Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

    Преди няколко дни колега риболовец с надуваема лодка беше прострелян от пиян "рибар" на язовир Мрамор-Волуек... Колегата отишъл да си изпробва лодката и в един момент около него започнали да свистят куршуми... Той започнал да излиза към колата си, но нападателят (около 65 годишен, явно подразнен от преминаването на лодката) се затичал по брега и пресрещнал лодката... Наоколо имало 20-ина човека (риболовци), които се разбягали...
    Пияният посяга да го удари със свободната ръка, след това насочва пистолета пистолета към лицето му, колегата го дръпва за да се защити, при което се произвежда изстрел и резултатът е:



    Очевидците повалили на земята и вързали стрелеца... Извикали линейка и полиция...

    Доколкото разбрах, стрелба е имало и преди инцидента, но никой не си направил труда да се обади на 112 за да се избегне нещастието...

    Първото, което ми идва наум е нормално ли е с лека ръка да се раздава оръжие наляво и надясно и има ли контрол върху това за какво се използва то? Поне някакъв отчет за патроните, нали уж може да се стреля само на специализирано стрелбище?

    Какво гарантира, че утре като заведе човек семейството си сред природата, няма да стане мишена на "луд с картечница"?

    Защо сме толкова безразлични, докато бедата не ни сполети лично?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

    Такава ни е държавата. Аз нямам оръжие и не смятам, че трябва да имам. Всеки, който има оръжие, а в този форум са много, с ръка на сърцето да си каже как е взел изпита по психо, ако въобще има такъв. Просто е платил таксата и са му дали документ, че е годен. Никой не се е явявал на истински изпит с въпроси и тестове, с изпит чрез техническо средство. Ако беше така, щеше да има много негодни да носят оръжие, а такива на практика няма. Е, нормално ли е това. На стрелеца, хващам се на бас, всичко му е законно-и оръжието и начина на придобиване.

    Коментар


    • #3
      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

      100% ,,дедото'' се е пенсионирал преди 20 години.А пищова му е наследство от ,,системата''.А колегата с Диското от форума ли е?
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

        Докато никои не се обажда на време, а всички около него са го гледали са му се подхилвали дорде той си е стрелял на воля така ще е.
        За съзжаление

        Коментар


        • #5
          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

          Колеги, много ви моля да не правите поредната, силно популистка и безсмислена тема, за и против оръжието... Има достатъчно такива, можете да ги прочетете и ако имате нещо да добавите, да го направите... Че ако просто ей тъй, ще си намирате работа, ви предлагам първо да започнете със забраната на автомобилите, с тях всеки ден стават къде къде по-големи сакатлъци, при това редовно по пътищата, има индивиди дето не психотест, ами и първи клас не могат да преминат... Моля дръжте се сериозно.

          Инцидентът е достатъчно сериозен, както и мерките които следва да се вземат към СТРЕЛЕЦА... Иначе за всяка катастрофа с травми, ще трябва да искаме крути мерки срещу всички шофьори...

          Колкото до психотеста, то за колегата по-горе, когато пожелае мога да му покажа свидетелството, издадено ми от Института на МВР... също така използвам случая и да го уверя, че то е пълна глупост и загуба на време...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

            Защо сме толкова безразлични, докато бедата не ни сполети лично?
            Всеки момент ще ти бъде разяснено, че ако невъоръженият е бил с оръжие и т.н. и т.н.... И откога е традицията да ходим с пищов на кръста. Щото сме безсмъртни и безгрешни, хладнокръвни...
            До следващия излет...

            п.п. Пиша бавно...

            Коментар


            • #7
              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

              Не разбирам защо трябва да ходим с лично оръжие на кръста. Кое го налага. Добре-имаш право да носиш оръжие-значи ли това, че то те поставя с нещо над другите хора. Въобще-казано ли е някъде кога и къде имаш право да носиш личното си оръжие. Кой ми гарантира на мен като невъоръжен човек безопасността при среща с въоръжен. Как да се пазя. Как да пазя децата си. Лично мое мнение-не трябва да се разрешава на ОПРЕДЕЛЕНИ хора носене на лично оръжие-или на всички, или на никой.

              Коментар


              • #8
                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                ...

                Първото, което ми идва наум е нормално ли е с лека ръка да се раздава оръжие наляво и надясно...
                Ами Тедо, не е нормален режима! Ама кво чудно има, то всичко е не-нормално дето ни заобикаля.
                Тоя бас ловя, че е някой бивш полицай! Цял живот е носил оръжие и така е свикнал, че не се разделя с него. Това е голям проблем на повечето от хората с оръжие! Свикваш да го носиш, дава ти сигурност и смелост когато е с теб. В момента когато не е с теб, се чустваш беззащитен.
                Затова и се препасват за щяло и нещяло.

