Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.4i vs 2.2 16v

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.4i vs 2.2 16v

    С тази тема целя с помоща на познавачите т.е. имащите единия или другия тип двигател да помогнат на новака в избора. Решено е - ще бъде бензин, ще бъде дълга база, но искам да събера повече информация за плюсовете и минусите не всеки от тях, държа да подчертая, че голяма тежест ще окаже и поносимостта към газ.
    С настоящата тема силно се надявам да не вкарам в безмислени спорове някои от колегите имащи единия с тези, имащи другия вид двигател.
    [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

  • #2
    До: 2.4i vs 2.2 16v

    Аз съм с 2,2 екотек.Не знам кой е по-надежден от 2 та,но със сигурност стария ще е по-евтин за поддръжка.Още със старта имаш 400лв ремъци и ролки за 2,2 , а стария ако е с трапецовидни ремъци не вярвам цените да са и наполовина.Заради екотека има някви системи допълнително дето усложняват мотора-още пари ако стане нещо.Иначе се кара нормално като лек автомобил(лично мен не ме дразни при ускоряване и на магистрала).2,2 става и с обикновенно газово ако са в ред кабели свещи и т.н..При двата вече говорим и за разлика в годините и е логично 2,2 да е по-натоварен от към екстри(друг е въпроса дали всички работят като при мен).Окачването е с пружини а не с ресьори.За 2,4 знам само че е доста стар двигател от времето на Опел Рекорд и от към икономия на гориво не е добър ако двигателя не е перфектен.Ако има някой с такъв да пише как е.Моя ми гори към 18 газ градско и 10-12 на магистрала като градското ми включва около 8км на ден на 1 ва ,иначе мисля че към 15 ще е нормално.На бензин не съм засичал.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      До: 2.4i vs 2.2 16v

      Първоначално публикуван от smi Преглед на мнение
      С тази тема целя с помоща на познавачите т.е. имащите единия или другия тип двигател да помогнат на новака в избора. Решено е - ще бъде бензин, ще бъде дълга база, но искам да събера повече информация за плюсовете и минусите не всеки от тях, държа да подчертая, че голяма тежест ще окаже и поносимостта към газ.
      С настоящата тема силно се надявам да не вкарам в безмислени спорове някои от колегите имащи единия с тези, имащи другия вид двигател.
      Най-важното е в какво състояние е колата като цяло. Визирам купето и шасито. Те не се правят. Двигател се прави но купе...
      Аз на твое място бих бзел технически по-изправната машина независимо дали е с единия или другия двигател. Но и по-трудно можеш да намериш 2.4 в перфектно състояние, защото са вече над 15 годишни. Има също много 2.2, които са стари и бараки. Просто оглеждай хубаво и като попаднеш на нещо подходящо питай пак тука във форума за помагаме, макар и от разстояние. Ако няма кой да ти помогне на място да я погледне.
      И не се притеснявай за газовата уредба, става и на двата двигателя перфектно. Обикновена газова, ако това имаш предвид.
      Последно редактирано от sony bono; 13-04-10, 10:27.

      Коментар


      • #4
        До: 2.4i vs 2.2 16v

        За 2.4i даже се двуумя за тази:


        която е на колегата от форума slav_iliev, но още не съм се свързал с него.
        Последно редактирано от maxxx; 13-04-10, 20:10. Причина: търговски линк
        [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

        Коментар


        • #5
          До: 2.4i vs 2.2 16v

          От тази тема никой нищо няма да научи което вече не е споменато в подфорума. Ако има някакви конкретни въпроси които не са обсъждани ще я отключа веднага. За целтa ми пишете на ЛС.
          Последно редактирано от fanatic; 21-04-10, 10:01.
          no signature no problems

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X