Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от hideot Преглед на мнение
    Продължавайте интересни заблуди се разпространяват в мненията ви
    Мда!!!, Аз със Очите си докато не видя, ЩИЛ да се прави в КИТАЙ не го ВЯРВАМ! Каквото искате си говорете. Гледъл съм филмчета за ЩИЛА по Дискавъри, и от там казаха, че ЕДИНСТВЕНИЯТ завод е В Щутгарт в Германия, за Хускварна също се съмнявам да се правят в Китай! Е** му и мамата ако за по 1000 лева купуваме Китайски боклуци .Щото техните китайски за по 100, 120 лева ги видехме какво могат... Ама аз не го вярвам това ЩИЛ в Китай да се прави, каквото искате ми говорете, не го вярвам, просто това китаец не може да го направи. За щила съм чувал само, че в САЩ има мисля че завод, ама там май само малки се произвеждат или само за техния пазар нз и аз. Щом пише "made in germany" или "made in switzerland" значи трябва да е така, в Европейски Съюз сме все пак. Контрол трябва да има някакъв. А и да попитам, щом се правят в Китай, завода в Германия за какво е тогава.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #32
      До: Husqvarna или STIHL

      Незнам къде са правени но в магазина ми казаха, че ЩИЛ 290 се пройзвежда в Бразилия, иначе на нея си пише Германия.
      За Хускварна ми казаха Швеция но ............
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #33
        До: Husqvarna или STIHL

        Хм... китайците май разчитат на разсеяни купувачи.
        Немският STIHL не е равен на китайският STHIL. Китайците са сменили мястото на буквата Н и са го докарали на външен вид, НО това си е менте.
        С шведската Husqvarna номера е същия. Китайците са сложили надписа Huspvarna и много хора изпадат в заблуда.
        Между другото съм пробвал една Huspvarna. Не можа да отреже нито едно дърво - шината се разцепи отпред където е нитована
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #34
          До: Husqvarna или STIHL

          здравейте,аз да попитам информативно като казвате МАК,за марка ОЛЕО МАК ли става дума,щот имам такава малка и търся масленна помпа,имам пусната тема малко по на доло ,но във всички магазини до сега дигат рамене и казват не се занимавай ,не си струв,а от до тук прочетеното май не е чак толкова за подценяване
          Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

          Коментар


          • #35
            До: Husqvarna или STIHL

            Първоначално публикуван от kritars Преглед на мнение
            здравейте,аз да попитам информативно като казвате МАК,за марка ОЛЕО МАК ли става дума,щот имам такава малка и търся масленна помпа,имам пусната тема малко по на доло ,но във всички магазини до сега дигат рамене и казват не се занимавай ,не си струв,а от до тук прочетеното май не е чак толкова за подценяване
            Mc CULLOCH,аз поне това имам предвид.

            Коментар


            • #36
              До: Husqvarna или STIHL

              Поразрових се в нета и се оказа, че Хускварна имат завод и в Русия, където правят някой от по-малките модели.
              На моята 365 пише Швеция, но на втората дъска пише Белгия, а на втората верига Канада. Глобализация, какво д се прави.

              Сега един въпрос, в упътването пише, че машината нетрябва да се разработва на празен ход, а веднага да се пусне в експлоатация, като в началото е желателно да не се форсира до максимални обороти, вие какво мислите по въпроса, да я оставя ли да изхарчи един резервар без да режа с нея? Учуди ме и, че трябва да се пали винаги при включена спирачка на веригата.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #37
                До: Husqvarna или STIHL

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Поразрових се в нета и се оказа, че Хускварна имат завод и в Русия, където правят някой от по-малките модели.
                На моята 365 пише Швеция, но на втората дъска пише Белгия, а на втората верига Канада. Глобализация, какво д се прави.

                Сега един въпрос, в упътването пише, че машината нетрябва да се разработва на празен ход, а веднага да се пусне в експлоатация, като в началото е желателно да не се форсира до максимални обороти, вие какво мислите по въпроса, да я оставя ли да изхарчи един резервар без да режа с нея? Учуди ме и, че трябва да се пали винаги при включена спирачка на веригата.
                Мойта я купих един съботен ден в далечната 1997.г. и на другия ден
                нарязах 6-кубика дърва на брат ми,естественно без да я форсирам на
                макс.обороти,и още си я ползвам.Успех.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #38
                  До: Husqvarna или STIHL

                  моторните триони е препоръчително да работят на пълни обороти-по добре се охлаждат и освен това по -малко се товари двигателя при работа.Те фабрично са им намалени оборотите ,когато са нови.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Husqvarna или STIHL

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    моторните триони е препоръчително да работят на пълни обороти-по добре се охлаждат и освен това по -малко се товари двигателя при работа.Те фабрично са им намалени оборотите ,когато са нови.

                    Възможно е, но и трябва да работят на високи обороти заради съединителя, понеже е центробежен, и на по-ниски обороти ще приплъзва, отук и износване.

                    Как са ограничени оборотите на новите резачки, в упътването нищо такова не видях, и ако е така то след определено време трябва да се носи на регулировка.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #40
                      До: Husqvarna или STIHL

                      ivodiaonov ,
                      мога да ти кажа много за нещата относно каде се правят машините на ЩИЛ от 1во лице видял го на живо. Твоя модел със сигурност се прави в Щутгарт.
                      В Бразилия има завод , но модели от там не влизат на европейския пазар. много други неща могат да се кажат

                      Коментар


                      • #41
                        До: Husqvarna или STIHL

                        кра–кра
                        Моделите резачки са оставени на 95% от мощността спокойно си работи дълги години така. Регулира се за спокойствие на клиента

                        Коментар


                        • #42
                          До: Husqvarna или STIHL

                          Моя Мак фабрично беше с около 30% по-малко зъби на веригата. В комплекта имаше и верига с нормален брой зъби. Инструкцията бе да се смени след 10 часа работа.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Husqvarna или STIHL

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение

                            За веригата - диференциално българско.
                            Аз ползвам Щил от 18 год. Дори модела се води по друг начин. Явно е сменена номенклатурата. За веригата след гаранцията съм му сипвал само отработено филтрирано масло. Освен вериги и шини, нищо не е сменяно до момента. Работи отлично, а е видял много Дървета
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #44
                              До: Husqvarna или STIHL

                              Когато си купуваш машина гледай производителя. Ако пак се колебаеш, в смисъл и двамата производители са достатъчно надеждни, то тогава гледаш гаранционния срок, колкото повече - толкова повече, но ако и това им е еднакво, тогава моето мнение е, че Husqvarna е по-добър за сеч, а STIHL е силен в обработка на дървесината.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Husqvarna или STIHL

                                Първоначално публикуван от hideot Преглед на мнение
                                ivodiaonov ,
                                мога да ти кажа много за нещата относно каде се правят машините на ЩИЛ от 1во лице видял го на живо. Твоя модел със сигурност се прави в Щутгарт.
                                В Бразилия има завод , но модели от там не влизат на европейския пазар. много други неща могат да се кажат
                                Кажи ги,за да не се чудят хората коя резачка къде е произведена.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X