Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

    От 1 седмица сам вече гордт собственника на тази машина,реших да премина от ТЕРАНО 2 2.7ТДИ на ПАДЖЕРО 3.2ДИД 2004г.Изка ми се да поразпитам запознатите колеги тук що за птица е това животновъзможно ли е да ми дава разход 10-11л/100км градско или така ми се струва,но по това което отчита километража по това колко литра съм долял така ми излизат сметкитеВЪЗМОЖНО ЛИ Е?
    Човек се учи с много практика:D

  • #2
    До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

    Честито!
    Щом си го пресметнал така, значи толкова харчи. Не е никак зле Как го засече? А и "Градско" е много относително, въпреки, че този разход е добър и за извън града.
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #3
      До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

      На мен ми изглежда като съвсем нормален разход. Аз имах 2.5 TDI и харчеше 12 градско. Твойто като по - нов модел и по барнат двигател е напълно нормално да харчи горепоказаното.
      GSM: 0898 554713
      Уебсайт: BULEXTREME.com

      Коментар


      • #4
        До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

        Да ти е честит новия всъдеход,колега!!!
        И аз като колегите считам, че разхода е нормален. Смятам, че няма да има фрапантна разлика в разхода извън града и в него.
        Пожелавам безаварийни километри!!!

        Коментар


        • #5
          До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

          Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
          Честито!
          Щом си го пресметнал така, значи толкова харчи. Не е никак зле Как го засече? А и "Градско" е много относително, въпреки, че този разход е добър и за извън града.
          Ами как колега пълня до горе минавам 100км градско и после пак на същата бензиностанция и по възможност на същата колонка пак до горе,мисля че е най правелния вариант
          Човек се учи с много практика:D

          Коментар


          • #6
            До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

            Първоначално публикуван от Владо_Веков Преглед на мнение
            Да ти е честит новия всъдеход,колега!!!
            И аз като колегите считам, че разхода е нормален. Смятам, че няма да има фрапантна разлика в разхода извън града и в него.
            Пожелавам безаварийни километри!!!
            Благодаря колега когато имам малко повечко време ще кача и снимки.
            Човек се учи с много практика:D

            Коментар


            • #7
              До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

              Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
              Ами как колега пълня до горе минавам 100км градско и после пак на същата бензиностанция и по възможност на същата колонка пак до горе,мисля че е най правелния вариант
              най-правилния вариант е пълен резервоар - каране докато свърши и пак пълен... Делят се литрите на километрите и готово.
              При зареждане пистолета не винаги спира на едно и също ниво, грешката според мен е поне 0.5л, а не е едно и също +/-0.5л на 100км и +/-0.5л на 600-700км или колкото изкара с един резервоар...
              По принцип 3.2ДИД е по-иконимичен от 2.5ТДИ и 2.8ТДИ - все пак е комън рейл.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                По принцип 3.2ДИД е по-иконимичен от 2.5ТДИ и 2.8ТДИ - все пак е комън рейл.
                Ами не, не е комън рейл. Обикновен 16-клапанов дизел с директно впръскване и помпа от разпределителен тип.

                Коментар


                • #9
                  До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                  Май наистина нее команреел,но всички казват че е
                  Човек се учи с много практика:D

                  Коментар


                  • #10
                    До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                    Прекрасна машина и разходът на гориво е напълно възможен!
                    sigpic
                    Land rover lightweight-series 3
                    Range Rover V8
                    Range Rover Classic Vouge SE V8
                    Mercedes G280

                    ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                      Мисля за да съм по сигурен да повторя опита с пълненето на резервоара и пак да го засекаСлед тази гимнастика ще стане ясно за какво точно става въпросслед което ще ви информирам.
                      Човек се учи с много практика:D

                      Коментар


                      • #12
                        До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                        11/100? Зависи в кой град, по коя улица и в кое време на денонощието. Тази кола има много нисък разход, когато се кара с ниска скорост без спиране. С двата си тона и половина и обтекаемостта си на гардероб, всяко тръгване/спиране или скорост над 130-150 км. много рязко вдигат разхода. Ако извъртиш околовръстното с 50 км/ч и не те хване нито един светофар, ще го докараш и под 9. При нормални условия е 12-13. Моето досега има комбиниран разход 11,7 при 30 000 км.
                        www.offnews.bg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                          Честито!
                          Двигателя не е common rail.
                          Както каза Тедо, от едно доливане за изминати 100км. по километраж не може да се съди. За да е по-представително се правят няколко доливания поне на 200 или на 300км. или на цял резервоар. След като изгориш няколко резервоара, правиш едно average в Excel-a и реално виждаш колко гори колата.

                          Отчетения пробег по километраж също е добре да се провери дали е верен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                            Честито колега. Да си го "ползуваш" със здраве!

                            Не вервам да харчи толкова малко.Моя опит с такова по София е 12-16/100.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Горд собственик на ПАДЖЕРО 3.2DID

                              Служебните са такива животни и наистина, това с ръчката гори около 12/10градско и върви прилично. Автоматичният му събрат малко повече. И двете са чести гости в БС. Не прави опит да го ползваш за джип, обаче
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X