                Коментар


                • #9
                  До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                  Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
                  Не разбирам защо трябва да ходим с лично оръжие на кръста. Кое го налага. Добре-имаш право да носиш оръжие-значи ли това, че то те поставя с нещо над другите хора. Въобще-казано ли е някъде кога и къде имаш право да носиш личното си оръжие. Кой ми гарантира на мен като невъоръжен човек безопасността при среща с въоръжен. Как да се пазя. Как да пазя децата си. Лично мое мнение-не трябва да се разрешава на ОПРЕДЕЛЕНИ хора носене на лично оръжие-или на всички, или на никой.
                  Ами колега, има си купища закони писани относно Огнестрелните Оръжия. Има една книжка "ЗКВВООБ - Закон за контрол над взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите", там пише всичко и при какви условия и как става. Иначе случката определено е лоша и гадна... някой не си върши работата. Пиян човек с огнестрелно бойно оръжие си е голяма заплаха. Наистина трябва да се "гледа" какво на кой се дава. Но определено няма нужда да коментираме, че не трябва да се дава оръжие - трябва си, при известни обстоятелства.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                    Аз пак да попитам-добре, за какво ни е КНО. Ловно-добре, както и да е, има си хора, дето им харесва да убиват животни. Хубаво. Ама пистолет за кво им е. И то в общество, в което болшинството индивиди не носят оръжие. Тук вече явно става въпрос за избиване на комплекси. Според мен всеки бивш военен, полицай или квото и да е там нещо не трябва да има оръжие, просто щото вече е "бивш".

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                      Тъй като дискусията неминуемо ще отиде подяволите със и без аргументите за или против ще кажа ясно-в момента в който получа това нараняване-миг по късно стрелеца получава куршум в главата.Без никаква доза колебание.И затова аз имам право на оръжие и неприкосновеност.Защото този идиот който е стрелял днес ,преди пет години ,например е бил съвсем нормален човек.И е получил право на оръжие.Всеки от нас има това право!И правото да защити собствения си и на семейството си,живот.Всички имаме права и задължения в тази държава,просто трабва да ги спазваме и да се съобразяваме с тях.Със или без оръжие.Защото оръжието е отговорност.И тя се носи от всеки законен притежател.А незаконните? Е да му мисли Б.Б.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                        Да бе я си представете че не му беше прострелял ръката на човека а главата или шията и сега имахме траурен повод за писане. Аз имам доста такива неща огнестрелни. Някои си стоят заключени с години в касата, но имам и едно дето си е с мене. В интерес на истината съм изстрелял само 10 патрона с него, на прострелването в стрелбището и това е. От тогава вече две години не съм го ползвал. Дано не ми се и налага де, но ако се наложи - на тоя пияния щяха да му пеят със сигурност. Еле пък ако съм с детето.
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                          Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
                          Аз пак да попитам-добре, за какво ни е КНО. Ловно-добре, както и да е, има си хора, дето им харесва да убиват животни. Хубаво. Ама пистолет за кво им е. И то в общество, в което болшинството индивиди не носят оръжие. Тук вече явно става въпрос за избиване на комплекси. Според мен всеки бивш военен, полицай или квото и да е там нещо не трябва да има оръжие, просто щото вече е "бивш".
                          Съветвам повече да четете, пък след това да напишете какво мислите... Защо ви трябва оръжие ли... Защото при същата ситуация същият с един нож може да направи същото и по-лошо... ОК, забраняваме ножовете... Тогава в същата ситуация един 120 килограмов як боксьор с леко шамарче ви размазва тиквата защото например сте с 50 кила под него... и т.н. Какво сега, забраняваме, всички борци, боксьори и въобще някои с по-сериозен ръст ли? Хайде стига полулизъм и глупости...

                          Пиша за стохиляден път... Който иска да забранява оръжията, да започне първо с автомобилите... На година в България стават няколко инцидента с оръжие които на фона на над 1000 загинали от катастрофи не си заслужава даже и да обсъждаме... Шанса да ви застрелят на някой язовир е сравним с този да ви падне керемида на главата по някоя улица в София, но несравнимо по-малък от този да ви размаже някой на пътя...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                            Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                            Тъй като дискусията неминуемо ще отиде подяволите със и без аргументите за или против ще кажа ясно-в момента в който получа това нараняване-миг по късно стрелеца получава куршум в главата.Без никаква доза колебание..
                            Е точно заради това не трябва да се раздава КНО. Защото ще започнем да се самоизбиваме. Забележете-стрелеца е 65 годишен човек. СТАРЕЦ. Смятате ли, че на тези години е годен въобще за нещо. И пак ти напомням-ти разсъждаваш от гледна точка на собственик на оръжие. Ами тези, дето нямаме......Ние кво, да умираме ли.

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                              Самоизбиването става с много неща. КНО не е най масовото. 65 също не е пределна възраст, дядо ми имаше пистолет до 74 годишна възраст и след това сам се отказа. Със сигурност не го е ползвал последните пет години. Но на село си беше спокоен. То си е до интелект и наличие на нещо между ушите.
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X