Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Благодаря, улесняваш ме безкрайно много!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      А не би трябвало да става!
      С аргончето е най-добре. Ама какво пък, да не стреля...
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Моя е заварен с електрожен(инверторен), ако е от значение, и мисля, че се получи добре.

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          А не би трябвало да става!
          С аргончето е най-добре. Ама какво пък, да не стреля...

          Аз от заваряване не разбирам особено. Обаче е на, държи. Мога да пратя на Владо един тиган да го снима и да каже кое как какво защо и т.н.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            И моя е с телоподаващо. Що да не трябва да става?

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              И моя е с телоподаващо. Що да не трябва да става?
              То едно време нямаше такива работи,имаше майстори и Майстори!
              Аз ще си го заваря с трансформатор,и гарантирам за дупката.
              Не съм майстор,за мен е важно с какви електроди заварям.
              Любител съм,не изказвам професионално мнение!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                И моя е с телоподаващо. Що да не трябва да става?
                Ако с цо2 не стане,няма да стане и с трансформаторния електрожен
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Не трябва да става защото е от някаква хем корава, хем боклушка стомана. Първият, който заварявах (с електрожен) ми направи впечатление, че където съм затворил шева се получава малка пукнатина. След като повторих затварянето си стана и край. От там нататък ги заварявам с ВИГ. Може и с телоподаващо да стане, но за по-сигурно трябва да е с Аргонова смес, а не само с СО2. Телоподаващото по принцип има много ниска температура, което в случая не е добре, а сместа дава малко повече жега.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Моят го заварих с Кракра със световно известните Вежен без никакви ангажименти . Толкова голям любител съм че ако имам една или в краен случай две кутий стопени електроди ще е едно голямо чудо .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Sobax е прав,пука се,правих две скари от дискова брана,не са се чупили,но заварките се пукат
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Ако с цо2 не стане,няма да стане и с трансформаторния електрожен
                        Ще ти покажа след време,и ще се убедиш.
                        Ще са само снимки,няма кой да снима целия процес.
                        Ще покажа с какви електроди,съм го заварил и тогава да коментираме.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Недей,няма смисъл,някои със заваряване изкарваме пари.Зарежи тоя въпрос,идеята е важна ,щом не тече,всичко е наред.Нагрей няколко пъти,и пукнатините ще станат видими.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            За да не пука диска трябва да се нагрее добре. Моя го заварявах с обикновен електрод на Вежен с инвертора, но преди това го напекох на един стар котлон и макар че и парчето за дупката беше изрязано от един лемеж, нямаше пукнато.

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Темата зави технически и нещо липсват неща за ослюнчване ! Заварката е нещо толкова елементарно че не мисля за важно да се отделя такова гоЛемо внимание . Космическите кораби са у другата тема у другию форум ........................ Или съм късметлия или съм карък моя го заварих без да чета и дет се вика без никаква реална подготовка . Първото парче от гаража ,световно известен кракра и световно неизвестни вежен и точка . Като чета напоследък май анализ на метала ще препоръчате на следващите ........................
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Научен труд по направа на Валандър ще напишете бре!

                                Юрист отива в база на земеделски производител/приятел/. Вижда един диск/от най-големите/, изкривен и със заоблена дупка. Взима един 5кг. чук и бой докато придобие що-годе форма. Парче винкел, трансформаторен електрожен/видях, че е такъв защото нямаше кутия, а бе в една количка/, няколко електрода и заварка по /как го правят другите/.От вътре и от вън чукче и търкане с флекс. Заварявам за първи път/личи си/ , но за 4-5 години е прекарал тонове месо, риба и зеленчуци.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X