Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 123 моята мечта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мерцедес 123 моята мечта

    Цитат:
    Мнение на mbenz
    Лично аз не харесвам 190-ама само мое мнение-моля да няма спорове!Просто 190 сравнен със 123 и 124 няма нищо общо,освен двигателите и "мерника" отпред!


    Разликата със 124 е че почти няма разлика.Двигателите са едни, скоростите са едни и същи, деферинциала,предното окачване , задното окачване и почти всичко друго.

    Моля Ви ,не бъркайте 123 със 124 и 190 / недоносчето на Мерцедес / . Който не е карал или няма такава не може да даде компетентен отговор .
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #32
      До: Мерцедес 123 моята мечта

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Невъзможно е да си карал 124-ка с 2,3 дизелов мотор. Просто такова нещо няма.
      Така е-няма 2.3Д,но има 2.3бензин...явно човека е имал предвид 2.4Д
      А,читава дизелова 123-ка пали от раз без никакви проблеми,още повече,че стартера и не е редукторен,и развърта,като бесен!
      Ако колегата търси дизелова и реши да мери компресия да знае,че на нова(или на екземпляр с добре направен основен ремонт)компресията е 22 до 24атм.Допустимо е да се кара до 17атм.,след което-ремонт.

      П.П. Отделен въпрос е колко от майсторите,които имат компресомер(и) го тарират редовно....???????Аз знам само един такъв!))
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #33
        До: Мерцедес 123 моята мечта

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Така е-няма 2.3Д,но има 2.3бензин...явно човека е имал предвид 2.4Д
        А,читава дизелова 123-ка пали от раз без никакви проблеми,още повече,че стартера и не е редукторен,и развърта,като бесен!
        Ако колегата търси дизелова и реши да мери компресия да знае,че на нова(или на екземпляр с добре направен основен ремонт)компресията е 22 до 24атм.Допустимо е да се кара до 17атм.,след което-ремонт.

        П.П. Отделен въпрос е колко от майсторите,които имат компресомер(и) го тарират редовно....???????Аз знам само един такъв!))
        124-ка няма с 2,4 Д. 2,4 се слага само в 123. За бензин не става дума изобщо. Дизелите при 124 вървят - 200, 250/с и без турбо/, 300/с и без турбо/.

        Коментар


        • #34
          До: Мерцедес 123 моята мечта

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          124-ка няма с 2,4 Д. 2,4 се слага само в 123. За бензин не става дума изобщо. Дизелите при 124 вървят - 200, 250/с и без турбо/, 300/с и без турбо/.
          Нали говорим за 123-ка в тази тема...сега видях,че се коментирала 124-ка за 2.3Д...
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #35
            До: Мерцедес 123 моята мечта

            може би сте прави не е била 2.3 ..но за 4 степената скоростна съм сигурен ..Но ми хареса тука един ми предлага 116 купе с 2.8 мотор но не ми харесва 123 ште е аз съм решен ...

            Коментар


            • #36
              До: Мерцедес 123 моята мечта

              Благодаря за мненията.
              На мен ми е интересно откъм експлоатаията на мотора и скоростите на 190.
              Чувал съм отлични мнения за моторите на 123 - 240 и 300
              Но като надеждност дали имат разлика с мотора и скоростите на 190?
              Че е муден - най вероятно е така но все пак чист дизел 2000 кубика не е много, и то без турбина.
              Но пък от друга страна както каза колегата тоз мотор със скоростите барабар се слага и на 124, която е доста по тежка и голяма.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #37
                До: Мерцедес 123 моята мечта

                Изобщо не съм фен на марката, но да не си кривим душата - модела е нещо доказало се с времето.
                В Германия, докато това бяха повечето от такситата автомобили на 1 000 000 километра не бяха рядкост.
                Мисля идеята да се купи отвън е добра, със сигурност има добри екземпляри и тук, но и в двата случая е въпрос на късмет да попаднеш на такъв.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #38
                  До: Мерцедес 123 моята мечта

