Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно жилото на газта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно жилото на газта

    Здравейте! Имам следния въпрос относно жилото на газта на Mitsubishi Pajero II 2.5 TDI LWB: когато подам газ и много черен дим излиза от ауспуха, но под жилото за газта има едно друго жило и когато подам газ, заедно с въпросното друго жило, няма почти никакъв черен дим. Та въпросът ми е, дали ако ги свържа двете жила едновременно да се натискат, ще спре да дими и ще пречи ли това свързване на нещо? Ето две снимки, за да видите за какво става дума: тук и тук. Благодаря предварително!

  • #2
    До: Въпрос относно жилото на газта

    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
    Здравейте! Имам следния въпрос относно жилото на газта на Mitsubishi Pajero II 2.5 TDI LWB: когато подам газ и много черен дим излиза от ауспуха, но под жилото за газта има едно друго жило и когато подам газ, заедно с въпросното друго жило, няма почти никакъв черен дим. Та въпросът ми е, дали ако ги свържа двете жила едновременно да се натискат, ще спре да дими и ще пречи ли това свързване на нещо? Ето две снимки, за да видите за какво става дума: тук и тук. Благодаря предварително!
    Това второто не е ли т.н. "обогатител", дето дава аванс на помпата.
    Той е основно за палене при студ.
    По - скоро си за центровка на помпата.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно жилото на газта

      Намали малко горивото и ще спре черния пушек,но ще е малко спънато.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно жилото на газта

        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        под жилото за газта има едно друго жило и когато подам газ, заедно с въпросното друго жило, няма почти никакъв черен дим.!
        Под жилото на газта аз не виждам друго жило. Може би имаш предвид лостчето, което се управлява с вакуумната мембранка. То служи за увеличаване на оборотите при работа на ABS-а и няма общо с пушеците.
        Най-вероятно системата на EGR-a e причината

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно жилото на газта

          Щом върви не пипай да не стане по скъп ремонта
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно жилото на газта

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Това второто не е ли т.н. "обогатител", дето дава аванс на помпата.
            Той е основно за палене при студ.
            По - скоро си за центровка на помпата.
            Значи общо казано трябва да закарам джипа за центровка на попмата?

            Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
            Намали малко горивото и ще спре черния пушек,но ще е малко спънато.
            По-добре ще е да не пуши и да ми харчи по-малко нафта, отколкото да дими и да харчи доста повече.

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Под жилото на газта аз не виждам друго жило. Може би имаш предвид лостчето, което се управлява с вакуумната мембранка. То служи за увеличаване на оборотите при работа на ABS-а и няма общо с пушеците.
            Най-вероятно системата на EGR-a e причината
            Да. За това лостче става дума. И баща ми като го гледаше видя, че е нещо свързано с вакуума, обаче не знаем за какво точно служи. Ще може ли малко повече обяснение за тази вакуумна мембранка? И като цяло какво да направя, за да отстраня проблема с дима и големия разход на гориво, защото в момента ми харчи ~20/100 градско, което си мисля, че е прекалено много.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно жилото на газта

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Да. За това лостче става дума. И баща ми като го гледаше видя, че е нещо свързано с вакуума, обаче не знаем за какво точно служи. Ще може ли малко повече обяснение за тази вакуумна мембранка? И като цяло какво да направя, за да отстраня проблема с дима и големия разход на гориво, защото в момента ми харчи ~20/100 градско, което си мисля, че е прекалено много.
              Дим, голям разход - първо проверете EGR системата
              https://forum.offroad-bulgaria.com/s...&highlight=EGR

              Вакуумчето повишава оборотите при сработване на АБС-а, мисля до към 1900 беше.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X