Обява

Свий
Няма добавени обяви.

hatsan ili meteor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • hatsan ili meteor

    Решил съм да си купя пушка и се чудя между хатсан125 и съответно метеор125.Някой ако има наблюдение над двете марки да даде съвет.Някъде четох че метеора е китайски но едим познат ми каза,че и той бил турски

  • #2
    До: hatsan ili meteor

    Имал съм няколко "Асана". Даже сега имам 2бр. С "Метеор АР 1000" също съм стрелял, та: Хатсана е доста по-силен, квото и да пише по характеристиките. Но Метеора е по-балансирана пушка. А, за какво ти е сила, ако не можеш да улучиш.
    Въпреки, че имам един чистак нов Хатсан за продаване, бих ти препоръчал /ако не ти трябва за лов/ да си купиш Метеор.
    А, това, че е китайка, не говори нищо лошо. Те, освен евтините боклуци правят и много добри пушки, напр. БАМ.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #3
      От: До: hatsan ili meteor

      Здравей, колега! Миналото лято си купих HATSAN 125TH 5.5мм. В началото (първите 400-500 изстрела) имаше такава сила, че да не вярваш, че стреляш с въздушна пушка - по документи и дават 305 м/с. Но след това започна рязко да отслабва и да разсейва изстрелите... работата била там, че Hatsan-ите заводски не им почистват добре цилиндъра за въздух и остават стружки, които след първите изстрели нараняват, та дори и късат уплътнението на цилиндъра (маншета). Мойта лично е със една система "SAS" за омекотяване на отката, която съдържа една крива ламаринка под болта, който хваща приклада към цевта и другите щуротии... та тая ламаринка и тя се счупи, болта и той... Миналия ден я откарах на ремонт и казаха, че по тая пушка ще има доста работа, съответно и доста пари. Та като цяло мога да ти кажа, че ако ти трябва сила - вземи Hatsan, но това си е хамалска пушка, а за повече прецизност предполагам ще е Метеора, макар да нямам лични наблюдения към него. Все пак ако избереш Hatsan-а и хвурлиш още в началото малко работа по него, няма да имаш мойте ядове. Късмет в покупката и Поздрави !!!

      Коментар


      • #4
        От: hatsan ili meteor

        И аз имам такава - ХАТСАН 5.5 1250 ft/sec. Впечатленията ми за 3 години са повече от отлични! Стреляме доста с нея и до момента няма никакви проблеми. Впечатляваща е освен силата и, и точноста с правилните съчми. Аз лично най-доволен съм останал от тези на "Гамо" с стоманен сърдечник (сачма) - малко са скъпи, но калибровката им е много добра и дават много малко разсейки. За справка без оптика 10 от 10 в 3 см. на 30 метра след прострелка. С оптика (след прострелка) 10 от 10 в 1 см. (става една обща дупка).. По пушката не съм подменял нищо. Трябва да се има предвид, че освен различната маса, между отделните марки и модели сачми има и огромна разлика в качеството така, че колега ако искаш максимума - прострелка (поне 15-20 изстрела) на всяка кутия! При турските изделия май работата е както при китайските - всичко е въпрос на късмет... Според мен пушката си е супер за парите. За Метеора не мога да кажа нищо, защото не съм хващал такава пушка въобще!

        Коментар


        • #5
          От: hatsan ili meteor

          Извинете за лаишкия въпрос, но въздушното оръжие за какъв лов се ползва?
          LZ1DWW

          Коментар


          • #6
            От: hatsan ili meteor

            Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
            Извинете за лаишкия въпрос, но въздушното оръжие за какъв лов се ползва?
            Само за стрелба по вредители. Така е в България, иначе по света има страни в които може да се ловува каквото поискаш с него, но за това трябват и по специални пушки, със по-хубави цени, като например Въздушна пушка Sumatra 2500 6.35 мм
            А относно питането в темата, доколкото знам хатсан 125 и метеор 125 са абсолютно еднакви турски пушки, просто едните ги внася друга фирма под друго име.

            Коментар


            • #7
              От: hatsan ili meteor

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              И аз имам такава - ХАТСАН 5.5 1250 ft/sec. Впечатленията ми за 3 години са повече от отлични! Стреляме доста с нея и до момента няма никакви проблеми. Впечатляваща е освен силата и, и точноста с правилните съчми. Аз лично най-доволен съм останал от тези на "Гамо" с стоманен сърдечник (сачма) - малко са скъпи, но калибровката им е много добра и дават много малко разсейки. За справка без оптика 10 от 10 в 3 см. на 30 метра след прострелка. С оптика (след прострелка) 10 от 10 в 1 см. (става една обща дупка).. По пушката не съм подменял нищо. Трябва да се има предвид, че освен различната маса, между отделните марки и модели сачми има и огромна разлика в качеството така, че колега ако искаш максимума - прострелка (поне 15-20 изстрела) на всяка кутия! При турските изделия май работата е както при китайските - всичко е въпрос на късмет... Според мен пушката си е супер за парите. За Метеора не мога да кажа нищо, защото не съм хващал такава пушка въобще!
              Колега и аз имам същата пушка!Би ли ми казал в какво се изразява т.нар прострелка!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: hatsan ili meteor

