Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Хускварна имат ли аналог на щиловия M-tronic?
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
      Хускварна имат ли аналог на щиловия M-tronic?
      Всички от доста време са с
      AutoTune

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Това за настройката не го знаех,имам същата Хускварна
        Ако не е настройвана от както си я купил, то, както казаха колегите и както потвърдиха в сервиза - Максималните обороти са намелени с 1500-2000 и съответно машината работи на по - богата смес с цел да й е по - "мазно" и по не - натоварено, докато се разработи. След 4-5 резервоара бензин се настройва на оптималните обороти, следователно разходът на гориво се нормализира и машината си влиза в посочената мощност. За това тегло и за 70см3 машина се представя отлично. Бях се загледадл и по ЩИЛ 462, нооооо чисто визуално 372xp ми хареса повече. Иначе и аз се заглеждах и по 572xp и 576xp, ама с тия процесори и Ауто ТюнЮве - малко сложни.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Husqvarna или STIHL

          Ще ти оспамя темата , но машината е супер и много да те слуша. Завиждам ти голям кеф е.

          Миналата есен бях се засилил да взема за бащата една и тия хускварни много ми хванаха око , малките са като играчка, а това си е солидно.
          Бащата е възрастен, зимата гори 7-8к дърва обаче голям проблем е, че няма кой да ги среже.

          Гледах ама 1300 лв не ми се даваха за 7-8 к годишно и някоя слива.
          Та ги дадох тея пари за един климатик - сега хем е на топло , няма влачене, чистене и цепене на дърва...
          7к дърва са 500лв , Климатка съм го сложил на 24 и не е изгорил 300лв цялата зима

          ПП
          Тея теми ме карат да се замислям, че колко повече години правя по се вдетнявам, пак ми се приисква да я купя

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            Хич не го мисли! Вземай една, голяма хала е! Реже като ламя! Държи се супер, има много хубави тампони и не усещаш вибрации. Имаме и 340, вярно, близо 2кг по - лека, но малее на дръвца над 20см, ако я натискаш. 372xp ги яде като халва и не малее така. По - ми е кеф да работя с нея. За кастрене и за дръвца до 10-15см малката машина е много удобна, но за по - дебели идва слабичка. Иска по - леко подаване. Изрязал съм много дърва с щил 029 и Хъски 340, но най - ми е кеф да режа с 372. За 8м3 годишно, не си струва, но където ще даваш 800лв за среден клас машина, там и 1300. Кефът си е основен фактор, живеем прекалено кратко, за да не ни е кеф.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Понеже сме все "дяволи" ,по Великденските прИмоции коя е най-леката и яка и ценово удобна машина от професионален клас до 1200лв?

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                . За 8м3 годишно, не си струва, но където ще даваш 800лв за среден клас машина, там и 1300. Кефът си е основен фактор, живеем прекалено кратко, за да не ни е кеф.
                Да
                Кефа нямал цена,има -има и с "кеф" си я плащаме!
                Вярно ,че ако платим на някой 40-50лв. дървата пак ще бъдат нарязани ,а с парите за машините даже за 30 г. напред (мен няма да ме има до тогава)-но кефа си е кеф (сещам се и за телевизионния клип с "мъжките играчки") и на пътя нямам нужда от повече от 100кс. в колата,НО.........
                Така се движи прогреса ............ от нашета суета!

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  Защо след толкова години, не е оправен проблемът при Хускварните с течащото масло от помпата и стичащо се по картера, когато оставиш машината за по - дълго време(седмица и повече). Какви ли не щилове са ми минали през ръцете - няма и грам омасляване там... тия Хускварни все текат. Не че е проблем, но дразни.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Husqvarna или STIHL

                    Тъста точно тоя проблем го има с Щил още от нова и сега чак я даде на ремонт.Аз съм с Макълъш ,разработка на Хускварна и няма подобни проблеми.Моята омаслява само от отичането по веригата .Ще кара още ,щото имам.същата ,но Партнър разработка за резервни части.Катш дойде време ще е по-голяма.Хускварна.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      От шината омаслява. Стича се по картера и дразнииииии. Прави локвички! Продавам 372XP ще купувам 462MS
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        Еее зависи и какво.масло слагаш,почти всички го правят,рано или късно.Важното е да не е от капаците ,на тъста Щила тече там.Мойта не я глеза .с масла.за веригата ,всяко отработено от двете МПС та ,отива.там пробег .Масло с пробег между 5 и 10 000 и си е все марково .Сипвал съм и М10тка.Няма проблем.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          ще купувам 462MS
                          За 100лв повече виж този модел.
                          https://www.stihl.bg/Продукти-STIHL/...1/MS-500i.aspx

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            Разглеждал съм ги, но ми се струват по - профилирани машини. Шегувам се, ще си карам с 372то, харесва си ми и има сила доволно. И сякаш повече се усеща като "еври дей" трион, спрямо 462/500.
                            Последно редактирано от ivodianov1992; 14-06-19, 11:15.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              [QUOTE=ivodianov1992;3470601]Разглеждал съм ги....[/QUOTE
                              Тази не си
                              https://www.bauhof-online.de/d/stihl...-moeglich-ist/

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Здравейте. Искам да се допитам до Вас за даден "ъпгрейд" Зная, че няма смисъл при сток машина, но много ме кефи как изглежда машината с по - висок капак за въздушния филтър и съответно с по - висок въздушен филтър, който се води "heavy duty".Нямам намерение да променям нищо по машината, просто с този кит ме кефи как изглежда 372то. в Ибей се намира OEM кит за 50- 60 долара - капак, висок филтър и преходник за карбуратора. Та въпросът ми е, ще има ли проблем, ако монтирам такъв? Единствено търся визуален ефект, просто да не навредя на машината.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X