Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    А тези които нямат право,а имат мерак?!Купуват си една караджейка и си стрелят на воля.Не видях някъде да се споменава законно ли е оръжието...Че чак да разсъждаваме как,защо и на кого се дава...Стига!
    Абсолютно съм съгласен,не съдете пребързано притежателите на лични оръжия,има много нелегално оръжие в страната,има и много комплексари с разрешителни за носене и употреба на огнестрелно оръжие,но това е като при хората-добри или лоши,всеки си носи кръста и е отговорен пред закона за действията си в крайна сметка.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #32
      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
      Това в бойна ситуация.А в мирновременна?Точно обратното.Автомобилите отнемат повече човешки живот.Така че и това не е точния критерий.
      Автомобилите отнемат повече човешки животи просто защото са повече бройки от пистолетите в страната. Разрешете на всеки да притежава пистолет, както автомобил, да видим тогава статистиката. Ми нали само онзи ден охранител уби 2ма човека и се гръмна. Три трупа и то със законно притежаван пищов.

      Коментар


      • #33
        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

        Въпроса е как се раздават оръжия и на кого.Аз няма да засягам темата,но ще я разгледам под друг ъгъл.Ходя за риба и 3 пъти през годините съм бил свидетел на стрелба от рибари по лодки и джетове.Едните луди или пияни или просто са си такива.Другите нахални все около въдиците карат и бръмчат.Баровци с лодки...обаче и на брега чат-пат има баровци с оръжия.Напрежението нараства и ескалира в стрелба или побой.Последен случай от Искъра.Пича от лодката реагира на псувните с един пълнител с пистолет.От брега му отговориха с един пълнител от автомат.До вечерта в залива лодка не се приближи.Аз веднага в раздела лови и риболов мога да пусна тема:"За или против лодки във водоемите и около рибарите.".Резултата ще бъде хиляди псувни срещу лодкаджиите.Аз също ще тегля една ...защото отивам на майната си на тишина и спокойствие и изведнъж всичко е нарушено от мотори на лодки и джетове.Баси идилията.Двама бръмчащи съсипват почивката на 30 отдали се на тишината.

        Чукай на дърво и всеки да се съобразява с другите ,защото не сме сами на този свят.
        Последно редактирано от adwokat; 15-04-10, 23:27.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #34
          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

          Мисля че се измества темата. Въпроса ми е за какво му е на човек да носи оръжие когато е на риба ?

          Дайте смислен отговор и как е по закон?

          В САЩ където има оръжие във всяка втора къща никой не ходи на риба ... с пушка или пистолет в джоба. Просто ще го застрелят - полицията.

          Но там понятия като "неизбежна самоотбрана" или "превишена самоотбрана" - няма. ?!?

          Можеш да убиеш всеки който е влязъл в къщата ти без твое разрешение( дори и полицай) и затова закона ти дава право на притежание на оръжие в къщи.

          На улицата, в гората е друго. Ако те застрашава нещо - има полиция.

          Там условията са други. Всеки полицай знае защо. Момента на изненада от нападение е винаги на страната на нападателя. Така че оръжието на гражданите няма как да им помогне.И затова закона не го разрешава.

          Ако са охранители - има си друга процедура и ред и законите са много строги.

          Но пак повтарям, оръжието е създадено за убиване, не за забавление или удължаване на нещо

          Специалистите по безопастност съветват в случай на въоръжено нападение ( към цивилни), първо да се запази самоконтрол, второ пълно подчинение към "терориста", трето максимално да се стремим да запомним колкото се може повече детайли за описанието на нападателя. Точка.

          Другото са сладки приказки за на маса.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #35
            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
            ... На улицата, в гората е друго. Ако те застрашава нещо - има полиция. ...
            Интересно ми е дали си пробвал да викнеш полиция в гората?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

              Добре де, смятате ли че тоя 65 годишен "бивш", ако знае че дори да извади пищов не където и когато трябва, после ще си има сериозни неприятности, камо ли ако стреля не където трябва, или в случая с последици за някого.

