Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разглобяване на полуоска външно каре Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разглобяване на полуоска външно каре Витара

    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
    Това е добра предпазна мярка.Иначе "охлаби" ли втулката колелото с полуоската ще се търси по деретата с всички последствия от това.
    Само че е два пъти по дебела от нашите и могат да си го позволят. Ако направим канал за зегерка на нашите смятай, че при първи екстрийм се е скъсал там.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      До: Разглобяване на полуоска външно каре Витара

      Първоначално публикуван от Ruse Преглед на мнение
      Благодаря.Питах точно за задна полуоска.Наясно съм,че за предната няма втулка.А лесно ли се намира по магазините?
      Аз сменях лагер на задната полуоска-в Миркат искаха за него към 150 лв. Във фирма Триера-вносител на лагери същия японски лагер комплектс втулката е 105 лв.

      Коментар


      • #18
        От: Разглобяване на полуоска външно каре Витара

        Такааааааа и аз да добавя нещо от моя скромен опит с каретата. Днес реших да си сменя маншоните че старите са скъсани(предни външни).Купих си мързеливи маншони уж да не свалям и избивам карета, но като махнах старите и скъсани маншони видях че вътре е пълно с кал(от къде ли) . Реших(след консултация с Трифон-домакина на темата) да ги разглобя , изчистя и така да ги сглобя . За моя жалост с 2-3 удара с чука не излязоха и продължих на финала какво-2 счупени карета който бяха здрави.
        Оказа се че са биле пренабити т.е. зегерката е била по-навътре от леглото и, и няма как да излезе без да се счупи карето!!!
        Поне аз стигнах до този извод.
        Който сменя маншони да внимава,
        който сменя карета - бой с чука
        898450701

        Коментар


        • #19
          От: Разглобяване на полуоска външно каре Витара

          По-скоро се били полу-счупени
          Лудак

          Коментар


          • #20
            От: Разглобяване на полуоска външно каре Витара

            Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
            Такааааааа и аз да добавя нещо от моя скромен опит с каретата. Днес реших да...
            Тъжно, но факт. На няколко пъти съм попадал на сглобки с кофти размер на стопорния пръстен.
            За да няма големи поражения по карето, иска удобно, здраво менгеме и поне двама души. Слагате гайката на края на карето, вързвате я към нещо стабилно, да стои напрегната. Примерно с 2 тела, които се усукват. След което се бие с 2 чука едновременно, през подложка (бронзова или твърда пластмаса). Обикновено няма как да се удари в диаметрално противоположни точки (челюстите на менгемето пречат), но все е по-добре, отколкото да се блъска само на едно място.

            Иначе, дори и да не се строши карето видимо, вътре се образуват дребни наранявания по съчмите и вътрешната повърхност на карето и после се скапва доста бързо. Или пък се подбива външната периферия, което също не е добре.

            Виждал съм да правят и друг номер - полуоската на менгемето, един П-профил (сцепен и усилен специално за целта), се пъха да легне на карето, а долния край да подпре в основата на менгемето. Получава се на практика лост, по който блъскат с дооооста голям чук, обикновено само веднъж. Видя ми се смислено за "домашни условия", но така и не съм го пробвал.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Разглобяване на полуоска външно каре Витара

              Според мен, каретата са били пътници, така че най-добрият вариант е нови или читави втора употреба, ако дори излезнат здрави след толкова блъскане не бих ги сложил пак, това е предна ходова част и е много важен възел, но всеки си решава

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X