Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
    Като няма диск и плоча става:]
    Да и става много вкусно! Само трябва да се внимава плочата да не е речна, защото като се нагрее гърми като оръдие, пръска се на парчета и може да нарани някой.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Използувам тикла, изрязана на размер 60/40 см. и поставена на подходяща стойка. Ефекта при изпичане е като при дисковата брана с тази разлика, че печивото не поема много мазнина. Всичко приготвено е невъобразимо вкусно и запазва вкуса си даже и след претопляне (ако остане де).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150608_16_26_29_Pro.jpg
Прегледи:2
Размер:109.3 КБ
ID:5673572

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Много тарикатска стойка, обаче камъка е неподходящ, види ми се спукан или снимката лъже.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150608_16_26_29_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5673582

        Имам предвид да не се спука и в друга посока и да идат пържолите в огъня, или по лошо - виждал съм как се пръска подобен камък (вероятно не същият) и хвърчат от него шрапнели по 1 см.
        Прегледай тази тема " Камък за печене на месо "

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Моят камък се спука чак на края когато загасих огъня с вода.

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Явно го отчиташ като грешка. Спукал се е заради голямата температурна разлика.



            в
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              А като остава мазнина вътре в камъка, не мирише ли на граниво после?

              Гледах по няква телевизия как пекат пица на мраморна плоча, във фурна.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Гледах по няква телевизия как пекат пица на мраморна плоча, във фурна.
                Аз така си пека, ама в нормална ел. фурна. Плочите за пица са от специален гранитогрес.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  Аз така си пека, ама в нормална ел. фурна. Плочите за пица са от специален гранитогрес.
                  Точно за нормална ел. фурна става въпрос. Та какъв е този "специален гранитогрес"?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Здравейте, какъв е оптималния размер на диска за Валандара и на някой намират ли му се два излишни диска за продан?

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                      Много тарикатска стойка, обаче камъка е неподходящ, види ми се спукан или снимката лъже.
                      [ATTACH=CONFIG]816186[/ATTACH]

                      Имам предвид да не се спука и в друга посока и да идат пържолите в огъня, или по лошо - виждал съм как се пръска подобен камък (вероятно не същият) и хвърчат от него шрапнели по 1 см.
                      Прегледай тази тема " Камък за печене на месо "
                      Колега, плочата наистина е спукана, но това се случи още при първото загряване. Пържолите няма как да отидат в огъня, защото под плочата има заварени шини, които я поддържат, даже и да стане на 10 парчета. Така си пече безпроблемно вече 6 години и е прекарала доста материал. Спуканото даже спомага излишната мазнина да се окапе от плочата. Относно хвърчащите каменни шрапнели, напълно съм съгласен с теб (темата така и не я прочетох). Проблема се поражда обаче не от плочи, които се пукат, а от такива, които са склонни да се цепят. Спукването е нормално в следствие на неравномерното нагряване. Сцепването обаче (при опридилени плочи) е провокирано от структурата им и е свързано с освобождаване на вътрешно напрежение, водещо до опасностите, за които предупреждаваш. Наздраве!

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        А като остава мазнина вътре в камъка, не мирише ли на граниво после?

                        Гледах по няква телевизия как пекат пица на мраморна плоча, във фурна.
                        По принцип мазнини поемат камъните с варавикова структура и пясъчниците. Мрамора е точно от тези които поемат и не е подходящ за печене. Тиклата не поема мазнина поради структурата си. Проблема с останалата мазнина от предишното печене се решава с опалването и загряването на плочата - тя просто изгаря. Предполагам, че същото би се получило и с мазнината, която евентуално би проникнала в плочата.

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Точно за нормална ел. фурна става въпрос. Та какъв е този "специален гранитогрес"?
                          Не го знам как се казва, но като го полееш с вода я попива и след малко изтича отдолу.
                          Направен е така, че да може да тегли влагата от тестото. Няма да съжаляваш.
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                            Явно го отчиташ като грешка. Спукал се е заради голямата температурна разлика.



                            в
                            Никаква грешка.Огъня беше до реката а там плочи колко искаш ми мръви нема!

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]805274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]805275[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]805276[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]805277[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]805278[/ATTACH]...и аз съм готов с моя тиган ...само се чудя как да премахна раждата и да започвам да го ползваме
                              Колега,съжалявам че малко късно виждам въпроса ти и може би си решил задачата но все пак Най добро и лесно изчистване се постига като го сложиш в бидона с джибрите да престои десетина дни изваждаш го и го измиваш става по нов от когато е произведен, като няма никаква опасност от повреждане на материала за ракията
                              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                И аз да се включа...
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X