Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За начинаещи ловци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За начинаещи ловци...

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Е, те това вече е уникално!!!
    Не ми помагаш, обоснови се за да зная защо мислиш, че греша.
    Пак пояснявам - пушката е с 57см цев.Пълен шок, постоянен, което води до някои ограничения.Например при стрелба с калибрен куршум и стрелба с едри съчми.Обмислям да премахна шока и да използвам сменяеми шокове за случаите в които това е препоръчително.До колкото зная, пълния шок има ограничено приложение, предимно при стрелба по патици.Пояснете, ако греша, какво имате в предвид.До сега не получих точен и ясен, обоснован отговор да се стреля ли с калибрен куршум със цев пълен шок.Оръжейника ми казва, че ще се повреди цевта и евентуално механизмите.Приятелите ми ловци също ми казаха да не стрелям с бренеке(освен с подкалибрен), защото се получава "тапа".Тук имаше колеги, които изразиха мнение(макар и не абсолютно обосновано), че няма проблем да се стреля.Други споменаха за възможни проблеми, но пак не заявиха твърдо мнение, подкрепено с обосновка.Не е срамно да не знаеш.Ето аз като не зная - питам.Ако и вие не знаете със сигурност, не е срамно, но не подхвърляйте реплики, които не казват нищо.Ако някой е стрелял с калибрен куршум през цев пълен шок да каже, какво знае от опита си.
    Последно редактирано от Самодържец; 18-02-13, 20:51.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #62
      От: За начинаещи ловци...

      Виждал ли си пушка с мобилни шокове?

      Как ще наденеш мобилния шок на твоето чифте?

      Виждал ли си мобилен шок?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #63
        От: За начинаещи ловци...

        Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
        .До сега не получих точен и ясен, обоснован отговор да се стреля ли с калибрен куршум със цев пълен шок.Оръжейника ми казва, че ще се повреди цевта и евентуално механизмите.Приятелите ми ловци също ми казаха да не стрелям с бренеке(освен с подкалибрен), защото се получава "тапа".Тук имаше колеги, които изразиха мнение(макар и не абсолютно обосновано), че няма проблем да се стреля.............Ако някой е стрелял с калибрен куршум през цев пълен шок да каже, какво знае от опита си.
        Да се повторя. Няма проблем да се стреля през шоковата цев с калибрено бренеке. ФАБРИЧНО! Ако имаше проблем щеше да има неизброимо число произшествия и производителите щяха да напишат с огромни букви с червен цвят да не се стреля през шоковата цев. Бренекетата са оребрени отвън и кухи отвътре, точно за да минат през шока.
        НЕ трябва да се стреля със стоманени и плътни /сферични неоребрени/ куршуми , каквито не съм виждал да се продават. По метода "Направи си сам" по нашия край /казвахме им шикалки/ се отливаха плътни куршуми с всевъзможна форма, НО винаги бяха подкалибрени и ги слагаха в концентратор.
        Теоретично погледнато през цилиндъра бренекето ще има по-добър бой, но от друга страна през шока ще има моментно задържане докато се деформират оребренията в някаква степен и се вдига началната скорост.
        Относно точността през шока, опитно простреляй и виж. На петдесетина метра разлика от два-три сантиметра в попаденията не можеш да я установиш, освен ако не стреляш с оптика от упор.
        Аз не съм забелязвал разлика в точността, но не съм и стрелял много с бренека през щока /при мен беше пълен шок/, там бяха 13/0, но пък бренекето излиташе през шока /0.75/. Практически през цилиндър не съм стрелял.
        С ТОЗ-34 ЕР с бренеке през долната цев шок /0.75/ биеше като флоберка на 70 м. Горната беше пълен шок 1.0
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
          Не ми помагаш, обоснови се за да зная защо мислиш, че греша.
          Пак пояснявам - пушката е с 57см цев.Пълен шок, постоянен, което води до някои ограничения.Например при стрелба с калибрен куршум и стрелба с едри съчми.Обмислям да премахна шока и да използвам сменяеми шокове за случаите в които това е препоръчително.До колкото зная, пълния шок има ограничено приложение, предимно при стрелба по патици.Пояснете, ако греша, какво имате в предвид.До сега не получих точен и ясен, обоснован отговор да се стреля ли с калибрен куршум със цев пълен шок.Оръжейника ми казва, че ще се повреди цевта и евентуално механизмите.Приятелите ми ловци също ми казаха да не стрелям с бренеке(освен с подкалибрен), защото се получава "тапа".Тук имаше колеги, които изразиха мнение(макар и не абсолютно обосновано), че няма проблем да се стреля.Други споменаха за възможни проблеми, но пак не заявиха твърдо мнение, подкрепено с обосновка.Не е срамно да не знаеш.Ето аз като не зная - питам.Ако и вие не знаете със сигурност, не е срамно, но не подхвърляйте реплики, които не казват нищо.Ако някой е стрелял с калибрен куршум през цев пълен шок да каже, какво знае от опита си.
          Хайде да опитам и аз...За рязане, ще я резнеш без проблем (все пак, добре е да го направи оръжейник, не само поради законовите изисквания ). Пушката ще стане добра за стрелба по дребен прелетен дивеч с патрони снаредени със ситни сачми и за всякакви стандартни куршуми.Патроните с едри сачми, за които също би била подходяща, вече са забранени, така че тях не ги броим.Ще загубиш, далекобойност в средните номера, които се ползват не само за патици, но и за гривяк, яребица, фазан, заек и т.н. Частично, (ама, много частично) можеш да опиташ да го компенсираш, чрез използването на патрон с концентратор(контейнер). И спираме да тук, или поне аз на твое място бих спрял до тук, ако изобщо се навия да почна!Това за сменяемите шокове, сигурно е твое хрумване и вероятно не си го коментирал с оръжейника за който споменаваш. Навиването на резбата необходима за закрепването на шоковете е възможно, но рисковете от несъосност на цевта и шока е огромен.Това ще се отрази незначително на точността при стрелба със ситни сачми, но съществено, даже отказващо при стрелба с куршум. Ако майсторът е нямал късмет или не е много добър, за да ползваш такава пушката за едро, ще ти се наложи да слагаш бързомер с който евентуално да опиташ да коригираш отклонението. Пита се, струва ли си заиграването и ще се намери ли оръжейник да ти уйдиса на акъла!Дано съм го обяснил ясно!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-02-13, 09:21.

