Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

    Не намерих подходящия форум за моето питане, затова моля модераторите ако намерят за нужно да преместят тази публикация.
    Става въпрос за наложаща операция на дъщеря ми за смяна на прешлен, операцията е неизбежна но поради три предходни такива вече много предпазливо и избирателно търсим най подходящата клиника за тази цел. Предпочитаме да е в Западна Европа,- по ред причини, Във щатите има много добри клиники с напреднали технологии в областа на неврохирургията и по точно в спиналната хирургия, но за жалост за там неможем да мечтаем по финансофи невъзможности. Не по лоши клиники и специалисти има и в Европа, проучихме няколко но ни се ще ако е възможно да се осведомим и за други, много е важно кой ще пипне и какъв метод ще предложи за нашия проблем. Дъщеря ми от 1993г. след тежка катастрофа е в инвалидна количка със тежка долна спастична парапареза.В момента има тежко изкривяване на гръбначния стълб поради лошото счупване на прешлена, който е с коносовидна форма и поради постоянното седене в количката причинява големи вреди на цялото и физиологично състояние. Тук се консултирахме с почти всички светила на неврохирургията но всеки предлга разни болтове и шини, но не и смяна на прешлена. Моля ако някой има актуална информация за клиника и специалист да пише. Засега сме се насочили към гр. Коблиц- Германия. Но е добре да потроверим и други предложения.
    благодря предварително.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

    Мой приятел, който прави гръбначна операция на сина си, който беше на година и половина.

    Ето какво ми е пратил на скайпа:

    http://www.globehealthtours.com/fran...itut-calot.htm
    bolnicata se kazva institut calot i se namira v grad berg sur mer na okolo 430km severno ot parish
    doktora e profesor Moren
    no e vajno da se znae diagnozata
    linka e kum edin sait koito kazva kak mojesh da se svurjesh s klinikata i tn.
    bolnicata e ogromna okolo 2000 legla..... koeto e mnogo......
    tam e izmislen metoda za operativno lechenie na skolioza (vrodena i pridobita)
    az znam che tam sa nai dobrite v evropa... povecheto amer i evrop. doktori hodiat da specializirat tam........

    Дано тази информация да помогне.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

      Съжалявам за трагедията и неуспешните операции-дано следващата е с успех! Имам 2 идеи за немски клиники, но най-добре се свържи с Emanuilis от форума-той е неврохирург и най-добре познава резултатите на клиниките. Успех!!!

      Коментар


      • #4
        До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

        Да, Емануилис да каже, но Израел може да е вариант, и като че цените им са по-човешки.

        Коментар


        • #5
          До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

          За Израел вече проверихме, но там ни предложиха усилена рехабилитация която също не е за пренебрегване но след оперативната намеса. Най добри цени ни предложиха в Турция, Корея, / и Германия / нали вече сме в голямото европейско семейство ще ни направят някакви отстъпки/ А ние не искаме да определяме изхода на интервенцията от финикииските знаци / Не че сме ги затворили в буркани / Операциите ще са две, през една седмица едната ще е за изправяне на гръбначния стълб и премахване на скулиозата, получила се след шините от втората операция, втората ще е по сложна ще се проникне през стомаха за да се изгради или смени натрошеният прешлен.
          Затова търсим възможно най добрият вариянт.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • #6
            До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

            Не съм забравила за Еманоилис, но ме се щеше да го поразпитам когато имам повече информация за клиниката в Германия, докато учеше в белгия правихме консулти в университетските клиники в Гент и Лиеж, но никъде не ни предложиха някаква по напреднала технология от шини болтове и винтове. А четох в нета за нови проводници направени от копринени нишки които ще могат да задвижват не само обездвижени крайници но и изкуствени протези, но кога ще стане един бог ще каже. За сега ще държим питомното че дивото бързо бяга.
            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

            Коментар


            • #7
              От: До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

              Не виждам защо сте се фиксирали на тема анти-шини, болтове и винтове Дори и да се сложи ,,нов прешлен" (обикновено представлява титаниев меш изпълнен с костици) пак се слагат въпросните ,,шини, болтове и винтове" - те са необходими за да дадат достатъчна стабилност докато настъпи вкостяване.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: До: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

                Здравейте Емануилис!
                Като цяло не сме против шините и болтовете, прав сте прешленът ще е титанов, но проблемът е в метода по който ни се предлага в БГ. извършването на интервенцията. През 1993г. Професор Даракчиев който се нае да стабилизира гръбнака след първия сирклаж направен при катастрофата, и който изтърва още на първият месец по ред причини, ни предложи да направи след година трета операция като проникването до счупения прешлен ще е отпред, но което ще изправи гръбнака и ще подобри шансовете на дъщеря ни за възстановяване. За което съжаляваме, това беше прекрасен човек и неврохирург. И понеже ние сме лаици се уплашихме и дъщеря ни категорично отказа. А сега където и да отидохме никой не се наема да укрепи гръбнака и после да изгради липсващата част на прешлена, а за проникване отпред направо отказват казаха че е мнаго рисковано.Затова се насочихме към Германия засега,но докато не отидем до там и не чуем с ушите си нищо още не е сигурно.
                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                Коментар


                • #9
                  От: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

                  Здравей Доби! как се развиха нещата при дъщеря ти? направихте ли 3-тата операция и къде? надявам се състоянието й да върви към по-добро! ще съм ти изключително благодарна, ако ми споделиш за вашия опит с неврохирурзите. на майка ми скоро й направих операция на шийни прешлени, но като че ли резултатът не е обнадеждаващ. искам да направим консултации в чужбина и се опитвам да се ориентирам. благодаря ти много предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

                    Не не сме направили операция, възникнаха непрадвидени обстоятелства, аз се разболях тази година, и претърпях четири хирургични интервенции, като последната беше доста тежка за мен. Но всичко мина и вече се възтановявам успешно.Сега отново подновихме търсенето, но все още сме на Коблиц- Германия. Чакаме отговор от Израел, когато дойде ще пиша. Ако е удобно искам да попитам на кой прешлени и каква е диагнозата, къде и кой е оперирал и това е от огромно значение. При нас също имаме много добри специалисти, но за наша и тяхна жалост нямаме нито подходяща съвременна апаратура,нито условия за това, да не обсъждаме министерства,каса, а за заплащането не ми се говори, хората нямат пари а касата не плаща на лекарите повече за сложните операции, и така се настройват пациенти срещу лекари и обратно.
                    Последно редактирано от Доби; 16-12-11, 17:23.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

                      Моят син е от 9 години в инвалидна количка след катострофа,диагнозата е счупен грабначен стълб с нарушение на грабначният мозък.Има две трансплантации на костен мозък и за сега подобрение няма,какво може да се направи и къде да се води,(Вие какво можете да препоръчате болница и т.н.)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Информация за клиники в Европа (неврохирургия)

                        За къде става въпрос, къде са го трансплантирали, не съм чувала подобно нещо, да не говорите за стволови клетки? Това с клетките не е трансплантация и до някъде е опасно,ако организмът не ги приеме. Кажете ми на кое ниво е счупването, и къде е правена операцията, и точно какво пише в епикризата, много е важно.
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X