Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Трябва ми за лично ползване, на година нарязвам около 30 кубика дърва за огрев, но понеже съм максималист човек, искам голяма и надежна машина, пък с голяма резачка може да се режат и тънки дървета а обратното е мъка.

    Незнаех, че кунсумативите на Husqvarna са по скъпи.
    По нашия край STIHL е по-разпространен но това го отдавам, че преди 20-25 години горското ги наложи, докато ми прави впечатление, че по Рила и Пирин предпочитат Husqvarna.
    И друго, при STIHL пласмасите сякаш са една класа по-надолу, знае ли някой къде се пройзвеждат, да не би случайно STIHL да имат завод в Китай, иначе на нея пише Германия.
    По Рила и Пирин дърводобива е минимален
    В Родопите ползват и Щил и Хуск.
    Моето мнение съм го казал по-нагоре.

    Коментар


    • #17
      До: Husqvarna или STIHL

      Здравейте, пак съм аз, цяла нощ мислих, мислих и ето какво измислих.
      Цена 936лв. и като подарък още една дъска и верига, пиличка и малко масълце за бензина.
      Дано да съм случил на машинка.
      Прикачени файлове
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #18
        До: Husqvarna или STIHL

        Изборът вече е направен виждам, само един съвет: слагай по 5-10мл. масло в повече в бензина, т.е. на 5 л бензин 110 мл. масло, и то само Хускварна или Щил.
        За веригата - диференциално българско.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          До: Husqvarna или STIHL

          Моята Хускварна затегна(задра бутало) на 5 литра бензин.Тъпото е че гаранцията беше изтекла с 2 седмици.Модел 142.
          Оправих си я сам,като смених това-онова.Вече изгори 20-ина литра от ремонта и още работи,ама до кога?
          Масло винаги е слагано.
          Последно редактирано от kalin09; 13-04-10, 13:08. Причина: Обърках модела
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #20
            До: Husqvarna или STIHL

            Ако се чудиш дали си сложил масло в бензина, по-добре сложи пак. От много масло задрало бутало няма.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #21
              До: Husqvarna или STIHL

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Моята Хускварна затегна(задра бутало) на 5 литра бензин.Тъпото е че гаранцията беше изтекла с 2 седмици.Модел 142.
              Оправих си я сам,като смених това-онова.Вече изгори 20-ина литра от ремонта и още работи,ама до кога?
              Масло винаги е слагано.
              А ,готовия бензин колко време е стоял Препоръчва се ,да не се използва готов бензин стоял повече от 2-3 месеца.
              0887632135-Краси

              Коментар


              • #22
                До: Husqvarna или STIHL

                Масло винаги е слагано.[/QUOTE]


                А дали е било правилното? И в правилната пропорция?
                Последно редактирано от Пенчо; 13-04-10, 18:43. Причина: допълване

                Коментар


                • #23
                  До: Husqvarna или STIHL

                  25-30гр масло на 1 литър бензин и готовата смес да не престоява повече от 10 дена
                  0(-)

                  Коментар


                  • #24
                    До: Husqvarna или STIHL

                    За престояването на готовата смес има доста изписано, но моя опит показва друго.
                    И двата двутактови двигателя, които ползвам, се пускат за по 1-2 месеца в годината. Резачка МАК на 18г. и извънбордов Меркюри на 15г.
                    Нямало е година, да не ми остане двутактов бензин, от предишната. Издухвам си го на воля, без проблем, за сега.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Husqvarna или STIHL

                      Знам пропорцията(20 години стаж с двутактови),тубата беше забъркана цяла,и е преседяла няколко месеца докато я изгоря.Преди да свърши (5л.) резачката задра.След ремонта доизгорих остатъците,и забърквам и съхранявам сместа по същия начин.Маслото беше закупено с резачката от реномиран магазин.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #26
                        До: Husqvarna или STIHL

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Здравейте, искам да си взема моторен трион, но се двоумя между STIHL и Husqvarna, коя марка ще ми препоръчате?
                        Husqvarna определено по-ми харесва като изработка, поне външно но предлагат една година гаранция, докато STIHL е с по-неугледни пласмаси, с чаплъци по пласмасата, но това нее критерий все пак но пък предлагат две години гаранция. Моделите са н който съм се спрял са:
                        Husqvarna 365
                        65.1 куб.см-4.6кс цена936лв.


                        STIHL
                        ms290 56.5куб.см-4.1 кс цена855 лв.
                        Моля за вашето мнение понеже оста умуване падна и все немога да се реша.

                        Колега, аз имам щил 290 - определено здрава и сравнително мощничка машина. Лично и аз преди да направя избора много се двуомих между Щил и Хускварна, всеки различно казва. Това, че Хускварна са по - мощни от Щила, не съм съвсем съгласен, но да не спорим, 4.6кс е Щил 361 а е 59 кубика. За Хускварната 365 пък да ти кажа честно, ама съвсем честно не съм чувал много хубави работи .А и зависи за какво ще използваш моторния трион. Аз моята щилка не я използвам професионално, но когато режа - режа, 5 кубика дърва ги правя на нищо сам за час и половина и то с почивка. Единственият недостатък, който виждам у тази Щилка е теглото, но и аз не съм малък, и не ми е проблем. .За този Щил съм чувал лоши работи самo относно теглото. Също 361 са доста добри, 290 и 270 - така от този клас и 260 - те професионални, 361 също. 440 също е хубава, ама там вече доста нагоре отиваме в кубиците и класовете .Хускварните - старите са "железни" машини 51, 268, 288 - яки техники, но за новите не съм чувал много добри неща, особено за 365, виж сега за 55, или 372 е по - друго. Ама и която и от двете да е, все ще върши работа дълго време, за домашна работа ще те изкара до живот. Поздрави!
                        Последно редактирано от ivodianov1992; 13-04-10, 20:28.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #27
                          До: Husqvarna или STIHL

                          Абе то избора сигурно е направен,но да си кажа моя избор,щото преди три години и аз имах същата дилема.Та влезнах в един голям магазин с някакъв избор и видях следното:Хускварна-made in China,Щил-made in ...,и на края Мак-made in Italy....Е взех последното щото е Европейска сглобка и вече трета година здрав чанч и нема забележки-само нова верига.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Husqvarna или STIHL

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Абе то избора сигурно е направен,но да си кажа моя избор,щото преди три години и аз имах същата дилема.Та влезнах в един голям магазин с някакъв избор и видях следното:Хускварна-made in China,Щил-made in ...,и на края Мак-made in Italy....Е взех последното щото е Европейска сглобка и вече трета година здрав чанч и нема забележки-само нова верига.
                            Е да съм спокоен. Моя Мак е от Канада.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Husqvarna или STIHL

                              Едно време когато учех в лесотехническия точно за резачките, питахме преподавателя - Щил или Хускварна. Той отговори нещо от сорта, че е и двете са върхът.

                              Made in China са STHIL и Huspvarna
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар


                              • #30
                                До: Husqvarna или STIHL

                                Продължавайте интересни заблуди се разпространяват в мненията ви

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X