          Коментар


          • #65
            От: За начинаещи ловци...

            Как ще се нареже резба за шока, като цевта е тънка, а първо трябва да се стругова и чак след това резба.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #66
              От: За начинаещи ловци...

              Прави се, ама си е щуротия отвсякъде! Някакъв вариант е да се скъси цевта с толкова, че отвора да се получи с диаметър, например, на полушок.Това, обаче, е само ако шока е коничен, а не параболичен...на Сайгата не знам какъв е. Чичо е прав, с подходящ куршум, не е проблем да се стреля и така, а и подкалибрени патрони дал Господ и цената им вече е като на другите...

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Как ще се нареже резба за шока, като цевта е тънка, а първо трябва да се стругова и чак след това резба.
                На сайгата цевта е тънка?Не знам, води се една от дебелите цеви.

                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                Прави се, ама си е щуротия отвсякъде! Някакъв вариант е да се скъси цевта с толкова, че отвора да се получи с диаметър, например, на полушок.Това, обаче, е само ако шока е коничен, а не параболичен...на Сайгата не знам какъв е. Чичо е прав, с подходящ куршум, не е проблем да се стреля и така, а и подкалибрени патрони дал Господ и цената им вече е като на другите...
                Ама това не е ясно де - не е проблем да се стреля по принцип, или някой е пробвал и има практически опит?За подкалибрените е ясно.Това да се скъси с толкова, че да се получи диаметър на полушок е по-скоро практически не осъществимо, просто няма да се получи желания резултат.И още нещо да уточня - сменяемите шокове за тази пушка се навиват на външна резба, не на вътрешна, ако се не лъжа и това има значение.

                Нещо такова: http://www.youtube.com/watch?v=1rUqP_W9k6I

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:5.8 КБ
ID:5455902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAI-12GA-CHOKEPKG-D.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5455903
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-02-13, 09:22.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #68
                  От: За начинаещи ловци...

                  Дано си добре с руския, ако не свиркай, ще помагам
                  http://forum.guns.ru/forum/43/600234.html

                  Коментар


                  • #69
                    От: За начинаещи ловци...

                    Дулни стеснения шокове

                    Слъговете на “Бренеке” (с изключение на патроните “Gold” и
                    “SuperSabot”) са подходящи за всички типове шокове. Дори и
                    твърде тесните шокове не са проблем. Дизайнът на слъговете
                    на “Бренеке” с тяхното оребряване под ъгъл не цели да
                    предизвика завъртане, а да гарантира безпроблемно
                    преминаване през дулното стеснение.






                    това от тук
                    http://www.brenneke.bg/
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-03-13, 12:11.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #70
                      От: За начинаещи ловци...

                      Проиводителя на пушката казва да не се стреля с куршум през шока, даден производител на такъв боеприпас казва, че може.Ами сега?

                      Screw in Chokes for shotguns: (This is an option )
                      SHOTGUN CHOKE TUBE INFORMATION

                      Saiga-12
                      Full F(0.9)
                      Iprove/Mode M (0.5)
                      Improved Cylinder IC (0.25)
                      Cylinder C (0.0)

                      Each Choke tube is marked with the choke symbols:
                      The choke tube threads: “Saiga-410ga are LH, “Saiga-20ga & 12ga are RH.
                      ** For steel shot or slug use Cylinder or Improved Cylinder tube.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #71
                        От: За начинаещи ловци...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01540.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5462206Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01533.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5462205Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01546.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5462204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01544.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5462207Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01545.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5462208

                        Диаметъра на цевта е 18,3мм.Диаметъра на шоковото стеснение е 17,3мм.
                        Диаметъра на периферията на куршума е 18,6мм, а на оребрената част средно 18,4мм.Диаметъра на плътната част/тялото на куршума е 16,5мм.

