Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За начинаещи ловци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За начинаещи ловци...

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Балансът, предполагам ще се наруши доста. Иначе съм почти 190см. и 110кг. Теглото не ми пречи, нямам някакви големи преходи. 90% ходя на хвъркат дивеч. Двуцевката ме ограничава - при пъдпъдъци, гургулици или яребици - стрелям веднъж, вдигат се няколко, свалям още един, другите отлитат, това е хубаво до някъде, даваме шанс на дивеча, не е хубаво да избиваме всичко, което се вдигне. Презареждането е сравнително бавно, тогава също губя възможности понякога. Ако автоматът не засича ще е супер. Ползвам си уж читави купешки патрони. За диви патици изтезавам старата ижовка с мини магнуми понякога, вдигат се доста надалеко, с 32 грама не мога и да ги почеша... А бих могъл да си завия пълен шок и да си стрелям с Патрони Номер 3 Магнум, с автомата. За пъдпъдъците цилиндър и 30 грамови девятки. 76см. цев мисля ще е добре, 71 също. Единствено съм скептично настроен към автоматите заради засечките, не знам SX3 как е. Разглеждал съм турски модели на колеги, не са много бързи като презареждане. SX3 уж е бърз, ако ще си купувам такъв ми се иска да е Rainero Testo модела, с дългия магазин Предполагам може да работи и с 5,6 патрона, когато няма нужда от повече.
    Колега, по Закон в полуавтоматичното оръжие при лов не трябва да има повече от 1+2 патрона.

    Коментар


    • #92
      От: За начинаещи ловци...

      Знам, но също знам, че такива всъщност няма. Всички са 3+1 или 4+1, някои 5+1. Така че това, не мисля че се спазва някъде. 11+1 ще си го взема за спортни цели, спортно оръжие си е за панички. Ако взема да ходя на лов с него си е мой проблем...
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #93
        От: За начинаещи ловци...

        Значи, няма значение колко патрона може да побере един полуавтомат, ти можеш да му сложиш и по малко, не му пречи. За спазването - всеки си решава. Аз, да речем, го спазвам.

        Коментар


        • #94
          От: За начинаещи ловци...

          Послушай Чичо, правилните патрон за пъдпъдък са №11 и №10...деветки може като изключение, но от "бързите" 24 гр. (спортни) патрони. Често се е случвало пъдпъдък да се "натиска" до последно или да се вдига "от крак", ама да се вдига сам надалеч, такова нито съм чувал, нито съм виждал...ако, кучето работи и ги вдига надалече е друг въпрос!

          Коментар


          • #95
            От: За начинаещи ловци...

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            Знам, но също знам, че такива всъщност няма. Всички са 3+1 или 4+1, някои 5+1. Така че това, не мисля че се спазва някъде. 11+1 ще си го взема за спортни цели, спортно оръжие си е за панички. Ако взема да ходя на лов с него си е мой проблем...
            То Ванката ,Хънтара писа по , горе ама нали сте и волиерни фазани .
            Пробвай се на спортно 11+1 да ми се разгждаш в зоните .
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X