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Невъзможно е да си карал 124-ка с 2,3 дизелов мотор. Просто такова нещо няма.
                  Нямало такова нещо...
                  "Да,ама не"
                  Последно редактирано от cecoa1; 14-04-10, 16:03.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мерцедес 123 моята мечта

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Лично аз не харесвам 190-ама само мое мнение-моля да няма спорове!Просто 190 сравнен със 123 и 124 няма нищо общо,освен двигателите и "мерника" отпред!
                    Инак 2.0Д си е ок за това купе,а автоматика...Божа работа...кой да знае поддържан ли е,настъпван ли е и т.н.
                    И зимата със 190 автомат ще си пълна трагедия,дори и с хубави чисто зимни гуми!
                    Колега , за ника който си сложил е доста учудващо че имаш леко казано неточности в познанията за тези модели
                    Първо искам да уточня че съм минал през трите модела дизел на 123 , през трите модела дизел и бензинова "двойка" на 190.
                    Второ : Разликата между динамиката на 200D и 300D на 123-та е от земята да небето ! Същото е и между 200D и 2.5TD на 190-та.
                    Трето : Компресията на ремонтиран 240 D 123 ( щото такъв ремонт правих) зависи от майсторите , които шлайфат блока , но при мен беше 28 atm и разлика от няколко десети в цилиндрите. Брат ми прави същия ремонт на същия модел и при него беше 31(!) atm. В момента е около 26 . Още го покарва.
                    При 18 atm си за основен ремонт отвсякъде !
                    А иначе който говори за 190-та като "недоносче" на фирмата , значи не е карал такъв . Но това е off.
                    Сега един съвет към колегата дето е пуснал темата : Ако купуваш , гледай да е 300D . Кефа е огромен ! Вярно , че над 140 няма да го караш , ама иначе и на 3-та скорост поема от място. А до втора от място пушат гуми. И още нещо : Части за него има навсякъде и са евтини ( в сравнение с по-новите модели). Още повече , че повечето чаркове по него се сменят един път в живота . Единствения проблем е да намериш здраво купе . 95% от тези пущини са изгнили .

                    ПС За возията на 123-та просто няма смисъл да говорим .... както някой беше казал :"Това е последната европейска лодка"
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-04-10, 14:32.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Мерцедес 123 моята мечта

                      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                      Благодаря за мненията.
                      На мен ми е интересно откъм експлоатаията на мотора и скоростите на 190.
                      Чувал съм отлични мнения за моторите на 123 - 240 и 300
                      Но като надеждност дали имат разлика с мотора и скоростите на 190?
                      Че е муден - най вероятно е така но все пак чист дизел 2000 кубика не е много, и то без турбина.
                      Но пък от друга страна както каза колегата тоз мотор със скоростите барабар се слага и на 124, която е доста по тежка и голяма.
                      Поздрави!
                      Въпроса ти е извън темата , но : Моторите и скоростите на 123 нямат нищо общо с тези на 190. Като конструкция . Като надежднност обаче и едните и другите нямат равни на себе си . Ако такъв автомобил се кара разумно и само от 1 човек , то един живот не стига за да му вземеш здравето . Факта само че коляновия вал нерядко изкарва по 1 милион км. говори сам по себе си за немския технически гений.
                      Иначе "двойката" като най-слаб двигател и при двата модела наистина е муден . И ако примерно преди това си карал 300D , едва ли ше изтраеш и един ден на двулитров 123. Същото важи и за 190.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Мерцедес 123 моята мечта

                        благодаря много .само хубаво чух колегата за купето е прав че гние ама за 82 г кола така и се очаква .Ако е много зле с цеото и флекса и свободно време ште стане кукла .. благодаря ако някои има познат които иска да махне такава машина 123 пишете тук ...аз съм на срешта ..

