Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За начинаещи ловци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За начинаещи ловци...

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]535815[/ATTACH]
    Лелей...дано, стрелеца да изглежда по-добре!За съжаление при полуавтоматите, възможността това да се случи е в пъти по-голяма от колкото при двуцевките.Предполагам, причината е останала в цевта част от калпав патрон...?

    Коментар


    • #32
      От: За начинаещи ловци...

      До колкото знам е жив и здрав. А за причината -и аз предполагам чуждо тяло останало в канала на цевта. Съдейки по положението (точно след газоотвода) и размера на щетата съм склонен да предположа слаб патрон след който е останал целия "снаряд". Независимо от оръжието трябва да се следи отката и звука на изстрела-не малко пръснати успоредки и надцевки съм виждал. Самата снимка ми я пратиха за експертно мнение .... Дано да е само цевта фира и човека да мине само с нова цев.
      Последно редактирано от Mad Dog; 14-01-13, 17:57.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #33
        От: За начинаещи ловци...

        С двуцевките си(имам и надцевка, и двуцевка) съм си изградил навика да хвърлям след изстрел по едно око на цевите преди презареждане. Виждал съм колеги, които предпочитат да "духат" след изстрел. С полуавтомата такива варианти няма, остава само нетипичен звук или откат.Лошото е (понякога го правя и аз) когато съм с полуавтомат, оръжието да се използва с предварителната мисъл да се произведат няколко бързи изстрела, особено при стрелба на прелет по водоплаващ или при стрелба "дубле" по панички. С двуцевка това е невъзможно и това имах предвид като писах, че е в пъти по-вероятно подобен инцидент да се случи с полуавтоматично оръжие.Между другото, това на снимката Броунинг ли е?

        Коментар


        • #34
          От: За начинаещи ловци...

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          С двуцевките си(имам и надцевка, и двуцевка) съм си изградил навика да хвърлям след изстрел по едно око на цевите преди презареждане. Виждал съм колеги, които предпочитат да "духат" след изстрел. ?
          Точно!!!
          Око и духане.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #35
            От: За начинаещи ловци...

            Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
            А по темата - уважавам мненията ти, знанията, уменията и опита ти, но за лаик като мен ще е много по-полезно простичко да кажеш - не няма проблем да стреляш с типа боеприпас от снимката или - да има проблеми(еди какви си), не го прави, и след това ми препоръчай какви да използвам(калибър, марка, грамаж и каквото друго е нужно да зная).Така ще помогнеш още един човек да знае и да се научи, ще помогнеш и на себе си, защото по този начин в бъдеще ще срещаш все по-малко въпроси, които те дразнят.
            Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
            Пушката е Сайга 12х76.
            Повечето колеги са ти отговорили правилно-няма проблем,малко по обобщено-"Саейгата" е здрава пушка със сравнително дебела цев.Повечето цеви са правени от тип стомана така,че многократно да превъзхождат твърдоста на проектила/куршума/.Повечето бреникета са оловни,да не кажа всичките с изключение на подкалибрените,от тях има помеднени,с бронзово покритие и дори от мека стомана.Обикновеното бренике само се преплесква и развлачва докато преминава през шока.Твърдоста му е малка и няма никакъм приблем за цевта.По шока се наслоява олово.Ще има някаква опасност ако многократно и последователно се стреля с бреникета и тогава от наслоеното олово и нагрятата цев би могло да доведе до раздуване на щока,но само при некачествена пушка до пръскане на цевта.Всичко си е сметнато.Сега пита се такова обикновенно бренике след като се разтегли и докалиброва при преминавенето му през шока неговата точност теоретично и в повечето случай от практиката намалява и попаденията са разсеяни.Така стигаме и до извода защо ти трябва разсеяна стребла с обикновенни бреникета.Приемаме защото са евтини.Но-о-о!Пита се колко прасета ти излизат на излет и колко пъти стреляш докато трае едрия лов.В най натоварения случай и на-ама най-голямата слука да гръмнеш има няма 10-15 пъти-това са ти една кутия подкалибрени бренекета,по леки и по прецизни и дори можеш да си вземеш скъпи такива от 4-до 6 лева бройката.Т.е. за 50 лева взимаш 10 броя сравнително качествени бреникета за сезона и си свиркаш и не се притесняваш от разсейки,от голям откат и силен гръм.Ако пък толкова не можеш да си позволиш такава цена за брой простреляй я с такива с повече ребра по тях,при тях триенето и съпротивлението и провлачването и загряването ще е по малко и ги има от по 1,20 бройката.Аз лично ползвам такива на Башлиери и Пелагри 1050 бара-70см.сгънато на звезда.Успех.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #36
              От: За начинаещи ловци...