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Колега и аз имам същата пушка!Би ли ми казал в какво се изразява т.нар прострелка!
                Грубо казано да я накараш да стреля там където искаш Понеже се разстройва по малко при стрелба, също и при смяна на съчми. Може да се размести и при транспорт. Затова е хубаво да се прави тази прострелка при случаите описани от колегата.

                Коментар


                • #9
                  От: hatsan ili meteor

                  ОК де!Но какъв е механизма на тази прострелка?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: hatsan ili meteor

                    Не знаеш как да си простреляш оръжието с оптични мерни прицели ли?
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      От: hatsan ili meteor

                      Колегата по-горе пише за прострелка без оптика!За това питам,тъй като не ползвам оптика!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: hatsan ili meteor

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Колегата по-горе пише за прострелка без оптика!За това питам,тъй като не ползвам оптика!
                        Отговора е прост. Стреляш седнал, пушката е подпряна така, че позицията ти да остава непроменена при всеки изстрел, след презареждане (може да я сложиш върху маса и да я подпираш на възглавничка, намотана на "руло" хавлиена кърпа и т.н.). Аз лично я подпирам на парапета на терасата, ползвайки т.нар. "ухо" - вързвам едно въженце първо за парапета (да не бяга в ляво или дясно), после правя още един възел, за да се получи ухото. Преди да стрелям, прекарвам цевта през него и правя 1-2 оборота за да се стегне. Ако не си пипаш мишената при стрелбата - така имаш 2 фиксирани точки по траекторията на изстрела, които ти гарантират оптимално повторение всеки път. Правиш една серия от 5 изстрела, виждаш има ли група и какво е отклонението, и правиш съответните корекции на механичния мерен прибор и така - докато ти хареса крайния резултат. Дано съм бил полезен.

                        Поздрави

                        П.П. Сега видях, че си от София. Ако искаш, мога да ти я прострелям, хем да видиш как става, хем да се запознаем на живо..?!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: hatsan ili meteor

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Отговора е прост. Стреляш седнал, пушката е подпряна така, че позицията ти да остава непроменена при всеки изстрел, след презареждане (може да я сложиш върху маса и да я подпираш на възглавничка, намотана на "руло" хавлиена кърпа и т.н.). Аз лично я подпирам на парапета на терасата, ползвайки т.нар. "ухо" - вързвам едно въженце първо за парапета (да не бяга в ляво или дясно), после правя още един възел, за да се получи ухото. Преди да стрелям, прекарвам цевта през него и правя 1-2 оборота за да се стегне. Ако не си пипаш мишената при стрелбата - така имаш 2 фиксирани точки по траекторията на изстрела, които ти гарантират оптимално повторение всеки път. Правиш една серия от 5 изстрела, виждаш има ли група и какво е отклонението, и правиш съответните корекции на механичния мерен прибор и така - докато ти хареса крайния резултат. Дано съм бил полезен.

                          Поздрави

                          П.П. Сега видях, че си от София. Ако искаш, мога да ти я прострелям, хем да видиш как става, хем да се запознаем на живо..?!!
                          Благодаря колега за помощта!Ще ти се обадя някой път да се видим!Жив и здрав!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            помощ! ... нов съм.... купих си хатсан страйкър ейдж и направих беля

                            [QUOTE=Марто (Мартин Христов);1251697]И аз имам такава - ХАТСАН 5.5 1250 ft/sec. Впечатленията ми за 3 години са повече от отлични! Стреляме доста с нея и до момента няма никакви проблеми. Впечатляваща е освен силата и, и точноста с правилните съчми. Аз лично най-доволен съм останал от тези на "Гамо" с стоманен сърдечник (сачма) - малко са скъпи, но калибровката им е много добра и дават много малко разсейки. За справка без оптика 10 от 10 в 3 см. на 30 метра след прострелка. С оптика (след прострелка) 10 от 10 в 1 см. (става една обща дупка).. По пушката не съм подменял нищо. Трябва да се има предвид, че освен различната маса, между отделните марки и модели сачми има и огромна разлика в качеството така, че колега ако искаш максимума - прострелка (поне 15-20 изстрела) на всяка кутия! При турските изделия май работата е както при китайските - всичко е въпрос на късмет... Според мен пушката си е супер за парите. За Метеора не мога да кажа нищо, защото не съм хващал такава пушка въобще![/QU

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X