Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Колеги цитирали сте моята обява .
    Получих машината по наследство. Аз ползвам Щил 181, а съм работил доста и с 241 и 260. Купих на тази машина нова верига защото трябваше да разцепя на талпи едно коренище от орех, много сухо. Трябва да си призная, че е страшно да се работи с тоя дзвер. Изрод машина, имам много голям респект към нея.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Да ,машината е от много старо поколение и е за "едра" дървесина. Два пъти по- голяма кубатура,тегло и разход на гориво от това което разглежда колегата.
      (056-81куб.см.,056 супер-87 куб.см.,056- магнум-105 куб.см.-триони -трактори,ниска периферна скорост и огромен въртящ момент-история)
      Няма икономия на материал няма и електроника съответно няма и проблеми . Който я вземе няма да съжалява ще работи безпроблемно дълги години .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=201331 Старото поколение истински машини .
        Така е, но много отдавна и е минало времето, такава техника се взима само нова или ако е почти подарък.
        Основното е подръжката, за тази антика ме съмнява да е лесно.
        Макита може да е върха на сладоледа но сервизната база я няма никъде.
        Затова според мен хуск или щил, сервизи на всякъде, дори тук в Монтана имаме по два за всяка марка.
        Имам няколко резачки, ползвам ги само за домашни нужди, около 30-40 кубика дърва на година за парното, фаворит ми е Хускварна 365.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • От: Husqvarna или STIHL

          Само че първо всеки трябв ада знае за какво и колко,как ще ползва дадена машина.За домашни нужди,като рязане на един камион дърва,машина,по-голяма от45-50 кубика не трябва.Заради тегло,разход на гориво,покупна цена и т.н.Иначе този Щил радва
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            Колко повече ще изгори една резачка за да търсим икономия, на година харча 20 л. бензин с резачките, несериозно е тук да се търси икономия.
            С голяма машина може да се режат и малки и големи дървета, обратното не.
            Разлика в теглото от 2 кг. за 10 часа работа на година е нищо.Такава машина се взима най-голямата, която човек може да си позволи.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Така е, но много отдавна и е минало времето, такава техника се взима само нова или ако е почти подарък.
              Основното е подръжката, за тази антика ме съмнява да е лесно.
              Макита може да е върха на сладоледа но сервизната база я няма никъде.
              Затова според мен хуск или щил, сервизи на всякъде, дори тук в Монтана имаме по два за всяка марка.
              Имам няколко резачки, ползвам ги само за домашни нужди, около 30-40 кубика дърва на година за парното, фаворит ми е Хускварна 365.
              Имам две машини от старото поколение Хускварна 50 специал с черните капаци и една Алпин мисля че е 90 кубика с един метър дъска . С алпината много рядко се работи но хускварната е прекарала една магистрала напряко през врачанския балкан . Единственото което съм сменил за всичките 23 години работа е една маслена помпа преди няколко години и доста вериги . Поддръжка тези машини реално нямат . Като приключа рязането свалям капаците и продухвам със сгъстен въздух и измивам с бензин въздушния филтър . Като отидох с нея в сервиза да взема маслената помпа човека каза да не сменям нищо ако не се счупи и че ако режа до стотина кубика в годината с тая машина ще работят и внуците ми . Това са машини направени да работиш с тях не да ги мислиш и пазиш .
              Последно редактирано от sek.1; 04-09-15, 05:11.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Колко повече ще изгори една резачка за да търсим икономия, на година харча 20 л. бензин с резачките, несериозно е тук да се търси икономия.
                С голяма машина може да се режат и малки и големи дървета, обратното не.
                Разлика в теглото от 2 кг. за 10 часа работа на година е нищо.Такава машина се взима най-голямата, която човек може да си позволи.
                Всичко това е истина,но голяма резака направо те съсипва ако работиш с нея цел ден ,повече от веднъж на седмица.Вчера прочиствахме един стар път от паднали дървета ,направо се прокълнах че си продадох старата резачка която беше по-малка(353 Хусгварна)Имам сега372,вечерта направо не можех да си вдигна чашата.За мен оптималния вариянт е нещо около 55-60куб,независимо от марката Щил или Хусгварна.

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  Решението е взето...машината също!! Сега трябва да я видя в боя, и тогава ще коментирам!!! Хуск 545
                  Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                  Коментар


                  • От: Husqvarna или STIHL

                    Ако не сте рязали досега с резчка,вземете някои опитен да постои 1 час,и да ви покаже малко пинизи.От гледна точка на безопасност.Успех с машината.

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                      Решението е взето...машината също!! Сега трябва да я видя в боя, и тогава ще коментирам!!! Хуск 545
                      Честито ,да си Я ползвате дълги години!!!
                      Избора на лека и пъргава машина за домашни цели е най-правилния. След 500 нарязани кубика машината ще е на 25% от заложения фабричен ресурс, само се запознайте се внимателно с ръководството и описанието за "адаптацията" след всяко запалване. Естествено трябва да се спазват някои известни правила и !!! никакви компромиси с двутактовото масло (за предпочитане синтетиката дистрибутирана от хускварна-серията XP).
                      Успех.

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Ако не сте рязали досега с резчка,вземете някои опитен да постои 1 час,и да ви покаже малко пинизи.От гледна точка на безопасност.Успех с машината.
                        Миналата зима в Родопите при разчистване на един път гледах един чичо как движи резачката напред назад , се едно режеше с бичкия
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          Миналата зима в Родопите при разчистване на един път гледах един чичо как движи резачката напред назад , се едно режеше с бичкия
                          Пък ако са е сетил и да я запали сигурно е щял да изреже половината гора.
                          . LRE Bulgaria.
                          RRC SE V8 91г.

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                            Пък ако са е сетил и да я запали сигурно е щял да изреже половината гора.
                            Работеше машината ...но пък беше много добър после с джипа , успя само една верига да скъса ( от четири ) .
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Миналата зима в Родопите при разчистване на един път гледах един чичо как движи резачката напред назад , се едно режеше с бичкия
                              "-Подобрява производителността ,чрез повишаване на периферната скорост на режещия елемент!!!
                              Подобрява, И обратната връзка за началния момент на затягане на шината в дървото!
                              По малък брой скъсани вериги!
                              Намалява умората в ръцете избягвайки статично натоварване ."

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Да питам и аз,какво мислите за този модел на Stihl MS 211 C-BE.Смятам да го ползвам по двора,без особено натоварване,малко кастрене на дървета, 4-5 куб.дръвца за огрев.А и нещо важно,само веднъж съм рязал с бензинопил ама беше някаква руска машина доста болшая.Или препоръчайте някоя друга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X