Обява

Свий
Няма добавени обяви.

относно двигател на роки 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • относно двигател на роки 2.0

    Каква марка е двигатела на роки 2.0 бензин.

  • #2
    До: относно двигател на роки 2.0

    Първоначално публикуван от ivan_lazov Преглед на мнение
    Каква марка е двигатела на роки 2.0 бензин.
    Ъ?!?!?!?

    Как каква марка бре? DAIHATSU!!!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: относно двигател на роки 2.0

      Двигателя е Toyota 3YN. С долно разположен разпределителен вал, хидравлични повдигачи. Няма ангренажен ремьк. Здрав и безпроблемен двигател.
      Последно редактирано от atanas_93; 18-04-10, 23:45.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #4
        До: относно двигател на роки 2.0

        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
        Двигателя е Toyota 3YN. С долно разположен разпределителен вал, хидравлични повдигачи. Няма ангренажен ремьк. Здрав и безпроблемен двигател.
        На какви коли Toyota го има, поне търся части за карбуратор.

        Коментар


        • #5
          От: относно двигател на роки 2.0

          Здравейте колеги.
          Daihatsu Rocky(84-92г.) с бензинов двигател - Toyota 3Y 2.0 L е рядко срещан у нас ,преимущество имат "дизеловите" Rocky-та.
          Знам малко за този мотор(Wikipedia),затова молбата ми е конкретно към собствениците на тези автомобили:
          Моля, споделете Вашите лични впечетления ,...поддръжка...здравина,..(+)...(- ) има ли части за тях!!!!
          Предварително благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: относно двигател на роки 2.0

            Hi-Lux 83-88 ,Hi-Ace 85-89 , 65 kw(88 hp)

            Коментар


            • #7
              От: относно двигател на роки 2.0

              Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
              Здравейте колеги.
              Daihatsu Rocky(84-92г.) с бензинов двигател - Toyota 3Y 2.0 L е рядко срещан у нас ,преимущество имат "дизеловите" Rocky-та.
              Знам малко за този мотор(Wikipedia),затова молбата ми е конкретно към собствениците на тези автомобили:
              Моля, споделете Вашите лични впечетления ,...поддръжка...здравина,..(+)...(- ) има ли части за тях!!!!
              Предварително благодаря!
              Да съживим темата.
              Колега за мотора Toyota 3Y( 90кс/4,800об/мин 155Нм/2,800 - 3,400 об/мин) на Роки,мога да кажа следното Прилича на жигулски мотор на пръв поглед,с контактно делко е (с чукче),карбуратора ми е WEBER,с автоматичен смукач,но не е оригиналния,така ми го докараха от Италия.
              Преди да избера бензинов мотор, обикалях около два месеца,гледах дизелови и бензинови Роки-та.Возих се и карах,разликата която най-прави впечатление е в пъргавината.Бензиновия мотор е по-пъргав на пътя(може би се дължи на и по-бързите главни предавания),като скорост на бензин поддържа 110 - 120 км/ч без проблем,но пълни и километража.Разходът засечен от мен(с карбуратор WEBER двукамерен) е 10/100 - извънградско 14/100 градско< 50/50 >горско ,на газ (с газова BRC,100KW изпарител) 11/100 извън и 16-17 градско 50/50 >горско.Карам го около месец и наблюденията ми за разхода са " на око "
              В момента е с гуми 225/75 R15,карах го в кал,в реката,на не малки наклони,по шосето - не съм усетил липса на мощност.Части има всякакви в Евро07.
              Използвам джипката за 50% градско ,30% извън и 20% в калта,затова избрах бензиновия мотор с "бързите" главни предавания.
              Това мога да кажа за Роки с Toyota 3Y мотор,засега.Поздрави.

              Коментар


              • #8
                От: относно двигател на роки 2.0

                Първоначално публикуван от Mars Donev Преглед на мнение
                Бензиновия мотор е по-пъргав на пътя(може би се дължи на и по-бързите главни предавания),като скорост на бензин поддържа 110 - 120 км/ч без проблем,но пълни и километража ... на газ (с газова BRC,100KW изпарител) 11/100 извън и 16-17 градско 50/50 >горско.
                Не се заяждам ,но след прочетеното ми се вдигна настроението след целодневното разхождане по бюрократични проблеми Хубаво е че си си купил тЛактоЛ да си правиш състезаня от светофар до светофар и разхода ти е нормален за тази дейност ама това ,,50/50 >горско" ми звучи като 100 на 100 което е доста голям ( - ) и в този ред на мисли май се досещам защо двидателя е рядкост За гората си купи Урал с карбуратор от ЗиЛ 131 - разхода ще е наполовина и то натоварен с дърва Завиждам ти само за пълненето на километража ... вдигал съм 165 км/ч на магистралата ама оборотомера ми е в средата на лютеницата и не смея да натискам педала повече - само 25 км/ч не ми достигат да прелее буркана