              ...или като "бивш", разичта на познанствата и връзчиците си с тоя-оня "от едно време", дето ще го измъкне, което реално се и случва.

              Е, къде е проблема? В желязото, в изветрелия акъл, ако въобще някога го е имало, или в системата и обществото ни въобще, която оставя такива неща в 90% от случаите кажи-речи без последствия, щом няма някой заровен?

              Аз оръжие нямам, защото не съм почувствал нужда от такова. Не съм и особен фен. Но и аз съм на мнение че не бива да се забранява кухненския нож, понеже освен да режеш салам, може и да заколиш някого с него. Проблема просто не е в ножа, а другаде.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                Нееднократно в такива ситуации съм употребявал всички достъпни средства, произтичащи от въпросното "психо". То предполага както да можеш да прецениш кога и по кого да стреляш, така и какво да правиш, за да не се стигне до стреляне. Което е по-добрия случай. За всички, освен за стрелялия ненужно. Тогава винаги се старая да го боли много и дълго.
                После дълго се боря с изкушението да заровя на тайно място желязото, да си остане само за мене След това сработва Устава, и жал - не жал, го сдавам на първо довтасалите органи. Все едно дали трезвите му приятели или доктора от линейката. На пияни, и на без униформи - не го връщам. По-лесно е да им покажа как го хвърлям в язовира - и кой на къде е, отколкото да пиша къде съм издухал десет патрона на поражение.

                Коментар


                • #38
                  До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Интересно ми е дали си пробвал да викнеш полиция в гората?
                  Не да чукам на дърво.

                  Затова внимавам къде ходя и съм активен по темата.

                  Дано съм бил полезен малко от малко.
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #39
                    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                    Добър ден приятели,
                    понеже темата съвсем се отклони правя последен опит да я вкарам във вярната посока.
                    Не е приятно да стрелят по теб, без да има никава причина за това!
                    Не е приятно да си поставен в безисходица!
                    Не е приятно да си принуден да търпиш своеволията на някого!
                    Не е приятно да гледаш около себеси сто човека които бездействат и са принудени /също/ да се съобразяват с един психопат!
                    Не е приятно да имаш две дупки повече в себе си и то на място което никога не си си помислял!
                    Не е приятно да не може да спиш, дори не лежиш!
                    ПРЕДПОЛАГАМ не е приятно да лежиш в затвора 1-3-5-10 или колкото те осъдят заради простотията си!
                    ПРЕДПОЛАГАМ не е приятно да те разцепат от бой и после да лежиш брой години само защото си се помислил за безнаказан!

                    Колеги, ползвайте телефони 166 и 112 те работят заради и въпреки нас.

                    Бъдете здрави, разумни и предпазливи.

                    п.п. риболовец съм, прекарвам средно по 150-170 дни годишно по язовирите
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • #40
                      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                      Я са тука да ми кажат тея дето са против оръжието да се носи у джобо, да коментират:
                      http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2913191

                      Как бихте реагирали ако сте със бременната си жена и малката си дъщеря на това място.
                      Четири отговора:
                      1. Седите си спокойно, давате си парите и се молите да не ударят жена ви по корема и да не си спомня дъщеря ви подробностите за да не се напикава после нощем
                      2. Бихте се опитали да звъннете на 112 и да се надявате на полицаите да не им се спи и пак първа точка.
                      3. Бихте се опитали да им покажете че можете и имате средството да намалите популацията на обирджиите хулигани.
                      4. Бихте намалили направо популацията на хулиганите, като се превърнете в герой за хората и клиент на прокуратурата и се сдобиете с ново постоянно местопребиваване (държавно) в зависимот от вида на присъдата.
                      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                      Коментар


                      • #41
                        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                        Който иска да си носи законното оръжие, да си го носи. Който иска да му стои в касата - там да му стои. Който не иска да има - негова си воля. Който няма и изпадне в ситуация, да се обажда на полицията и да стиска кълки, докато/ако дойдат навреме. България е свободна страна и всеки прави своя избор съгласно закона. Ако някои лобиски лигльовци успеят да прокарат промяна на закона и на мен ми бъде отнето законното оръжие, просто ще си набавя незаконно. Какъв ще бъде ефекта? Увеличаване броя на незаконните оръжия и превръщането на хора като мен в престъпници. Слава Богу все още хленченето не хваща декиш.

