Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
    Trapper-e не се хващай за запетайките като удавник за сламка.Не прави от мухата слон.Темата има съвсем друг смисъл.Погледни това:
    Съгласен съм с тебе! Има, и то много, умопомрачително написани мнения. До такава степен, че са направо нечетими.

    Но не можеш ли, след като си един от не многото хора, които знаят правилото за оставяне на интервал след запетайките и точките, да го спазваш? На мене лично много ми се нарушава удоволствието от добре написано мнение от сгъчканите една в друга думи, разделени със запетайка.

    Иначе шапка ти свалям, темата ти е страхота и много уместна! Аз попаднах на нея, търсейки къде да се оплача от собствената си неграмотност.
    Последно редактирано от Андрей Боянов; 26-04-10, 18:38. Причина: правописна грешка
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #17
      До: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

      Въпрос относно пълния член. Когато подолгът е съставен от повече от едно "действащо лица", слага ли се пълен член на всяко едно от "действащите лица"? Ще дам пример, защото май не се изразих много добре:

      - Пуяка и петела по цял ден се гонят из двора.

      или

      - Пуякът и петелът по цял ден се гонят из двора.
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #18
        До: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
        Въпрос относно пълния член. Когато подолгът е съставен от повече от едно "действащо лица", слага ли се пълен член на всяко едно от "действащите лица"?
        Андро, подлог в изречението от граматична гледка точка е извършителят на действието, това включва всяко "действащо лице" и правилното е, да се поставя пълен член за всяко от тях. Вярното в примера ти е това:
        - Пуякът и петелът по цял ден се гонят из двора.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #19
          До: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

          Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
          6. „Не знам” се пише отделно. Същото важи и за „не мога”, ”не искам”, „не се” и т.н.
          Правилото е:
          - глаголите се пишат отделно от частицата “не”
          (не знам, не мога, …)
          - всички останали части на речта се пишат слято с нея
          (незнаен, неможещ, …)
          Не се сбъдват само онези мечти, от които човек се отказва.

          Коментар


          • #20
            От: До: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

            Защо изоставихте тази тема?
            Ето малко сложнотии от частите на изречението:
            подлог - Подлогът е действащото лице в едно изречение. Той може да бъде явен или подразбиращ се. Отговаря на въпросите Кой? Кои?
            сказуемо - Сказуемото е действието, поясняващо подлога в изречението.Отговаря на въпросите Какво прави? Какво направи? Какви са?
            Подлога и скзуемото са главни части на изречението.
            Второстепенни са допълнението, определението и обстоятелството
            Не се сбъдват само онези мечти, от които човек се отказва.

            Коментар


            • #21
              От: До: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

              Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
              Хубава тема,но направо трябва да се закрие моторджийския форум,ако се гледа правописа!
              Там има невъобразими бисери!
              Да но да не забравяме че,моторите са основата на този форум.
              Според мен Венци и компания направи безплатен подарък на всички четящи които не са свързани с оффроуда.Не вярвам един дебелак който е завършил българска фиология да има много за казване тук.
              Извинявам се но,такива изказвания ме дразнят!

              Коментар


              • #22
                От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                Тук има подобна тема, която допълва настоящата.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #23
                  От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                  Страхотна тема! Имаше нужда от такава. Аз имам едно въпросче, което доста се спори и на работа. Абревиатури с кавички или без кавички се пишат? Аз мисля, че без...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                    Първоначално публикуван от Ice_queen Преглед на мнение
                    ....Аз мисля, че без...
                    Да, без!
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #25
                      От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                      Брей, чак спор - естествено, че БЕЗ кавички!
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                        Браво за хубавата тема!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                          Логично беше в този форум да има и уроци по Български език и Литература.Ами да, като навремето се учихме как се прави центровка на Балканче и оствихме синтаксиса на заден план сега ште наваксваме.Аз съм за,но на диалект ли ще пишем макар и правилно или на официален български език.Няма ли да се загуби колоритноста на разказите на доста от Форумците.Мен лично много ме кефише да чета пътепис с диалект от Дупнишко,стила на Чичко Фър ми действа разтоварвашто ,.това занапред предлагам да си остане така.Колко ли правописни грешки направих не знам ама, та ръка дет пише кат хване масура ква газ дава...Браво на Пешо за добрата тема.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                            Няма лошо в диалектите, ама и там слагат запетайки та да си вземат въздух. А тук-там някой като дръпне едно изречение с малки букви на 10 реда, оди го свАни на края!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                              Браво Пешо, супер тема си направил, на доста от съфорумците решили да се ограмотят ще е полезна.
                              Интересно ми беше да си припомня правилата в Българския език.
                              Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Относно правописа! За да бъде четенето по-приятно!

                                Сега виждам темата, въпреки че от доста време мислех да пусна подобна.
                                Лошото е, че тези които имат нужда да я прочетат никога няма да я погледнат.

                                Първоначално публикуван от fanfan Преглед на мнение
                                Логично беше в този форум да има и уроци по Български език и Литература.Ами да, като навремето се учихме как се прави центровка на Балканче и оствихме синтаксиса на заден план сега ште наваксваме.Аз съм за,но на диалект ли ще пишем макар и правилно или на официален български език.Няма ли да се загуби колоритноста на разказите на доста от Форумците.
                                След като във Форума не се допуска ползване на шльокавица, логично е да с пише и на литературен български, като разбира се изключвам несериозните теми.

                                Преди да видя тази тема мислех да пиша в тази на Димо, за "Сенаторите",
                                щото ми писнА някой да ми преценя, оценя, заваря, отлепя и залепя него ден и в таз маза !

                                ...и да,
                                Първоначално публикуван от fanfan Преглед на мнение
                                Браво на Пешо за добрата тема.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X