Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triumph GT6 mk1 1967

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Triumph GT6 mk1 1967

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    Твърдо не, след пясъкоструйката епоксиден грунд.

    +1

    Коментар


    • #32
      От: Triumph GT6 mk1 1967

      Здравейте на всички!
      Мина доста време от както не съм писал. Но имаме доста работа напоследък и по триумфа не се върши кой знае колко.
      Това което успях да направя е: Рамата е готова, всички елементи по окачването като шарнири, тампончета, втулки, биалетки, кормилни накрайници, амортисьори и т.н. са чисто нови. Нови тампони за мотора и кутията. Ревизиран диференциал,рейка, полуоски и кардан. Нови гарнитури и ангр.верига за мотора. И още доста дребни, но важни неща.
      Цялото шаси и всичко по него са готови за сглобка. Купето се кърпи лека полека. Общо взето гледам да обръщам максимално внимание към всеки един най-малък детайл. Не искам да се бърза и да се претупват нещата.
      Имам оскъден снимков материал. Надявам се през зимния период да ми остане малко повечко свободно време за тази красавица .















      Коментар


      • #33
        От: Triumph GT6 mk1 1967

        Ех, колега! Ех Наско! Да си ми жив и здрав - ти и святото ти дело !!!!!!!
        Смело прилагам обръщението "колега" ... защото от скоро и аз съм горд ТРИУМФО-ПРИТЕЖАТЕЛ !!!!!
        TRIUMPH VITESSE МК 1 CONVERTABLE .... и пак 1967-та година след Христа !!!
        Миличкият Христос ... ако е знаел, че след време ще има те-такива ... богу-удобни МПСарски благинкиии ... щял е да задържи покатерването си на кръстааа ... и да им се отдаде божественно ... с много мръсна газ и нужното количество - късмет по завоитеее !!!!!
        Хей !!! Снимай по-вече !!! И ни дръж на течение ... относно богу-удобния реставрационен процес !!!!
        И аз, ще открехна моя TRIUMPH-ална тема ... стига да ме улабят ангелите-администратори ... щото май се водя някакъв новобранец тук !!!???!!?!?!
        Последно редактирано от past; 08-03-11, 16:20. Причина: грешка

        Коментар


        • #34
          От: Triumph GT6 mk1 1967

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05672.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5258544

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05669.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5258543

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05668.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5258542

          Между другото, и двата Тръпчовци са с абсолютно еднакви мотори, скор. кутии и овердрайв !!!! Дори и окачването предполагам е почти идентично.
          Аз съм още в процес на нахъсване и техническо обезпечаване. Открил съм доста неща в нета. Ето го и моят сладурчо-папурчо :::::::

          Коментар


          • #35
            От: Triumph GT6 mk1 1967

            Първоначално публикуван от past Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]308197[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]308196[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]308195[/ATTACH]

            Между другото, и двата Тръпчовци са с абсолютно еднакви мотори, скор. кутии и овердрайв !!!! Дори и окачването предполагам е почти идентично.
            Аз съм още в процес на нахъсване и техническо обезпечаване. Открил съм доста неща в нета. Ето го и моят сладурчо-папурчо :::::::
            Честита придобивка!Прекрасен автомобил!Поздравления.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #36
              От: Triumph GT6 mk1 1967

              Благодаря !!! Дай боже всеки му.

              Коментар


              • #37
                От: Triumph GT6 mk1 1967

                Радвам се на колата да ти е честита.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Triumph GT6 mk1 1967

                  Честито супер класика .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Triumph GT6 mk1 1967

                    Благодаря !!!
                    Но темата си е на Наско. Нека дружно му стискаме палци - това дето си го е намислил да го постигне !!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Triumph GT6 mk1 1967

                      Първоначално публикуван от past Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]308197[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]308196[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]308195[/ATTACH]

                      Между другото, и двата Тръпчовци са с абсолютно еднакви мотори, скор. кутии и овердрайв !!!! Дори и окачването предполагам е почти идентично.
                      Аз съм още в процес на нахъсване и техническо обезпечаване. Открил съм доста неща в нета. Ето го и моят сладурчо-папурчо :::::::
                      Добре дошъл,колега.Ако правилно се ориентирам,преди около три седмици ме водиха при теб да гледам една американска машина.Доколкото разбрах онези момчета няма да я копуват,а ту има интерес. Ето в тази тема я коментираме.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=114608 Ако искаш дой някакви координати,на колегата.
                      Успех с Триумпфа.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Triumph GT6 mk1 1967

