Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

    Здравейте на всички предварително се извинявам ако не съм оцелил раздела на темата та въпроса ми е тъй като си взех лаптоп таблет и целта ще ми е да го използвам само в колата и не съм много на ясно но ми казаха че трябва да изключа хард диска и ме интересуваше като алтернатива може ли да се използва някой от тези дето ги водят удароустойчиви и имали някакъв анти шок http://www.orderbg.com/index.php?mai...6b9ls4qgebnmd0 примерно този и ако не става каква алтернатива бихте ми препоръчали

  • #2
    До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

    Ако целта е да закрепиш таблета статично за автомобила - например посредством стойка на таблото провери какъв е търдият диск. Конвенционалните дискове дефектират много бързо от вибрациите при подобна експолатация. Ако дискът е SSD нямаш никакви проблеми - можеш спокойно да си го ползваш. Проверено и тествано

    Наскоро тествах устройства от типа CAR PC - специално предназначени за автомобили и съм изключително доволен. Като параметри и като изпълнение са много добри. Ето тук можеш да видиш повече инфо:

    http://www.mini-box.com/Car-PC-Autom...ting-Solutions
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • #3
      До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

      Вибрациите са част от проблема. Всяко устройство има работен температурен диапазон. За масовите твърди дискове като порядък е +5 / + 70 градуса. Има ограничение и за скоростта на промяна на температурата. Казано иначе, не може да 5 минути да го загрееш принудително от -10 градуса до +20.
      Та, SSD или специален диск за автомобилни приложения. Последните са екзотика, а предполагам, че и цената ще е неприятна.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

        Ако ще пише постоянно по диска (аз работя с такова приложение от 8 години) е добре да изключиш shock protection-a.
        Иначе съм ползвал съм IBM, Compaq, HP като марки. На нито един не се скапа харда.
        Най-доволен останах от един таблет на Fujitsu Siemens - нямаше чанта за него и го носех в найлонов плик. Колко пъти съм го удрял в касата на вратата... Падал е от седалката до мен при набиване на спирачки. Железен. Ама беше модел 2002. Сега не знам как са.
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #5
          До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

          Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
          Ако ще пише постоянно по диска (аз работя с такова приложение от 8 години) е добре да изключиш shock protection-a.
          Иначе съм ползвал съм IBM, Compaq, HP като марки. На нито един не се скапа харда.
          Най-доволен останах от един таблет на Fujitsu Siemens - нямаше чанта за него и го носех в найлонов плик. Колко пъти съм го удрял в касата на вратата... Падал е от седалката до мен при набиване на спирачки. Железен. Ама беше модел 2002. Сега не знам как са.
          OFF: Имам лаптоп Fujitsu Siemens и се разпада без да е в кола (не че съм най-грижовния собсвеник де) Не я препоръчвам тази марка на никого

          Коментар


          • #6
            До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

            Днеска говорих и в понеделник ще го занеса да му сложат един SSD диск 64ГБ които ще са ми напълно достатъчни и би трябвало да сме решили този проблем

            Коментар


            • #7
              До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

              Първоначално публикуван от skoty_volley Преглед на мнение
              Днеска говорих и в понеделник ще го занеса да му сложат един SSD диск 64ГБ които ще са ми напълно достатъчни и би трябвало да сме решили този проблем
              Колко пари излиза един такъв диск. Питам просто от любопитсво

              Коментар


              • #8
                До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

                Нищо такова не става за нищо, не ви ли мързи да питате? 10-та година е, все пак ...

                Коментар


                • #9
                  До: Ще ползвам лаптоп в колата - трябва ли да е удароустойчив ?

                  Panasonic Tougbook
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от ctef; 25-04-10, 12:32.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X