Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение

    А Мураното е друг клас кола! 3,5 литров мотор, който върви .... ама много ...
    Карал съм го доста. Един приятел го взе от магазина и до тук има около 130-140 хиляди. Разхода е 11-15 литра зависи от крачето .... При 180 ... е над 20 .....
    Три самоблокиращи дифа ....
    Доста често се гони с Х5 и разни МЛ-и ...... почти винаги губят ...

    Салона и пластмасите са на ниво. Другото много важно е, че вътре спокойно се побира шофьор около 2 метра и се чувства комфортно.

    До сега не ме е търсил да го дърпам от калищаците ..... въпреки, че често се навира къде ли не ......
    Не е лошо Мураното, но трябва да порасне за да бие "немците".По мощност може да се сравнява с дизеловите Х5.По разход с бензиновите...
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

      Напоследък Маркетинга е Всичко и все повече рекламите се отдалечават от Реалността. Купих си няколко автомобилни издания наскоро и О'Ужас, всичко нови СУВ-ове от по 250-300 Коня харчели (според Изданието) 8-9 Ама Много като ги натискаш иначе по-малко
      А Ако погледнеш в нашата тема http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2936 колко ви харчат колите - Голямо Разминаване!!!
      Аз лично кола над два тона 4х4 с прилична Динамика не съм виждал да харчи под 10!!! А да не говорим, че като я настъпиш..... сещам се за един приятел който караше Нахъсан Гранд и казваше "Като слезна на 25/100 Черпя..."



      Мураното е много леко за класа си 1862кг. по каталог (за сравнение Диско-то е доста над 2.5 Тона), на практика през повеччето време е с Предно (задният мост се включва със съединител управляван от компютъра), кутията Щади двигателя виж снимката (обороти - 1200-1300, скорост около 85-90, разход под 10)


      Коментар


      • #18
        До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        ... Мураното е много леко за класа си 1862кг. по каталог (за сравнение Диско-то е доста над 2.5 Тона),...
        Е, Мураното и Диското имат общо само това, че и двете ги наричат Suv... Едното е лека кола с 4х4 система като на Колеоса, другото е на рама, с напълно функционална раздатъчна кутия и вози 7 човека. Мураното като габарити е около или малко над Фрилендър 2.

        Коментар


        • #19
          До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Е, Мураното и Диското имат общо само това, че и двете ги наричат Suv... Едното е лека кола с 4х4 система като на Колеоса, другото е на рама, с напълно функционална раздатъчна кутия и вози 7 човека. Мураното като габарити е около или малко над Фрилендър 2.
          Вярно, вярно
          Мураното е дълго 4834мм, а Диското 4835мм, че това си е разлика от 1 МИЛИМЕТЪР
          Мураното е 5 местна кола и е Единствената с този рамер само с пет места, с цел по-голям комфорт за седящите, вместо да се натъпкат още две седалки, на които така или иначе никой няма да седи в 99.9999% от случайте, естествено това решение е изиграло лоша шега на Нисан, защото благодарение на ДДС-то Мураното не се продава много (Бутикова кола).
          А Диското (което ми харесва) е дори с ДВЕ Рами което хич не му помага с теглото от 2.7 ТОНА

          Коментар


          • #20
            До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Не е лошо Мураното, но трябва да порасне за да бие "немците".По мощност може да се сравнява с дизеловите Х5.По разход с бензиновите...
            Бензиновата Х5-3 литровия мотор е 225,коня и разхода и по книга е 16mpg,a на Мураното е 20mpg.За мен поне японците отдавна за задминали немците,по отношение здравина,цена,качество.Последните славата малко им остана в миналото с разни недомислици като МЛ и Х5,поне първите им модели.

            Коментар


            • #21
              До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

              Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
              Бензиновата Х5-3 литровия мотор е 225,коня и разхода и по книга е 16mpg,a на Мураното е 20mpg.За мен поне японците отдавна за задминали немците,по отношение здравина,цена,качество.Последните славата малко им остана в миналото с разни недомислици като МЛ и Х5,поне първите им модели.
              Нали по-горе писаха, че по книга и в реалността са доста различни нещата. Тойота Корола на жена ми от чисто нова до сега харчи 7/100 дизел, без градско само на дълъг път. А по БК показва 5,5...