                        Аз лично като ходя на риба си нося законното оръжие винаги, когато пътувам също, а на улицата вече много рядко. Защо? Защото смятам, че там бих имал много повече нужда от него отколкото в града примерно.

                        И на въпроса за психопрегледа - да минавал съм го многократно. 399 броя въпроси преди обяд + интервю с квалифициран лекар след обяд. Един загубен ден и 30лв по-малко в джоба. И какво? Това не е решение по въпроса за оръжието. По важното е хората да разберат, че оръжието е просто един инструмент, като ножа, отвертката, чука и т.н.

                        Както се каза по-горе - Хората убиват, а не оръжията. А аз ще добява само, че хората, които са лишени от правото да притежават оръжие се наричат РОБИ.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #42
                          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                          На думи всичко е много "лъскаво", а на практика?
                          Голяма е разликата между автомобил и пистолет - колко са сгазените умишлено по язовири от автомобил и колко са пострадалите от стрелба? Още по "комунистическо" време имаше случаи на жертви от "новогодишна", "сватбарска" и "пиянска" стрелба... Явно сте забравили, че неотдавна полицаи застреляха със заблуден курушум невинен човек, докато си играеха с пищовите на една поляна...

                          Дайте да видим, има ли конфискувано оръжие на хора, които са го носили в нетрезво състояние? Защо като ви хванат да шофирате с алкохол в кръвта се взима книжката, а е разрешено да отидеш на кръчма или за риба /да се чете на "пикник" с напиване/ и да си носиш "егото" с теб?

                          В Афганистан ли живеем, където мъжът без АК47 не е мъж... РОБ както се изрази Паунов

                          "Ако имам лично оръжие, ще защитя семейството си." То хубаво, ама кой гарантира, че стрелбата няма да засегне точно семейството ти?"
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                            Първоначално публикуван от kara7 Преглед на мнение
                            Докато никои не се обажда на време, а всички около него са го гледали са му се подхилвали дорде той си е стрелял на воля така ще е.
                            За съзжаление
                            А ако се обадиш в полицията, и след години ти лепнат доносник, сътрудник, агент?
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #44
                              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                              да-а, президент Гоце сигурно се е обадил в милицията или на доброволните отряди за някой хулиган... и в никакъв случай не е топил колегите, че говорят срещу "Народната власт" добра шега

                              Мисълта ми е не да ви вземат "законното оръжие", а да не може то да се използва за "Кой съм аз" по малките часове на денонощието или за прогонване на "навлеци с лодки", "досадници, които са паркирали на мястото ви пред блока", "шумната компания от съседната маса в кръчмата" и т.н. все случаи на "неизбежен конфликт"...

                              Въпросният "дядка" дали ще тръгне да напада хората, ако няма "Макаров" в ръката?!
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                                Мисълта ми е не да ви вземат "законното оръжие", а да не може то да се използва за "Кой съм аз" по малките часове на денонощието или за прогонване на "навлеци с лодки", "досадници, които са паркирали на мястото ви пред блока", "шумната компания от съседната маса в кръчмата" и т.н. все случаи на "неизбежен конфликт"...

                                Въпросният "дядка" дали ще тръгне да напада хората, ако няма "Макаров" в ръката?!
                                Всички тези ситуации, които описваш са забранени от закона. И какво от това? Полицията не може да е навсякъде. Тези 200 души на язовира не са посмели да реагират, защото са нямали оръжие и не са искали да си рискуват кожата. Отделно, че в България ситуацията със справедливостта и върховенството на закона е зле.
                                Контра въпросът на твоя въпрос е: Въпросният "дядка" дали ще тръгне да напада хора, ако знае, че вероятно са въоръжени и закона им позволява несанкционирана самоотбрана?
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X