Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Почна се.... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:226.4 КБ
ID:5811857 ...... утре ако ми остане време ще се и свърши.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Шибъра е трябвало да се изтегли под дръжката. Има поне две причини за това. Щеше да е по-удобно за работа и въздуха щеше да попада на по-правилно място.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Еее, можеше да вземеш например една кибритена кутия и разстоянията между пречките да са еднакви.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          То много работи може ама за един час насред двора толкова.Нито ролетки са ползвани нито друг мерителен уред,а всичкото желязо е гънато на ръка в една тръба насред дворчето.На ОКО както се казва.Важното е накрая да пече мръвката и да е преносимо.

          Което ми напомня,че имам направен един диск за печене дето съм го ползвал точно 2 пъти и стои вече 2 или 3 години без да е ваден от чувала.
          Утре ако се сетя ще го снимам.Така и не ми допадна като уред за ползване.Ако някой го иска може да се разберем нещо.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Шибъра е трябвало да се изтегли под дръжката. Има поне две причини за това. Щеше да е по-удобно за работа и въздуха щеше да попада на по-правилно място.
            Шибъра трябва да е отдолу,за да осигурява равномерен поток въздух по цялата площ на огнището.При преден шибър гори само близо до шибъра,и трябва въглените периодично да се разбъркват.
            Точно под дръжката съм се заканил да монтирам ръчка със лостче което да мести шибъра,че сега е доста тегаво,трябва да се навеждам да го търся,пък и пари при работа.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              За равномерното - пак не е равномерно, но на друго място. На времето правих нещо... да кажем подобно. Направих много по-голям шибър с отвори по двадесетина милиметра и същите на дъното. Така местейки шибъра отваряш едновременно 20 отвора разположени равномерно по цялата площ.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Дискът от брана мааалко порасна. Ама още се хваща в пикап, та може да мине за офроуд принадлежност...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20190602-WA0000.jpg
Прегледи:1
Размер:243.8 КБ
ID:5814749
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Цяла седмица правихме тестове с дървени въглища и брикети.
                  Резултатите са в полза на брикетите:
                  - горят по дълго (доста по-дълго, примерно два пъти и повече);
                  - горенето е по-равномерно, съответно и осигуряваната температурата;
                  - палят се по-лесно (това без специални приспособления);
                  - всички брикетки са с еднакво качество, при дървените въглища има няколко по-едри парчета и останалото в чувала е трошеляк;
                  - при еднакво тегло, брикетите заемат по-малко място;
                  - еднаквата форма позволява да се разпределят по-добре и да се свърши работата с по-малко материал;
                  - може и да се заблуждавам, но температурата при брикетите сякаш е малко по-ниска. С брикети нищо не успях да прегоря, дори и след 3-тото узо
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                    Цяла седмица правихме тестове с дървени въглища и брикети.
                    Резултатите са в полза на брикетите:
                    - горят по дълго (доста по-дълго, примерно два пъти и повече);
                    - горенето е по-равномерно, съответно и осигуряваната температурата;
                    - палят се по-лесно (това без специални приспособления);
                    - всички брикетки са с еднакво качество, при дървените въглища има няколко по-едри парчета и останалото в чувала е трошеляк;
                    - при еднакво тегло, брикетите заемат по-малко място;
                    - еднаквата форма позволява да се разпределят по-добре и да се свърши работата с по-малко материал;
                    - може и да се заблуждавам, но температурата при брикетите сякаш е малко по-ниска. С брикети нищо не успях да прегоря, дори и след 3-тото узо
                    Миналата година се интересувах живо от тази материя, и гледах доста американски клипове в тубата. Всички потвърждават твоята констатация, горят с по-ниска температура, но по-дълго време. За съжаление не се намират често.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Да не го оставяме да ръждяса!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Въпрос към хората с повече опит, как поддържате хигиената на валандарите?

                        Аз моя рядко го използвам поради това, че много време ми отнема въвеждането в експлоатация. Винаги става нещо кафеникаво като ръжда, ама не баш. Това нещо го стържа всеки път и после сума ти пъти мажа с олио и търкам и бърша докато ми заизглежда сравнително чисто. Уж след всяка употреба го обгарям добре, изстъргвам и мажа с олио, но никога не изглежда чист като вашите от снимките.

                        Явно трябва да отделя повече време за т.нар.seasoning,който правят и на чугунените тигани. Или просто много рядко го използвам и това е проблема

                        Дайте акъл....предварително благодаря!

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          То това е малко като формулата за обратна зависимост на вкуса на шкембе чорбата спрямо степента на измиване на шкембето...
                          Абе по-често ползване му майката...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            https://youtu.be/PDTCgxvmShc

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Зарибихте ме Валандър си имам и го ползвам вече 3 години и съм зарибил едно 20 човека да си направят покрай мен Сега обаче това ми хареса иии си купих 3 бутилки. Като сега ми се завъртя в главата, че едната мога да я направя за "Пиле на бира в тенекия от сирене"...ама да отрежа бутилката по ширина и да стане като многократна тенекия...
                              ....!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                                Зарибихте ме Валандър си имам и го ползвам вече 3 години и съм зарибил едно 20 човека да си направят покрай мен Сега обаче това ми хареса иии си купих 3 бутилки. Като сега ми се завъртя в главата, че едната мога да я направя за "Пиле на бира в тенекия от сирене"...ама да отрежа бутилката по ширина и да стане като многократна тенекия...
                                Внимавай с времето за печене и огъня че излиза това ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:340.1 КБ
ID:5817973
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X