              Във форума има таблица за разхода на горива, погледнете я и сравнете с лъскавите брошурки.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Нали по-горе писаха, че по книга и в реалността са доста различни нещата. Тойота Корола на жена ми от чисто нова до сега харчи 7/100 дизел, без градско само на дълъг път. А по БК показва 5,5...

                Във форума има таблица за разхода на горива, погледнете я и сравнете с лъскавите брошурки.
                При мен разхода е точно както си го дават по книга,поне извън града,с много малко отклонения зависимост от газта.Имам поглед над два Нисана и двата 6 цилиндрови бензинови,единия джип,другия ван с едни и същи двигатели 3300сс.Но за Мураното ми се стори нереално за това пуснах и темата,явно следващата ми кола ще е Мурано,разхода му е напълно приемлив.

                Коментар


                • #23
                  До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                  Карах Равче до Гърция и обратно 2.0 автомат...разхода е чудесен 13-14 извън градско и 16 минимум в града. Мурано не знам но, Инфинити ФХ45 3.5 320 к.с. градско Варна 16.5 съвсем нормално каране.

                  Инфинитито е най-невероятната кола която съм карал и като возия и като динамика изобщо връхта.....лошото е че, е на един приятел а не моя
                  Последно редактирано от Николай Шиваров; 23-04-10, 10:27.
                  --------------------------------------------------
                  [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                  Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Понеже на няколко места се каза, че бил Лаком (аз за 2000км имам среден разход 13л/100, като на практика имам не повече от 500км извън града).
                    Искам да попитам кой СУВ (Изключвам Хибридите) с подобни параметри > 250к.с. харчи по-малко?
                    всеки дизелов от 3.0 /Х5, Кю7, иХ55)
                    ти с Колеоса ли имаш такъв разход?

                    Новата ми придобивка V6 2.7 188кс дава 12/100 при доста спокойно каране... при леко натоварване на движението или 1-2 по-спортни ускорявания (до 4000об) веднага отива на 14-15 Извънградско по шосето за Самоков с 70-80 до 100км ми даде точно 10/100

                    Но щом колегата ще слага газ, не виждам къде е проблема с разхода - Мураното ще му дава разход колкото дизелите, че и по-малко...

                    Да не забравяме, че в този клас автомобили разходът е ако не "последна грижа", то поне на 3-то място след началната цена на придобиване и разходите за подръжка и застраховка...

                    Аз например си направих простата сметка, че при 15000км/година по-скъпият дизелов автомобил ще ми дойде на цената на бензиновия (не на газ) чак след 3 години... А повишеният комфорт си е чист бонус
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                      Това 13-14 градско за Мураното за кой град става въпрос Айде стига кръчмарски приказки. Да не говорим, че човекът е тръгнал да си купува Мурано и пита колко ще харчи Колега, комплект гуми са 1500 лв, ти питаш колко харчи Каталожният разход градско на европейската версия Мурано е 17.2/100. Има брошурки из нет-а на Нисан България, всеки може да свали и прочете. Моят разход в София е 18-22/100. Сами си направете сметката. Аз карам Мурано вече 10 месеца и 12-13-14 ми е само извънградският разход. Говорим за абсолютно лежерно каране със спазване на ограниченията, както по принцип си карам. За сравнение между СВТ и обикновено АТ мога само да кажа, че градско оборотите не минават 1500 дори при тръгване, стига да не натискаш повече от необходимото.

                      В резюме - Мураното е просто супер удобна кола, ако веднъж си се качвал вътре, всички други коли ти теснеят много. Лично аз съм много доволен, първата кола, по която за 10 месеца не съм пипнал нищо с изключение на смяна на масло и филтри и някои дребни неща по купето, с които я взех всъщност.

                      Ако ви интересува нещо друго, питайте, ще помагам както мога.
                      Последно редактирано от SamuraiJack; 23-04-10, 10:43.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                        Пък ако сложиш и някоя дюза,турбокомпресор сметката може да стане друга.Бензина освен с газ не виждам как ще го убиеш.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                          Карах Равче до Гърция и обратно 2.0 автомат...разхода е чудесен 13-14 извън градско и 16 минимум в града. Мурано не знам но, Инфинити ФХ45 3.5 320 к.с. градско Варна 16.5 съвсем нормално каране.

