Обява

Свий
Няма добавени обяви.

относно двигател на роки 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: относно двигател на роки 2.0

    Моят не го знам точно,какъв е но е с прозорче отпред и се вижда бензина,но по късно ще го погледна и ще ти пиша.

    Коментар


    • #32
      От: относно двигател на роки 2.0

      Наистина извънградско гори видимо по малко,но градското е нещо страшно

      Коментар


      • #33
        От: относно двигател на роки 2.0

        Първоначално публикуван от offroad_111 Преглед на мнение

        .Но сега забелязах нов проблем,започна бензиновата помпа да пуска по малко бензин отдолу през една малка дупчица,но в картера не вкарва
        Бензина ти изтича,а ти се оплакваш,че много ти гори.

        Коментар


        • #34
          От: относно двигател на роки 2.0

          2.0 бензина само с карбуратор ли е?Кой е по-добрият 2,8 ТД или бензина?

          поздрави

          Коментар


          • #35
            От: относно двигател на роки 2.0

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
            2.0 бензина само с карбуратор ли е?Кой е по-добрият 2,8 ТД или бензина?

            поздрави

            Познай от първия път ....?!?
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #36
              От: относно двигател на роки 2.0

              Това с бензина се появи сега,а това че гори много на бензин е от доста време.

              Коментар


              • #37
                От: относно двигател на роки 2.0

                Ако мога да позная,нямаше да питам
                Все пак ще са ценни мненията от хора които са имали/карали и двете.Как се справят при идентични ситуации?

                поздрави

                Коментар


                • #38
                  От: относно двигател на роки 2.0

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
                  Ако мога да позная,нямаше да питам
                  Все пак ще са ценни мненията от хора които са имали/карали и двете.Как се справят при идентични ситуации?

                  поздрави
                  Преди да купя моето Роки с бензиновия двигател Тойота 3Y,доста обикалях и тествах и дизел и бензин.Накрая си купих с бензинов двигател Тойота 3Y.Мога да ти кажа за него - здрав и прост,лесен за обслужване,цилиндровата глава е унифицирана за 3Y и 4Y,водната помпа и делкото стават и то 1Y,2Y и 3Y.Има и варианти с инжекцион и такива с турбо,просто тук ги няма.
                  От дизела ме отказаха няколко случки.Говорих с мой познат-горски.Той кара Роки дизел с турбо от деветдесет и някоя,доста го разпитвах.Каза,че моторът е мощен,надежден но за 12 години е отварял няколко пъти мотора и дори е трошил колянов вал.Няколко дни след това говорих с друг познат,той работи в морга за джипове.Разпитах го за джипките и се оказа,че много често за дизеловите Роки-та се търсел колянов вал и като цяло двигател.Накрая седнах и питах "чичко гугъл" на колко марки и модела МПС са монтирали двигател Тойота 3Y и на колко Дайхацу.
                  Сега карам бензиво Роки,но все се чудя дали да не го сменя с 2.8 турбо дизел.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #39
                    От: относно двигател на роки 2.0

                    Бих искал да попитам за един проблем ,на който почти намерих решение като попрочетох форума,но все пак някой съвет от по вещи колеги няма да ми е излишен.Става въпрос за Дайхацу Роки 2.0 карбуратор,бензиновата ми помпа нещо се развали(механична е) и мисля да сложа електрическа,намерих си ел.помпа от парно на ЗАЗ-ка,какво ще кажете ще стане ли според вас или да търся друга помпа,как да я свържа(мисля да я вържа за бензиновия клапан и, когато включа на бензин да включва и тя).Но ме притеснява да не качва много бензин,защото няма друг извод да връща излишното гориво в резервоара.
                    Благодаря на всички предварително.

                    Коментар


                    • #40
                      От: относно двигател на роки 2.0

                      Слагай спокойно.
                      Няма проблем!

                      Помпата сама спира, като напълни карба ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        От: относно двигател на роки 2.0

                        Днес като се прибрах от работа я сложих,взех плюс от бензиновия клапан и засега всичко е наред.Специални благодарности на колегата от Ямбол,наистина стана,но сега четох че тези помпи нещо загрявали но аз мисля че при мен няма да има проблем защото аз карам предимно на газ.

                        Коментар


                        • #42
                          От: относно двигател на роки 2.0

                          Моля някой по запознат с тоците колега да изкаже мнение откъде мога да взема ток за да захраня Зазова ел. помпа,засега съм взел ток от бензиновия клапан,но нещо нещата не са както трябва,понякога както работи и спира да подкачва и джипа спира.

                          Коментар


                          • #43
                            От: относно двигател на роки 2.0

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67538373_1316839191806367_1019199729365417984_n.jpg
Прегледи:1
Размер:265.5 КБ
ID:5818446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67210080_506832349861210_6897503935897010176_n.jpg
Прегледи:1
Размер:211.4 КБ
ID:5818445

                            Колеги,
                            Някой може ли да помогне с такава джаджа?
                            Счупена е керамичната плочка зад спиралата,и не намирам нова част.
                            Управление на смукача за Daihatsu rocky 2.0

                            Коментар


                            • #44
                              От: относно двигател на роки 2.0

                              Този проблем е решен.
                              От Нисан Съни се сдобих с тази част .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X