                        Това казва производителя на оръжието:Не применять для стрелбь пули, имеющие диаметр тела больше диаметра ствола в зоне дульного сужения.

                        При стрелба да не се използват куршуми, с диаметър на тялото по-голям от диаметъра на дулното стеснение.


                        Диаметр пули с наружньми ребрями должен бьть на 0,1…0,2 мм меньше диаметра канала ствола, а диаметр тела такой пули на 0,8…1,0 мм меньше диаметра ствола в зоне дульного сужения.

                        Диаметъра на оребрените куршуми трябва да е с 0,1 ... 0,2 мм по-малък от диаметъра на канала на цевта, а диаметъра на тялото на такъв куршум - с 0,8 ... 1 мм по-малък от диаметъра на дулното стеснение.

                        И до сега не срещнах ловец, който да даде еднозначен отговор на въпроса опасно ли е да се стреля с такъв куршум с гладкоцевен автомат с шоково стеснение на цевта пълен шок?
                        Отделно от ловците, трима оръжейници дават три различни отговора, което пък мен ме удивлява.Едната версия е да се използват само подкалибрени, другата - да се стреля спокойно(независимо и от разликата в диаметрите на периферията и оребренията на куршума, и цевта), третата - че е възможно да се стреля, но с влошена точност и риск от повишени вибрации на цевта и последващо разбиване на оръжието.По-нагоре съм споменал и версията на някои производители на боеприпаси.Не става ясно, защо нещо, с което би трябвало всеки, който използва оръжие да е запознат, е нещо като загадка, за която няма еднозначен отговор.За мен не е нормално за този казус да получавам толкова различни отговори, колкото и ловци познавам.
                        Последно редактирано от Самодържец; 17-03-13, 20:45.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #72
                          От: За начинаещи ловци...

                          Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
                          ...
                          И до сега не срещнах ловец, който да даде еднозначен отговор на въпроса опасно ли е да се стреля с такъв куршум с гладкоцевен автомат с шоково стеснение на цевта пълен шок?
                          Отделно от ловците, трима оръжейници дават три различни отговора, което пък мен ме удивлява.Едната версия е да се използват само подкалибрени, другата - да се стреля спокойно(независимо и от разликата в диаметрите на периферията и оребренията на куршума, и цевта), третата - че е възможно да се стреля, но с влошена точност и риск от повишени вибрации на цевта и последващо разбиване на оръжието.По-нагоре съм споменал и версията на някои производители на боеприпаси.Не става ясно, защо нещо, с което би трябвало всеки, който използва оръжие да е запознат, е нещо като загадка, за която няма еднозначен отговор.За мен не е нормално за този казус да получавам толкова различни отговори, колкото и ловци познавам.
                          Така е, защото еднозначен отговор на този въпрос за кухите куршуми няма. Те минават през шоковата цев, но се деформират и пада точността, което е вашата "трета версия". Затова при пълен шок се препоръчват подкалиберни, което е добро решение.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #73
                            От: За начинаещи ловци...

                            За точността е ясно и обяснимо, въпроса се породи от опасенията, че ще стане сакатлък с оръжието.Мой много добър приятел ловец ми вкара тия мисли, след като ми каза че се получавала тапа и ще се строши пушката.След това оръжейника(може би е преди всичко търговец) от който основно пазарувам боеприпаси ми каза същото, че ще се строши пушката и веднага ми препоръча подкалибрени.Снощи четох из разни американски форуми, че и на подкалибрените се влошавала точността при преминаване през пълен шок!?
                            За това и започнах да разпитвам наляво и надясно, и от всеки отделен човек получавам различен отговор.След като свалих размерите на куршума и сравних с написаното от производителя на оръжието и излиза, че не трябва изобщо да се стреля с тези куршуми, а те са стандартни.Производител на такива казва, че няма проблем, а всеки ловец или оръжейник си има своя версия, което на мен ми се видя ненормално.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #74
                              От: За начинаещи ловци...

                              Слушай този, който е смятал пушката.
                              Стрелям всякакви куршуми само през цилиндър и съм най доволен от точноста.
                              На другата пушка съм навил 0.25 и в двете цеви, смятам и там да навия цилиндри.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #75
                                От: За начинаещи ловци...

                                Значи за мен си направих заключение за вида шок който ще използвам и той е :
                                Пушката е Ата нео 12 с 5 шока.
                                Патрон с концентратор през 0,25 или цилиндър от 4/0 на горе .
                                Патрон с тапа 1-12 номер също шок 0,25 и 0
                                Патрон с концентратор 4/0 до 7 номер с кой шок и защо ?
                                Има ли смисъл от пълен , 0,75 и 0,5 шок когато стреляме с концентратор?
                                Какво Ви е мнението за кръстачките , подобрява ли се боя на по далечна дистанция ако сложим по тясна втулка 0,5 ,0,75 или 1 шок?
                                Моля за коментар, тъй като съм млад ловец.
                                AUDI A4 с три дифа
                                TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X