                          Инфинитито е най-невероятната кола която съм карал и като возия и като динамика изобщо връхта.....лошото е че, е на един приятел а не моя
                          За съжаление муранотчо и инфинитито са на различни бази, с различни двигатели и скорочстни кутии (мураното е предно приводно, инфинитито задно. Естествено като основно задвижване иначе и двете са 4х4).

                          Коментар


                          • #28
                            До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                            Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                            .За мен поне японците отдавна за задминали немците,по отношение здравина,цена,качество.Последните славата малко им остана в миналото с разни недомислици като МЛ и Х5,поне първите им модели.
                            Това сега остава да го докажат и продажбите!Май на 1000 броя Х5,МЛ и КЮ 7 се падат има-няма 5 Мурано .
                            Купи си ако искаш и талига с би турбо ама не пиши недомислици тук.
                            Х5 с трилитровия бензинов мотор е най-слабо продаваната Х5.Това е защото дизеловата е с подобни и по-добри характеристики, при доста по-добри разходи за експлоатация.Осемцилиндровата Х5 дори и стария модел още се изучава в Япония в училищата за автомобили.
                            Впрочем който е склонен да си купи Мурано ще е склонен да си купи и 3.0 бензинова Х5.Такива клиенти ги вълнува формата а не съдържанието.
                            А на пътя съм сигурен кой ще е по-добър.
                            Нисан първо трябва да се научат да правят модерни дизели а после да започнат разучаването на разните електронни системи за стабилност като адаптив драйв,активно копмилно управление и т.н.
                            А тези разходи дето цитирате тук за бензиновите мотори за мен са нереални.Кола около 2 тона и 250кс НЕ МОЖЕ да харчи 12/100.

                            Впрочем самата идея да сравняваме рав 4 и мурано е меко казано странна.
                            Последно редактирано от rusev; 23-04-10, 13:30.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Това сега остава да го докажат и продажбите!Май на 1000 броя Х5,МЛ и КЮ 7 се падат има-няма 5 Мурано .
                              Купи си ако искаш и талига с би турбо ама не пиши недомислици тук.
                              Х5 с трилитровия бензинов мотор е най-слабо продаваната Х5.Това е защото дизеловата е с подобни и по-добри характеристики, при доста по-добри разходи за експлоатация.Осемцилиндровата Х5 дори и стария модел още се изучава в Япония в училищата за автомобили.
                              Впрочем който е склонен да си купи Мурано ще е склонен да си купи и 3.0 бензинова Х5.Такива клиенти ги вълнува формата а не съдържанието.
                              А на пътя съм сигурен кой ще е по-добър.
                              Нисан първо трябва да се научат да правят модерни дизели а после да започнат разучаването на разните електронни системи за стабилност като адаптив драйв,активно копмилно управление и т.н.
                              А тези разходи дето цитирате тук за бензиновите мотори за мен са нереални.Кола около 2 тона и 250кс НЕ МОЖЕ да харчи 12/100.

                              Впрочем самата идея да сравняваме рав 4 и мурано е меко казано странна.

                              Това всичкото от Собствен опит ли го казваш или...???
                              Защото това което съм писал за разхода е от РЕАЛНА Кола която карам от около месец и съм и навъртял около 2000-2500 км. (главно градско, макар и моето градско да не е баш в центъра) и разхода до сега е 13л/100.
                              За Х5 не мога да коментирам защото не съм карал, но и надали ще подкарам тъй като ми е Скъпичка (нали знаете не са ни високи разходите, а са ни ниски приходите), но за Мураното мога да кажа, че ми харесва как върви и седи на пътя, кутията ме радва много...

                              П.С.
                              А за продажбите пак не си прав по-малки са модела 2009-а май са под 100 броя в страната (Мисля си), но това е заради марката (Нисан не е популярна като Статус кола) и заради 5-тте места и ДДС-то.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Някой има ли наблюдение за Нисан Мурано

                                За Х5 го казва от собствен опит, търкаля една поне от година и кусур.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X