Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
    Да питам и аз,какво мислите за този модел на Stihl MS 211 C-BE.Смятам да го ползвам по двора,без особено натоварване,малко кастрене на дървета, 4-5 куб.дръвца за огрев.А и нещо важно,само веднъж съм рязал с бензинопил ама беше някаква руска машина доста болшая.Или препоръчайте някоя друга.
    Няма да съжелявате, за предпочитане според мен е по "изчистената"-без буквичките C-BE.
    Вярно,че не трябва ключ за смяна и обтягане на веригата с тези пласмасови врътки (т.н. комфорт пакет),Но закрепването е по несигурно , по тежко и оскъпява безмислено машината.
    Предлагам да заложите на "класиката" в жанра- гайка и ключ !

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      Здравейте,
      малко стара е темата но все пак ако някой може да даде съвет ще съм благодарен.
      Резачката ще се ползва максимум за 15-20 кубика годишно.

      Спрял съм се тези два модела
      1) http://www.agrotehnika.bg/catalog/hu...135-p-182.html
      2) http://www.agrotehnika.bg/catalog/st...-181-p-33.html

      И двете са по 2 к.с., с по 35 см. дъска. Притеснява ме че стягането на веригата е само с един болт, но с два болта са вече по скъпите и по мощни модели.
      Повече клоня към Husqvarna-та защото капака и за стягане на веригата е метален а Щилката е с пластмасов.
      От една седмица се чудя и не мога да взема решение.

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        Хъскито, на промоция е!
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • От: До: Husqvarna или STIHL

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Колега, аз имам щил 290 - определено здрава и сравнително мощничка машина. Лично и аз преди да направя избора много се двуомих между Щил и Хускварна, всеки различно казва. Това, че Хускварна са по - мощни от Щила, не съм съвсем съгласен, но да не спорим, 4.6кс е Щил 361 а е 59 кубика. За Хускварната 365 пък да ти кажа честно, ама съвсем честно не съм чувал много хубави работи .А и зависи за какво ще използваш моторния трион. Аз моята щилка не я използвам професионално, но когато режа - режа, 5 кубика дърва ги правя на нищо сам за час и половина и то с почивка. Единственият недостатък, който виждам у тази Щилка е теглото, но и аз не съм малък, и не ми е проблем. .За този Щил съм чувал лоши работи самo относно теглото. Също 361 са доста добри, 290 и 270 - така от този клас и 260 - те професионални, 361 също. 440 също е хубава, ама там вече доста нагоре отиваме в кубиците и класовете .Хускварните - старите са "железни" машини 51, 268, 288 - яки техники, но за новите не съм чувал много добри неща, особено за 365, виж сега за 55, или 372 е по - друго. Ама и която и от двете да е, все ще върши работа дълго време, за домашна работа ще те изкара до живот. Поздрави!
          Чета ,чета и си мисля че някой е чул нудочул ,прочел недочел. Та значи Хускварна 365 по не става от 372 .Статията е малко стара ,но за момента 365 х-торк се различава от 372 х-торк ,след лека намеса в цилиндър ....точно по лепенката!За старите разликата е +2мм в цилиндъра за Хускварна 372 !
          А ако си отговориш по какво се различава Щил 290 от щил 390 " Защото съм имал 390 " може би ще си отговориш но много въпроси! Проучи думата маркетинг или защо Голф с един и същ мотор е 90 кс и 130 кс !

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            Излишен спор.Все едно да се караме дали Мерцедес или БМВ е по-добра марка.И двете са достатъчно добри и всепризнати.

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Моля за мнения за Husqvarna 372XP. След ден я вземам, струва ли си?
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Колко кубика е това ...?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  70.7 см3 4.1kw
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Husqvarna или STIHL

                    Какво ще режеш с този ...звяр ?
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      Дърва. Къде в нас, къде в гората.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Дърва. Къде в нас, къде в гората.
                        Това е тежка машина , ще те изморява ....виж какво правя със хуска 40 / 14 години / Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2403.JPG
Прегледи:1
Размер:647.0 КБ
ID:5800837...и с новата 36 / 5 години / Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8893.JPG
Прегледи:1
Размер:628.0 КБ
ID:5800838
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Само веригата да е наточена ...нема проблеми
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            Привет. Някой има ли си понятие от реглаж на карбуратори? Имам няколко въпроса. Става въпрос за 372xp.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Привет. Някой има ли си понятие от реглаж на карбуратори? Имам няколко въпроса. Става въпрос за 372xp.
                              Имате идея да променяте горивната смес и оборотите..............,
                              По добре тази работа да я свърши някой, които има знания,опит и техника (оборотомер), че стават скъпи грешки.
                              Обикновено в сервизите се справят на приемливо ниво с тази процедура.

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Привет. Някой има ли си понятие от реглаж на карбуратори? Имам няколко въпроса. Става въпрос за 372xp.
                                Здравей. Виждам, че наскоро си купил машината.
                                Когато купих моята - 2003 г., в магазина (който е и сервиз) ми казаха като нарежа 20-тина кубика
                                да им я занеса за реглаж - безплатен. Така направих и забравих. Следващия реглаж беше десетина години
                                по късно заедно със смяна на филтри и някакво мехче. А я ползвам много.
                                Е, след толкова много време търговските практики може да са различни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X