Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Искам да се допитам до Вас за даден "ъпгрейд"( Зная, че няма смисъл при сток машина), но много ме кефи как изглежда машината с по - висок капак за въздушния филтър и съответно с по - висок въздушен филтър, който се води "heavy duty".Нямам намерение да променям нищо по машината, ........ Единствено търся визуален ефект, просто да не навредя на машината.
    Щом идеята е "визуален ефект" няма какво толкова да му мислите. "Вредата" е в две посоки-финансов разход и влошена ергономия при някой движения.
    Филтриращата система в съвременните машинки е добре оразмерена за масовия случай на дърводобив. Но има и модели с по обемни филтри- Пр 560XP и 562XP .

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      Похарчи 50-60 долара за нещо друго.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
        За 100лв повече виж този модел.
        https://www.stihl.bg/Продукти-STIHL/...1/MS-500i.aspx
        Електрониката не е хубаво нещо, щом се търси техника, която да се ползва30 години.
        Всичко ново в началото е проблемно.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • От: Husqvarna или STIHL

          Не зная, несъмнено завидни показатели, иновативни триони и значително големи. До колко ще са надеждни, не знам, но допускам, че ще са надеждни предвид марката. Просто на мен лично ми се струват прекалено профилирани и най - вече прекалено големи за моите нужди. По нашия край, няма чак толкова дебела дървесина, дори 372xp ми идва голяма в някои случаи, но като за 70cc трион е сравнително лек и мощен, сякаш си е по - машина за еври дей, както казват американците, спрямо ЩИЛ 462/500. Не искам да бъда разбиран погрешно, не се съмнявам в надеждността на ЩИЛ, работил съм дълги години с маркта, просто за моите нужди трябваше да избирам межди 372xp и 441/462. Надделя визията в моя избор. За мен Husqvarna 372xp е най - красиявият моторен трион правен някога. Това беше решаващо. Без да се задъбавам кое е по- по и така нататък. Работи се песен с нея, доволен съм.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            https://www.youtube.com/watch?v=OKzEikqi5QY

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Това ,че старите и "бутнати" машини правят за "смях" новите е ясно . Лошо е, че стоковата с 4.6 кс. бие новата с по голяма кубатура и 6.8 кс. със супер... дупер.... технологии...............

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Ако всички са сток, то разликата е минимална. Аз гледах десетки клипове, сравняващи 372/572/441/462. Тези четири бяха основните модели, към които се бях насочил. По - интересното за мен е, че между четерите нямаше осезаема разлика в производителността. На 18 секунди ряз да се разминаваха +/- секунда, максимум 2. Прави ми впечатление, че Щиловете са с малко по - високи параметри на хартия, спрямо модели от същия ранг на Хуск, но реално Хуск режат не по - зле от Щил. Просто 572 ми се стори малко сложна с тези Аутотюнове, а и ми е грозна. При 372хр си беше любов от пръв поглед и изборът беше ясен. Пък и не е чак толкова калпав модел...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  . Просто 572 ми се стори малко сложна с тези Аутотюнове, а и ми е грозна. При 372хр си беше любов от пръв поглед и изборът беше ясен. Пък и не е чак толкова калпав модел...
                  Електрониката здраво навлиза и в моторните триони...... Преди години имах 550 ХР и купих и за вуйчо 560ХР.(и двете сега са при него и работят безпроблемно).
                  -След като му изпратих 550 ката се задомих с Макита 6100 и не съм съжалявал за последният избор-проста за обслужване, грамотно и здраво направена машина (само извадих катализаторната пластина от ауспуха). Лошото е че в годината се ползва само за 10-15 кубика , но кефа си е кеф!!!

                  Коментар


                  • Имам Щил 036 и 044
                    Хускварна 365
                    Клоня към Хукса, ноооо за съжаление става много трудно с оригиналните резервни части. Чака се по 15-20 дена за доставка... ако ги нямат Агроланд на склад... докато сервизи на Щил има доста повече...

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от master85 Преглед на мнение
                      ... докато сервизи на Щил има доста повече...
                      Има, но от 2008г. имат и производствена база в Китай. Всичко ново май там се прави и отзивите не са добри.
                      Чета тук там че и хукса са почнали да залитат в тая посока, та знае ли човек какво да си вземе.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X