори за табелка. Единствено съпада номера на двигателя с документите за собственост.
    Някой имал ли е подобен проблем и как го е преодолял. Може ли някой да изработи табелка за маската.

  • #2
    До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

    И при мен беше така но се оказа, че поне табелката на шофьорската врата си беше там то цялата боядисана зашкурих я и номера излезе имах малко проблеми но я регистрирах

    Коментар


    • #3
      До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

      В Кат трябва да извикат някаква комисия да ти набият нови номера мисля,че струва някаде 80 лева!Правил съм го преди 3 години на един бус.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

        Въжможно ли е да ми откажат регистрация

        Коментар


        • #5
          До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

          По-принцип е възможно и да ти откажат, а тези технотестове при нас ги правеха последния четвъртак от месеца/ мисля /,но май сега ги правят само в София и някои др. градове но за всеки КАТ е различно.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

            Първоначално публикуван от tody Преглед на мнение
            номера на рамата фабрично се изписва с боя.
            В сливенско нямате ли боя?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

              Някъде из форума има доста писано по случая.
              И аз имах същия проблем с липсваща табелка. На 469Б/по-стария модел/ табелката се намира на предна лява врата точно зад дръжката за затваряне закрепена с четири нита. На по-новия модел 31512/мисля след 1985г./ табелката се намира под предния капак пред радиатора. Проблема се оправя в КАТ с комисия и удостоверение от Агенцията на МО, че е закупен без табелка. Другия вариант е да видиш някоя оригинална и да си я направиш от алуминиева пластина.
              При теб се очертава и друг проблем:джипа не е имал гражданска регистрация и в КАТ искат първата регистрация да е на името на първия купувач и след това да се прехвърли на теб/в случая/.
              Като ми набиваха номерата на моя джип ме питаха къде да ги набият.Според мен най-удачното място е отзад м/у теглича и буфера на шасито. За набиването на номера ме изпратиха в сервиз където с най-обикновени цифри/има ги във всеки железарски магазин/ ми набиха номер даден предварително от КАТ а след това в КАТ набиха отпред и отзад на номера някакъв щемпел. В сервиза ми взеха около 60 лв. за набиването на 6 цифри ако знаех щях да си ги купя за 10 лв. и сам да си ги набия в КАТ.
              Все пак ходи до КАТ с документите и питай.Не забравяй, че тече срок в който си длъжен да регистрираш МПС в КАТ след придобиване.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

                Еми има някаква табела на таблото от ляво при мен е боядисана някой да знае какво пише на нея?
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

                  Първоначално публикуван от kyrsor Преглед на мнение
                  Еми има някаква табела на таблото от ляво при мен е боядисана някой да знае какво пише на нея?
                  На тази табела пише на коя скорост колко километра вдига джипа и разположението на скоростите и раздатката.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

                    Срока за регистрация в Кат е 14 дни от сключването на договора покупко-продажба.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

                      Не е задължително, отиваш до КАТ , казваш, че МПС-то е с повреда-например блокирал мотор , удрят ти печатче в документа за собственост и ти отлагат регистрацията с определено време.Поне преди 10 г беше така, едно пежо го отлагах 3 пъти.Друг е въпросът с данъчните-там отлагане няма!Срока мисля е две 7/ци, после голба-от 10 до 300лв, в зависимост от решението на шефа на местната служба.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем при регистрация на УАЗ 469

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Не е задължително, отиваш до КАТ , казваш, че МПС-то е с повреда-например блокирал мотор , удрят ти печатче в документа за собственост и ти отлагат регистрацията с определено време.Поне преди 10 г беше така, едно пежо го отлагах 3 пъти.Друг е въпросът с данъчните-там отлагане няма!Срока мисля е две 7/ци, после голба-от 10 до 300лв, в зависимост от решението на шефа на местната служба.
                        Преди беше така ама сега не е/поне в Кюстендил/. За данъчните срока за деклариране на придобито имущество е два месеца после глоба.
                        Един съвет: Първо си оправи нещата в КАТ после в данъчното защото един колега декларира че си е купил неговата кола от инвалида пред данъчното, но в КАТ не можа да я оправи и сега си плаща данък а колата се води на друго име.Не може и да я свали от отчет в данъчното - искат му брак на колата или прехвърляне, но няма как да стане колата не е на негово име.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X