                        Ехооо колега!!!! Привет!!
                        Да, съм аз той.
                        Или може да се каже: По колата /делата/ му ще го познаете! Както се споменава в онова свято писание.
                        Сега зацепих, че онези младенци-интересчии, са мислели за пари и бизнес, а не за хоби и тъпка !
                        А търговците - вън от храма !
                        Радвам се,че се срещнахме тук. Аз съм отскоро ... и се опитвам да свикна с тукашното втасване на постовете, с недостижимостта на личните пощи ?!! .. ... и може би с още, не знам какво ..... но пичовете са ни пуснали в техния хол ... и ни гледат педагогично !
                        Ще му пратя тел и даже и снимки ... на колегата любопитко !
                        П.С. .... дали този пост, ще втаса и ще види бял свят ? Или ще бъде порязан от ангелите-администратори .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Triumph GT6 mk1 1967

                          Първоначално публикуван от past Преглед на мнение
                          Ехооо колега!!!! Привет!!
                          Да, съм аз той.
                          Или може да се каже: По колата /делата/ му ще го познаете! Както се споменава в онова свято писание.
                          Сега зацепих, че онези младенци-интересчии, са мислели за пари и бизнес, а не за хоби и тъпка !
                          А търговците - вън от храма !
                          Радвам се,че се срещнахме тук. Аз съм отскоро ... и се опитвам да свикна с тукашното втасване на постовете, с недостижимостта на личните пощи ?!! .. ... и може би с още, не знам какво ..... но пичовете са ни пуснали в техния хол ... и ни гледат педагогично !
                          Ще му пратя тел и даже и снимки ... на колегата любопитко !
                          П.С. .... дали този пост, ще втаса и ще види бял свят ? Или ще бъде порязан от ангелите-администратори .
                          То, си е така с чакането,малко е досадно,но пък е за кратко.Още 10-15 мнения и ще ти излизат на момента мненията.
                          Пък,ако пуснеш една темичка с твойте машинки, за нула време ще стане.
                          Не са лоши онези момчета,ма всичко в търговия обръщат.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Triumph GT6 mk1 1967

                            А-аа-ааа .... на темичката няма да и се размине. Само да се по-на-туткам и я пускам !!!!
                            Сега тичам при колегата да го осветля за импалата .....
                            Познаваш ли Емо от Волуяк? Той е голям тенеке-творец и зезвзек !!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Triumph GT6 mk1 1967

                              Първоначално публикуван от past Преглед на мнение
                              А-аа-ааа .... на темичката няма да и се размине. Само да се по-на-туткам и я пускам !!!!
                              Сега тичам при колегата да го осветля за импалата .....
                              Познаваш ли Емо от Волуяк? Той е голям тенеке-творец и зезвзек !!!!
                              Знам го кой е човека,но не го познавам лично.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Triumph GT6 mk1 1967

                                Здравей,
                                следя ти темата с интерес, поздравления за начинанието, вниманието, усилията и нервите. Продължавай в този дух и ти гарантирам, че успеха ще те споходи!
                                Сега малко уточнение относно модела. Колата ти (поне външно) е модел произвеждан от 68-ма до 70-та, води се Марк2 (МК2)
                                http://www.fugazi.co.uk/GT6/GT6.html
                                http://www.triumphspitfire.com/carsGT6.html
                                http://www.classiccarhub.co.uk/artic...ers_guide.html
                                Както може да се разбере от горните страници, при МК2 е преработена главата, предното окачване, тъй като МК1 си е чист Спитфайър с таван. Оказало се, че е доста нестабилен и не му стигала мощност... още повече, че се появили и нови екологични норми и през 68-ма пуснали МК2, който покривал екологичните норми, бил с подобрено окачване и конструкция отговаряща на новите изисквания за безопасност.
                                Разбира се възможно е да имаш МК1 преправен да изглежда като МК2 при предишно реставриране, което както ти спомена е било доста некачествено...
                                Всъщност каквато и да е истината, не забравяй, че си един от онези 12000 или 16000 щастливи собственици на този автомобил!
                                А ето и как най-лесно да разбереш коя година и месец е произвеена твоята красавица
                                http://www.fugazi.co.uk/GT6/GT6.html
                                или
                                http://www.vtr.org/GT6/GT6-production.shtml
                                а ето и малко помощ при избора на цвят на купето (оригинален)
                                http://www.classiccarhub.co.uk/tech/...t-colours.html
                                http://www.triumphspitfire.com/Paint.html
                                Последно редактирано от Y.Stoqnov; 10-03-11, 09:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X