                ПП: включвай си 4х4 в гората - със сигурност ще ти падне разхода ... между бързи и бавни разликата е само в предавките
                >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                Защото така ми харесва...
                Телефон: НЯМАМ
                Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                Коментар


                • #9
                  От: относно двигател на роки 2.0

                  Здравейте колеги, два месеца вече съм с Роки 2.0 карбуратор-автоматичен смукач, незнам какъв е карбуратора но е със стъкло и се вижда бензина. Карам с газова уредба ЛОВАТО-така си дойде от Италия, та разход-градско 13 газ, на село 15 газ, на дълъг път 10 газ. Мен ме устройва този разход като се има впредвид че допреди два месеца карах ГАЗ 69. Относно двигателя да не му е уроки-прекрасен мотор според мен с достатъчна мощност дори и на газ, повече от 130 км. не съм вдигал щото не съм го и насилвал, събира 4 литра масло, веднага му смених лагерите на стартера-25лв., вчера от арабите в София си взех дистрибутурна капачка и палец за резервни-30 лв., друго не съм правил, дано не ни се налага и да правиме де, мойто мнение е че е невероятна пъргава машина и на асвалт и в гората . . .

                  Коментар


                  • #10
                    От: относно двигател на роки 2.0

                    може би не е тук мястото но да ви помоля за мнения относно взаимазаменяеми части за нашите машинки и други подобни неща полезни за всеки Дайхатсу фен . . .

                    Коментар


                    • #11
                      От: относно двигател на роки 2.0

                      Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
                      Не се заяждам ,но след прочетеното ми се вдигна настроението след целодневното разхождане по бюрократични проблеми Хубаво е че си си купил тЛактоЛ да си правиш състезаня от светофар до светофар и разхода ти е нормален за тази дейност ама това ,,50/50 >горско" ми звучи като 100 на 100 което е доста голям
                      Колега, правилно си си избрал ника. Човека много ясно си е написал, че разхода е 14/100 бензин и 16-17/100 газ, като съотношението е 50% градско на 50% горско. Къде го видя това 100/100.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #12
                        От: относно двигател на роки 2.0

                        Моторът Toyota 3Y 2.0 (1998 куб.см),с ангренажна верига,4-ри цилиндров с 8 клапана,долноразположен разпределителеб вал с хидравлични повдигачи.Карбураторът е марка Aisan(както писах моят е сменен с WEBER,но вчера четох за оригиналният).Делкото(марка Denso) е с чукче ,редът на запалване е 1-3-4-2.
                        Моторът събира 4 литра масло(10W40 или 15W40),както е споменал колегата slavitruck.Налягането на маслото,което е посочено за нормално 2 до 5 Бара.Редукторен стартер(марка Denso) 12V / 1.0kW /максимален ток до 132A.
                        Алтернаторът е марка Nippon Denso с регулируемо напрежение от 13,8 до 14,8V.Охлаждащата система събира 7,9 литра и е с работно налягане,посочено за нормално, от 0,75 до 1,05 Бара.
                        Поздрави.
                        Последно редактирано от Mars Donev; 10-06-11, 18:02.

                        Коментар


                        • #13
                          От: относно двигател на роки 2.0

                          Колега Марс Донев, на мен ми казаха че е двгателя няма ангренажен ремък и ангренажна верига, а е с ангренажни колела, както старите волги, дали е вярно незнам, просто го чух

                          Коментар


                          • #14
                            От: относно двигател на роки 2.0

                            Хора това е един от най-здравите двигатели който съм виждал.На един мой човек му трябваха четири години за да го съсипе.Често го караше с един литър масло и пак работеше.

                            Коментар


                            • #15
                              От: относно двигател на роки 2.0

                              Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
                              Колега Марс Донев, на мен ми казаха че е двгателя няма ангренажен ремък и ангренажна верига, а е с ангренажни колела, както старите волги, дали е вярно незнам, просто го чух
                              Не знам,но предполагам,че е с колела,понеже е с долно разположен разпределителен вал.Другия месец ако разглобя моя тогава ще ти отговоря.Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X