Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triumph GT6 mk1 1967

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Triumph GT6 mk1 1967

    Здравейте колеги!
    От вчера станах собственик на Триумф гт 6 произведен 1967г .
    Попаднах на нея случайно и реших да я взема и възтановя. Купето е доста зле, но хубавото е, че от долу е на рама и тя е в що годе добро състояние. Но все пак не може да очаквам от 43 годишна занимарена кола каквото и да е. Не беше палена от години, като отидохме да я гледаме вчера...сложихме нов бензин в една тубичка, повъртя и запали!
    Колата като цяло няма липси. Вече работи перфектно, спира само трябва да и се сложи помпата за съединителя и може да се направи пробно кръгче.
    Колата е двуместна, със 6 цилиндров 2000куб. мотор с два карбуратора...много ми допадна тази комбинация .
    Има ли тук запознати с марката и модела...търся из нета, но в БГ не излизат много резултати за каквото и да е.
    Снимки ще направя и кача утре.

  • #2
    До: Triumph GT6 mk1 1967

    честито.....чакаме снимки да го видиме красавеца на какво прилича...от бг ли го намери или??

    Коментар


    • #3
      До: Triumph GT6 mk1 1967

      Честито,тези коли имат много красива линия,а и с този двигател винаги ще си усмихнат от кеф
      Ако знаеш как ти завиждам.До преди две години работих в Англия и там бяха на доста поносими цени,но за България си е екзотика за съжаление.
      Дръж ни в течение с реставрацията и качваи СНИМКИИИ и ние да и се радваме.

      Коментар


      • #4
        До: Triumph GT6 mk1 1967

        Последните 2 дни имах много работа и не ми остана никакво време.
        В крайна сметка успях да поразглобя колата, брони интериор светлини. Все пак има здрави неща по купето, но има и доста работа.
        Колата я намерих в едно село до Вълчи Дол, съвсем случайно. Приятел ме светна, че там имало един англичанин, който продавал много евтино платформи, а отдавна се каня да си правя такава.
        Отидохме да гледаме платформите, в крайна сметка взех една, бих казал доста изгодно. И в двора стоеше тази хубавица. Отначало не я загледах, закачих платформата и заминах. Но вечерта се поинтересувах малко, оказа се, че цената е добра и още на следващия ден тръгнах заедно с платформата на обратно .
        Натоварих я, и се прибрах доволен. Колата е стояла доста, но и цената и е била съвсем друга. Сега явно човека беше на зор и ми я продаде за 2000лв.
        Преди доколкото разбрах е искал 5500. Възтановяване е веднъж, но много некачествено! Всичко правено по нея е по изгнило от оригиналните непипани работи! Няма никакви липси. Вътре беше пълно с части за каквото и да било...просто супер оферта! Мотора е след ремонт, колата е с пълна история какво е правено по нея кога къде и т.н. Само трябва старият собственик да намери книгата и да ми я даде.
        Ето и няколко снимки още от неделя. Утре ще се постарая да снимам всичко:







        Коментар


        • #5
          До: Triumph GT6 mk1 1967

          Поздрави,колега за смелото начинание да върнеш в бойните редици тоя красавецКласен автомобил е.Здрави нерви,много време и пари ти желая за в бъдеще.Успех
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • #6
            До: Triumph GT6 mk1 1967

            Красива кола, а и едни джанти много ще я отворят .

            Коментар


            • #7
              До: Triumph GT6 mk1 1967

              Успех в начинанието.Ако знаеш как,ти завиждам

              Коментар


              • #8
                До: Triumph GT6 mk1 1967

                Много ми харесва този дизайн,има много спортен дух,успех в начинанието,защото ще има май доста работа по машинката.

                Коментар


                • #9
                  До: Triumph GT6 mk1 1967

                  Колата е много красива и този обратен волан кърти
                  Да те питам предните мигачи оригинални ли са или само ми приличат като от Рено 10?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Triumph GT6 mk1 1967

                    Еееееееееех ... как ги намирате такива съкровища бе. Искам и ааааааааз.
                    Честита придобивка и да я пипнеш както си трябва, че колата си го заслужава.
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Triumph GT6 mk1 1967

                      По колата, че има работа има. Спор няма. Но съм решил да я правя както си му е реда. Предните мигачи са си оригинално така. Но гледам в нета снимки на мк2 и по нататък са такива, а на мк1 са кръгли както моите си отзад.

                      Това излиза като напиша мк1 :








                      Тази е същата като моята 1 към 1:




                      Сега вижте мигачите на мк2 , 3 :






                      Сега като се загледах има всякакви смесици и не мога да разбера кое какво е. Моето със сигурност е мк1, но от последните години...кой знае може и да е някакъв фейслифт с предни мигачи като на мк2 .

                      Днес забравих апарата и не можах да го наснимам. За утре ще гледам да не забравям . Надвечер раздвижих долната помпа на съединителя и сложих всичко на колата. Има и съединител вече. Даже я карах . Много се накефих...съединителя е мек като перце отделя си отдолу...имам чувството, че и той е нов. И не беше залепнал ...а колата не е мърдала 2 - 3 г. все пак. Странна работа.

                      Утре ще снимам и след това продължавам с разглобяването. Ако нямам други задачки, се надявам до неделя да отделя купето от шасито

                      Коментар


                      • #12
                        До: Triumph GT6 mk1 1967

                        Честито, наистина екзотична находка!
                        Ако колата е във Варна, дали ще е удобно, някой ден да й хвърля един любопитен поглед...?
                        Ето и едно сайте, има ценна информация - http://www.fugazi.co.uk/GT6/GT6.html

                        Коментар


                        • #13
                          До: Triumph GT6 mk1 1967

                          Страхотен автомобил, БРАВО! Успех в начинанието!

                          Според мен твоята е МК3 заради издутината в средата на предния капак и хрилете на калниците, които при другите липсват, всичко е наред не е фейслифт или преправяна нещо, просто без предната броня обърква малко, но като се згледаш повече става ясно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Triumph GT6 mk1 1967

                            Честито.Страхотна колица,ще следя реставрацията с интерес.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #15
                              До: Triumph GT6 mk1 1967

                              Според мен не е мк3, защото от мк2 нататък са с правоъгълните стопове и мигачи и цялата броня отзад. А и си е 67 г...тогава е правена още мк1.
                              Както и да е, няма значение харесвам си я .
                              Днес чистих карбуратори, чукчето намествах и това общо взето. Не ми остана много време за нея. Утре смятам да се позанимавам цял ден. Имам няколко снимки от днес, ще ги кача по-късно, че са на фотоапарата още.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X