Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

    Годините въобще не са критерии, същото е както при шофьорските книжки... Кой точно прави големите бели...?

    А и както по-горе колегата справедливо отбеляза, всяка година статистиката на МВР е пълна с убийства извършени с какво ли не друго... КНО е изключение... Все пак разрешително за него се взема доста по-трудно от купуване на брадва
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

      Не е точно така, господин Петров.Шанса да ви застрелят се увеличи неимоверно много последните години. Не отговорихте на въпроса ми-за какво му е на правоимащия да носи оръжието на кръста в ежедневието си. На улицата. Ако му е нужно за защита-къде е ролята на полицията и закона. Ако не-дайте да въведем законите на дивия запад и всеки да носи оръжие. В 21 век личното оръжие трябва постепенно да намалява, поне според мен. Личното оръжие да си се носи на стрелбището, но на улицата-не.

      Коментар


      • #18
        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

        Този който го носи на кръста законово разрешено, ще се замисли сериозно преди да ви застреля с него. Поне ако може да мисли. Застрелването като цел (умишленото) се прави с друго. А идиоти винаги има, дори и тръба да носи пак може да свърши работа.
        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

        Коментар


        • #19
          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          100% ,,дедото'' се е пенсионирал преди 20 години.А пищова му е наследство от ,,системата''.А колегата с Диското от форума ли е?
          Позволявам си да се самоцитирам,с което темата се изчерпва...Луд бивш,се ядосва на ,,пишлемето'',дето му плаши рибата...Оръжие само не стреля...На кой,за какво,как..той какво щеше,ако аз...Така простреляха Стойчо Стоилов....Накакъв си кротък готвач от МО...За и против оръжията има достатъчно теми...Жалко за колегата с Диското,знам какво е да лежиш безпомощен месец,два...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

            От къде е входната рана?

            Коментар


            • #21
              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              ...Така простреляха Стойчо Стоилов....
              това не е точно като този случай, доста по различно е, но не е по темата. Бях очевидец. В същата ситуация, аз май също щях . . . . ама във въздуха, въпреки че Стойчо ми е познат.
              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

              Коментар


              • #22
                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                На недоклатен човек не му е криво оръжието, а акъла! Ако е бил решен, да се бие, то е можело да вземе лопата или кирка и то с далеч по-лоши последици за пострадалия!
                И аз се повтарям, но ще го напиша пак - убиват не оръжията, а хората!

                Коментар


                • #23
                  До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                  Аз мисля, че много ясно трябва да се направи разграничението между притежаване и носене на оръжие!
                  Правото на притежаване дава възможността да защитиш семейството и дома си при нужда.
                  Правото на носене - само ако служебните задължения изрично го изискват.
                  Злоупотребилите с правото на притежаване/изнесли оръжието от дома/ да се третират като незаконни притежатели на оръжие.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #24
                    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    Аз мисля, че много ясно трябва да се направи разграничението между притежаване и носене на оръжие!
                    Правото на притежаване дава възможността да защитиш семейството и дома си при нужда.
                    Правото на носене - само ако служебните задължения изрично го изискват.
                    Злоупотребилите с правото на притежаване/изнесли оръжието от дома/ да се третират като незаконни притежатели на оръжие.
                    Абсолютно съгласен.
                    Право да носи оръжие в обществото има само полицая на служба, военния и охранителите. Право да притежават оръжие имат доста разширен кръг лица, но те не трябва да си го изнасят от в къщи. Да си се защитават там-за това им е дадено.

                    Коментар


                    • #25
                      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                      Аз мисля, че много ясно трябва да се направи разграничението между притежаване и носене на оръжие!
                      Правото на притежаване дава възможността да защитиш семейството и дома си при нужда.
                      Правото на носене - само ако служебните задължения изрично го изискват.
                      Злоупотребилите с правото на притежаване/изнесли оръжието от дома/ да се третират като незаконни притежатели на оръжие.

                      Даа и затова в разрешителното е подчертано ''охрана''и/или ''самоохрана''
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #26
                        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                        Да, имали сме в близката история такива забрани - оръжие само за избрани хора, добра работа и пари само за избрани хора. След това - половината Българи в чужбина, за да свързват двата края.

                        Ситуацията е като с всички наши познати, които пийват по ракия, две или колкото там, после със знанието на цялата компания си се качват на автомобила. Парчето олово е няколко грама, а автомобила - тонове.

                        Колеги, със забрани не става по-добре. Само със самодисциплина и с контрол от самото общество, от хората наоколо.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #27
                          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                          А тези които нямат право,а имат мерак?!Купуват си една караджейка и си стрелят на воля.Не видях някъде да се споменава законно ли е оръжието...Че чак да разсъждаваме как,защо и на кого се дава...Стига!
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #28
                            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                            Поздрав колеги,
                            по описаното от Тедо ще добавя само:
                            на язовира се е стреляло от сутринта
                            онзи мина покрай 50 души/ поне/ и измина 300-350 метар по брега докато стигне до мен
                            насочения пистолет застрашаваше поне 20 души на отсрещния бряг
                            на самия язовир имаше не по малко от 200 души
                            Идеята с която Тедо пусна темата не е коментар за и против оръжието.
                            По скоро ОГЛЕДАЙТЕ СЕ, БЪДЕТЕ ПРЕДПАЗЛИВИ

                            Не желая мнението ми да се счита за хленчене или оплакване!!!!

                            КОлеги моля ви ползвайте телефонен номер 112 и телефонен номер 166 те работят за всички нас. едно телефонно обаждане може да спаси човешки живот.

                            бъдете здрави
                            Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                            Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                            Коментар


                            • #29
                              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Колеги, много ви моля да не правите поредната, силно популистка и безсмислена тема, за и против оръжието... Има достатъчно такива, можете да ги прочетете и ако имате нещо да добавите, да го направите... Че ако просто ей тъй, ще си намирате работа, ви предлагам първо да започнете със забраната на автомобилите, с тях всеки ден стават къде къде по-големи сакатлъци, при това редовно по пътищата, има индивиди дето не психотест, ами и първи клас не могат да преминат... Моля дръжте се сериозно.

                              Инцидентът е достатъчно сериозен, както и мерките които следва да се вземат към СТРЕЛЕЦА... Иначе за всяка катастрофа с травми, ще трябва да искаме крути мерки срещу всички шофьори...

                              Колкото до психотеста, то за колегата по-горе, когато пожелае мога да му покажа свидетелството, издадено ми от Института на МВР... също така използвам случая и да го уверя, че то е пълна глупост и загуба на време...

                              Не мисля че е популиска. Депутати не избира ме, а сме във обществен форум.

                              Мерки и теглилки няма кой да вземе на престъпника в България. Трябва обществена нетърпимост да има.

                              Две години контракт в Персийският залив във военно морският флот на САЩ -служба имам. Българската не я броя.

                              Оръжието е за убиване. Автомобилът е за транспортиране. Не го забравяйте.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #30
                                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                                Не мисля че е популиска. Депутати не избира ме, а сме във обществен форум.

                                Мерки и теглилки няма кой да вземе на престъпника в България. Трябва обществена нетърпимост да има.

                                Две години контракт в Персийският залив във военно морският флот на САЩ -служба имам. Българската не я броя.

                                Оръжието е за убиване. Автомобилът е за транспортиране. Не го забравяйте.
                                Това в бойна ситуация.А в мирновременна?Точно обратното.Автомобилите отнемат повече човешки живот.Така че и това не е точния критерий.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X