Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

    Ами моя Аутбек също е имал теч от главите. А като го купих беше на 93 К км. От четирима души /мен включително/, които аз знам май само един не е сменял гарнитури. Всъщност двама, защото при единия от тея дето включвам в бройката, момчето е забелязало, че стрелката се покачва и изключва климатика. След това си е монтирал допълнителен радиатор за охлаждане на скоростната кутия. По форумите е чел, че и други са постъпили по тоя начин. За Канада става дума това. Говоря за Аутбек Н6 модел 04г. За Трибека В9, която е същия мотор обаче нямам инфо за подобен проблем. Там проблема идва от липса на масло /щото никой не гледа явно, а те си го горят/ и ги трошат.
    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
    Opel Frontera V6

    Коментар


    • #77
      От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

      ето още едно видео, но не пробвайте прекалено дълго така, защото рискът от отравяне с СО/СО2 е твърде реален
      http://youtu.be/vHE9b_d8OVY
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

        Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
        Ами моя Аутбек също е имал теч от главите...
        Теч от гарнитура на глава (?) или от гарнитура на капак на глава?

        Коментар


        • #79
          От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

          От гарнитура на глава знам аз. Колата я купих след като ремонта вече беше направен де.
          Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
          Opel Frontera V6

          Коментар


          • #80
            От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

            При мен (Outback 2.5 2001) също протече гарнитура на главата. Протече навън и нямаше никакви щети по двигателя. Забелязах проблема заради загуба на антифриз когато колата е студена. Докато я карам не губеше изобщо. Сълзеше само вече като изтине. Колата е на 250,000 км реални.
            Самият ремонт не е нищо особено. Да не кажа елементарен. Направихме я за един ден. Частите (всички гарнитури, комплект ангренажен, свещи, кабели, гарнитури на капаците на клапаните, масло, антифриз) излезе около 600 лв.
            Вчера говорих с Митко Лефтеров от сервиза на Субару в София относно газифициране на Outback III (2004-2009). И при 2.5 и при 3.0 се налагало регулиране на клапаните редовно. При 2.5 процедурата е елементарна, но при 3ката трябвало да се свали двигателя. Това за който се интересуваше по-горе.

            Коментар


            • #81
              От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

              Регулирането на клапаните на 50 000км не е ли препоръчително, дори да се кара на бензин /има ли го в списъка с обслужването на гаранционните коли/?

              600лв за толкова много части не е въобще скъпо - на доста коли само ангренажа с ролките и ВП е толкова...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #82
                От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                изрових от немския дилър брошури за старите модели и следните ТТ данни:

                мод. ~2001г
                2.5АТ 0-100кмч 10.6сек макс.ск. 195кмч тегло 1505кг Разход градско 13.3/100, извънгр. 7,9, Смесено 9,9
                3.0АТ 0-100кмч 8,9сек макс.ск. 210кмч тегло 1610кг Разход градско 15.3/100, извънгр. 7,8, Смесено 10,5

                мод. ~2004г
                2.5АТ 0-100кмч 10.9сек макс.ск. 197кмч тегло 1440кг Разход градско 11.6/100, извънгр. 6.7, Смесено 8.5
                3.0АТ 0-100кмч 8,5сек макс.ск. 224кмч тегло 1545кг Разход градско 13.4/100, извънгр. 7,6, Смесено 9.8
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #83
                  От: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                  За модела от 1999-2003 разхода е горе-долу реален. Така пише и в книжката на моята кола. Все пак аз под 9/100 извънградско не съм го свалял, а съм по-скоро от спокойните шофьори. Иначе в града си е около 13.5/100.

                  Относно цените на частите, това са цени за средна хубост части. Не най-евтините китайски боклуци, но и не са оригинални Субару. Оригиналните са с около 50% нагоре, но дори ис тях според мен не е никак скъпо. Преди Субару-то имах БМВ и смело мога да зявя, че сега дава в пъти по-малко пари за части. Едно че много по-рядко се налага нещо да се прави и второ цените са в полза на Субару частите по мое наблюдение.
                  Едро-габаритните части са малко по-скъпи: предна броня - 1000 лв. фарове 300-360 лв, халоген - 400 лв. и т.н. Това само информативно.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X