Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протектор/яка за врат/шия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Протектор/яка за врат/шия

    Oпределено Алпинстара, EVS a е малко недодялана, чувал съм лоши отзиви, ограничава много, голяма е и рядко пасва с протектори. Аз карам с това от 4 години и съм доволен. Направи избор между алпинстар и леат брейс. Всички ограничават до някаква степен, но след едно каране забравяш, че я имаш. Моята яка е най-ниския клас, което значи че няма настройки(само с най-основните е), но те са по необходими ако караш ДХ примерно или друг спорт при който си извиваш главата много назад или напред. Аз съм карал и дх с моята, ползвам я също и зимата по пистите, удобна ми е. Мисля че това е най-важния протектор след каската и всеки трябва да кара с такъв. Също така по-светло сивата част е необлицована пяна, на по-високите класове е с текстилна материя, това и е най-голямото предимство защото се почиства много лесно, а и много рядко се налага.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:about_brace_protection.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5427870
    Последно редактирано от kvv; 23-11-12, 10:19.

    Коментар


    • #17
      От: Протектор/яка за врат/шия

      И аз карах този сезон с Leatt Adventure (същата като на колегата kvv). Карам с нагръдник Thor Sentinel и пасва перфектно. Приятели казваха, че отначало било доста неприятно ограничението, но аз не почуствах такова. За щастие не съм я изпробвал, но като чета страницата на Leatt във фейсбук, има доста благодарни хора, които ако не са били с яката щели да си счупят врата. Според мен това е една много важна част от протекцията! Иначе специално за моята - може да се мие лесно (спрямо MotoGpx) и по същия начин съхне. Също така има и 4 вида настройки. За мен Leatt са фаворитите при яките. (пробвал съм и с Alpinestar)
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • #18
        От: Протектор/яка за врат/шия

        "Тайната" на Leatt е че хората бяха първите които се занимаха сериозно с проблема, първите които намериха и приложиха наистина правилни решения, и че не се посвениха да съдерат от съдебни дела всички "големи" които се опитаха да направят просто копия на шината им.

        По времето когато все още бях навътре във вътрешния обмен получавахме сводки за всичките трикове на Алпинстарс в ЕЖК битката им срещу Leatt когато се оказа че ще трябва да си направят сами яка от до. То слухове за "автоматично" трошене на ключици с Leatt шини ли не бяха, какво ли не беше.

        А истината е че просто дизайна на Leatt e сполучлив, че не се нуждае от промяна, и че разположението на всяко болтче, на всяка пантичка, на всяка връзка, е патентовано, което кара другите да откриват топлата вода, и то не с най-сполучливата температура.

        Leatt между другото е фирма която е създадена от южноафрикански лекар който е проектирал джаджата с години след като на ендуро състезание състезател му издъхва в ръцете със счупен врат, и който е играл вабанк и си е заложил и космите на задника за да организира производството. Нормално е да си защити позициите.
        Последно редактирано от Goblin; 23-11-12, 19:24.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Протектор/яка за врат/шия

          Страхотна информация, благодаря
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #20
            От: Протектор/яка за врат/шия

            И аз благодаря за информацията, избрах и взех Алпинстар-а пред EVS-а , защото втория няма протекция отпред.
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #21
              Уникална тема. Искам да попитам някой със супермото ползва ли такава яка и какво е усещането. Въпреки, че обясненията които гледах в нета са че тя е съобразена с това че всеки моторист има нужда от "свобода на движението" на главата.

              Коментар


              • #22
                От: Протектор/яка за врат/шия

                Аз ползвам най-евтиния вариант и първоначалното усещане беше, че все едно някой те е стиснал за врата и не може да си навеждаш или изправяш главата След това свикнах и сега направо не я усещам на врата. Слава на Бога, че досега не се е налагало да влиза в употреба, като се надявам скоро време да успея да я сменя с нещо по-скъпо и по-истинско
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #23
                  От: Протектор/яка за врат/шия

                  Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                  Уникална тема. Искам да попитам някой със супермото ползва ли такава яка и какво е усещането. Въпреки, че обясненията които гледах в нета са че тя е съобразена с това че всеки моторист има нужда от "свобода на движението" на главата.
                  Leatt имат и стрийт модел.
                  Non scholae sed vitae discimus.

                  Коментар


                  • #24
                    Този който "слиза" отзад по гръбнака не е ли по-добър. Защо ги разграничаваш? би ли обяснил? В YouTube, когато гледах клипа с обяснението, май никъде не се спомена за кой стил на каране е продукта им (говоря: крос, едндуро, постарки, супер мото, и т.н.). Дори обясняваха, как е проектиран нашийника, затова че ако си наведен на мотора и оскаш да завъртиш глава настрани да се огледаш (това го има в градското каране), няма да имаш проблем, помислили са за това!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Протектор/яка за врат/шия

                      Не определям, аз моделите нито съм ортопед за да знам кое е по-добре за теб и за мен. Просто този модел го водят за шосе и реших да го споделя с вас. Аз карам с Adventure модела...
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Протектор/яка за врат/шия

                        http://www.leatt-brace.com/choose-your-sport/street/
                        като цяло идеята е една, различните модели са съобразени с изискванията на конкретния спорт и типичната за този спорт екипировка, ако караш супер мото с пистова екипировка (вкл. каска) по удобно ще ти е със стреет модела, ако си с ендуро/крос екипировка, съответно ендуро яка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Протектор/яка за врат/шия

                          Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                          ....ако караш супер мото с пистова екипировка (вкл. каска) по удобно ще ти е със стреет модела, ако си с ендуро/крос екипировка, съответно ендуро яка.
                          yes,
                          много точно казано!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Протектор/яка за врат/шия

                            Яката Алпинстар съвместима ли е с Ризница Acerbis koerta root deflector

                            Коментар


                            • #29
                              От: Протектор/яка за врат/шия

                              Тази яка е супер с кожен екип с възглавничка на врата! А никъде невидях някой да я пробвал с някоя ризница! Дали с космо ризницата, ще е съвместима!
                              Къде в българия продават такава яка!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Протектор/яка за врат/шия

                                Имали начин стриит модела на Leat да се вземе и допълнително да слиза и по гръбнака!
                                Когато да си на пътя да използваш стриит модела за да не печи като имам възглавничка,
                                а когато си в гората да слиза
                                по гъбнака, да е съвместима с изниците!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X