                        Коментар


                        • #42
                          До: Мерцедес 123 моята мечта

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Нямало такова нещо...
                          "Да,ама не"
                          Сега ще спорим или ще се заяждаме? Написал съм ясно

                          Мнение на Тихомир
                          Невъзможно е да си карал 124-ка с 2,3 дизелов мотор. Просто такова нещо няма.
                          и не съм твърдял, че изобщо не съществува дизелов мотор на Мерцедес от 2300 кубика, нито го твърдя. Става дума за комплектация на 124-ка с дизелов двигател с обем от 2300 куб.см.
                          В този смисъл не разбирам какво общо има поста ти с моето твърдение след като нищо не доказва срещу него.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Мерцедес 123 моята мечта

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            Сега ще спорим или ще се заяждаме?

                            В този смисъл не разбирам какво общо има поста ти с моето твърдение след като нищо не доказва срещу него.
                            Прав си,признавам си,грешката е моя.

                            P.S.Можех да се извиня и на лични,но счетох,че е добре да го направя публично.
                            И тъй като е спам спрямо темата,нека модератор да се погрижи,ако и както прецени.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Мерцедес 123 моята мечта

                              Peace!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Мерцедес 123 моята мечта

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Колега , за ника който си сложил е доста учудващо че имаш леко казано неточности в познанията за тези модели
                                Първо искам да уточня че съм минал през трите модела дизел на 123 , през трите модела дизел и бензинова "двойка" на 190.
                                Второ : Разликата между динамиката на 200D и 300D на 123-та е от земята да небето ! Същото е и между 200D и 2.5TD на 190-та.
                                Трето : Компресията на ремонтиран 240 D 123 ( щото такъв ремонт правих) зависи от майсторите , които шлайфат блока , но при мен беше 28 atm и разлика от няколко десети в цилиндрите. Брат ми прави същия ремонт на същия модел и при него беше 31(!) atm. В момента е около 26 . Още го покарва.
                                При 18 atm си за основен ремонт отвсякъде !
                                А иначе който говори за 190-та като "недоносче" на фирмата , значи не е карал такъв . Но това е off.
                                Сега един съвет към колегата дето е пуснал темата : Ако купуваш , гледай да е 300D . Кефа е огромен ! Вярно , че над 140 няма да го караш , ама иначе и на 3-та скорост поема от място. А до втора от място пушат гуми. И още нещо : Части за него има навсякъде и са евтини ( в сравнение с по-новите модели). Още повече , че повечето чаркове по него се сменят един път в живота . Единствения проблем е да намериш здраво купе . 95% от тези пущини са изгнили .

                                ПС За возията на 123-та просто няма смисъл да говорим .... както някой беше казал :"Това е последната европейска лодка"
                                Така-ще отговоря,въпреки че тонът нещо започна да не ми харесва,но много хора четат тук и заради тях...
                                -по точка първа и втора не разбирам каква е критиката към мен-аз кВо съм казал по-различно?а,че 190 си е недоносче в сравнение със 123 и 124 спор не може да има!но те са различен клас автомобили и сравнение м/у тях не е коректно!
                                -за компресията ще постна техническите данни,които казват "степен на сгъстяване 22-24"...това в атмосфери какво прави не знам-грешката е моя,но запознатите да кажат!категоричен съм обаче..
                                ,че въпросните дизелови двигатели са със сравнително ниско налягане в цилиндрите,което обуславя по-малка мощност,но увеличава ресурса!
                                и още-не случайно писах,че познавам само един механик,който редовно си тарира компресомерите(има 10)в Техн.Университет!А,след ремонт може да се докарат и 40 атм. компресия,като се направи допуск 0.01мм.,и главата се подстриже няколко пъти!
                                Та,така...
                                Хубава вечер!

                                П.П. Като става дума за МВ искам да кажа,че един от малцината истински специалисти тук за марката-brpi беше обилно "нахранен" сравнително скоро...човекът пише от Германия,където е от доста време,та може да е допуснал правописни грешки,но постовете винаги са му били много полезни!Това пак да кажа си е само мое мнение,за което няма да споря и убеждавам никого!
                                Последно редактирано от mbenz; 14-04-10, 19:00.
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X