Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
    Един въпрос към знаещите,с какво се различават моделите на Husqvarva с обозначение XP от останалите на марката?
    Цена и качество само за професионална ежедневна работа. Мощни, пъргави,високооборотни машини с металокерамично покритие на цилиндрите. Всички най-съвременните постижения на фирмата са в тези модели.( Рязка загуба на въртящ момент под 8000 оборота).Всеки модел е конкретно позициониран.

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      ХР се водят професионални!
      Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
      Един въпрос към знаещите,с какво се различават моделите на Husqvarva с обозначение XP от останалите на марката?

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        МС 390 ми е вадила хляба 12 години, не съм професионалист на пълен работен ден но 10 кубика на дредно ги правех за по малко от 2 часа! Продадох я в отлично здраве и си купих хускварна 365хт и я преработих на 372 хт ,просто защото 365 беше за 900 лв + шина верига и литър 2т масло. МС 391 е 1100 лв . За 390 никога нищо лошо няма да кажа. Ако цените бяха еднакви щях да купя щил 391.

        Коментар


        • От: Husqvarna или STIHL

          Работил съм и с двете марки машини.Едновремешните хусгварни се правеха изцяло в Швеция, но сегашните имат много китайски части, което не ги прави по лоши. За мен избора е Щил .

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            Аз да задам свързан въпрос
            Имам ЩИЛ МС 270, който с нова верига изкарва доста ситни стърготини. Ползвах за кратко Хускварна 40, която изкарваше доста по-едри стърготини и някакси по-меко "ядеше" дървото, което ми допадна много. Става дума за суров бук.
            Та - има ли разлика във веригите между Щил и Хускварна? Има ли разлика във веригите за различните модели Щил? Възможно ли е веригата на Щил-а да е за друг модел и за това да "яде" материала по-бавно и ситно? Възможно ли е причината да е била в заточването на веригата на Хускварната? Има ли смисъл да взимам верига от Хускварна и да я сложа на Щил-ката?

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Първоначално публикуван от lz1gpa Преглед на мнение
              Аз да задам свързан въпрос
              Имам ЩИЛ МС 270, който с нова верига изкарва доста ситни стърготини. Ползвах за кратко Хускварна 40, която изкарваше доста по-едри стърготини и някакси по-меко "ядеше" дървото, което ми допадна много. Става дума за суров бук.
              Та - има ли разлика във веригите между Щил и Хускварна? Има ли разлика във веригите за различните модели Щил? Възможно ли е веригата на Щил-а да е за друг модел и за това да "яде" материала по-бавно и ситно? Възможно ли е причината да е била в заточването на веригата на Хускварната? Има ли смисъл да взимам верига от Хускварна и да я сложа на Щил-ката?
              Вероятно вече сте проверили прозренията си и може да споделите верния отговор.

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Извинявам се, че спамя темата,но ми попадна една хускварна ,без шина,верига и капак за веригата.Лошото е че е старичка,лепенката на модела е олющена ,не се вижда какав модел е (личи си само 28 ,третата цифра я няма ) и незнам от каде да и намеря частите, а двигателят работи перфектно ! моля за съвет от каде да си купя капака за веригата ! Благодаря прдварително

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  Отиваш в магазина и слагаш от който модел стане.

                  Коментар


                  • От: Husqvarna или STIHL

                    А пък ако нашишеш и от кой край на България си, ще можем по точно да те насочим къде да отидеш. Аз знам един магазин в дружба (София) където ще ти свършат работа, ама ти ако си от Варна...
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      Колеги, дайте мнение за Хускварна 545...някой има ли такава, общи виждания за модела..и.т.н
                      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        Зависи за каква работа ще я ползвате.Машината е от последната серия с електроно-управляем карбуратор.Лека и пъргава машинка за рязане на дърва и клони при цени от около 950 лв е добър избор.Същия двигател в по форсирана версия е 550ХР.
                        В същия ценови клас е Makita DCS-500 (около 940лв.) и Sthil MS 271 (около 915лв.)
                        -Която от трите да вземете няма да съжалявате. Лично аз отдавам предпочитание за модела на Макитата.

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Взимам я за цял живот рязане.... за бита, като се има предвид, че в годината режа не повече от 50 куб. дърва. Съпоставих ги с Щил 271, честно казано, щила ми се видя прекалено пластмасова, затова се спрях на тази Хускварна. Няма да работя професионално с нея!! Да действително лека и мощна машина, хареса ми и дизайна, но нямам поглед конкретно в/у работата на машината с толкова много електроника!
                          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            Основно предимство на хускварната е лекотата и пъргавината,на щила цената на резервните части,на макитата перфектния баланс при изработката (произвеждат се в заводите на Долмар в Германия).Всяка от машините си има И своите "конструктивни" детски болести,но най малко забележки имам към макитата и за това я предлагам на Вашето внимание.
                            Форсиран по лек и на 3/8 стъпка е новия модел DCS5030 на цени около 1050лв.
                            При избора е най- добре на живо да вземете в ръце машината и ще "усетите" вашата-Успех!!!

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=201331 Старото поколение истински машини .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=201331 Старото поколение истински машини .
                                Да ,машината е от много старо поколение и е за "едра" дървесина. Два пъти по- голяма кубатура,тегло и разход на гориво от това което разглежда колегата.
                                (056-81куб.см.,056 супер-87 куб.см.,056- магнум-105 куб.см.-триони -трактори,ниска периферна скорост и огромен въртящ момент-история)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X