              Е със сайгата няма как да не стреляш многократно и последователно.За точността е ясно, то и с едри съчми като стреляш през шока точността пада.За цени също не коментирам, ако пуцам само по прасетата през сезона наистина ми стигат десетина, дори и по-скъпи.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #37
                От: За начинаещи ловци...

                Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                Е със сайгата няма как да не стреляш многократно и последователно.За точността е ясно, то и с едри съчми като стреляш през шока точността пада.За цени също не коментирам, ако пуцам само по прасетата през сезона наистина ми стигат десетина, дори и по-скъпи.
                Да, но ако си изтрелял само десетина патрона от скъпите, точно когато ти излезе прасчо вероятността да падне не е голяма.

                Затова повечко стрелба, пък може и с по-евтинки.

                Аз изттрелвам по около десетина на излет, вярно от евтинките, имам и такива от десетина лева, но с тях не стрелям по една кутия на ден и когато ми излезне животно слагам от евтинките, с който съм тренирал и знам къде бият.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  От: За начинаещи ловци...

                  Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                  .За точността е ясно, то и с едри съчми като стреляш през шока точността пада..
                  Би ли пояснил.
                  Да не искаш да кажеш, че шоковата цев е по-неточна от цилиндъра с едни и същи едри сачми?
                  Или аз не съм разбрал нещо.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #39
                    От: За начинаещи ловци...

                    Така е, шоковата цев ги пръска повече, мой наблюдения.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #40
                      От: За начинаещи ловци...

                      Дам ще ги пръска повече по простата причина че едрите съчми или известни още като "дробинки" се мачкат при преминаването през пълен (1 мм) шок и от там на сетне губят групираност- идеален за съчми над 10/0 е подобреният или пълен цилиндър. Тва практически дори сме го доказали с пушка със сменяеми шокове. С пълен шок ефект (положителен ) има до 4/0.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: За начинаещи ловци...

                        Няма да коментирам.
                        Изглежда моите пушки са били уникални.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: За начинаещи ловци...

                          Дулното стеснение (шока) на гладкоцевките, при повечето пушки е с дължина около 15 мм, но колкото е по-дълъг, толкова по-добре. Проблемът е, че по-дългите са трудни за изработка. Шокът задържа периферните сачми в снопа и по този начин го разтегля, и увеличава групираността. При дребните сачми, до 4/0 напр., шок до 1 мм това подобрява боя. По-големите сачми, обаче, се заклинват, външните се деформират и боя се влошава.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #43
                            От: За начинаещи ловци...

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Би ли пояснил.
                            Да не искаш да кажеш, че шоковата цев е по-неточна от цилиндъра с едни и същи едри сачми?
                            Или аз не съм разбрал нещо.
                            Ми с 13/0 нещо май не е добре, снопа май по-рано се разпръсква.До колкото зная с шок 1.0 се препоръчва стрелба с по-дребните размери, тогава сачмите правят по-добра група на по-голямо разстояние и се препоръчва за пернато.Греша или да?

                            Виждма, че другите колеги под теб са го обяснили.
                            Последно редактирано от Самодържец; 29-01-13, 08:40. Причина: пояснение
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: За начинаещи ловци...

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Дулното стеснение (шока) на гладкоцевките, при повечето пушки е с дължина около 15 мм, но колкото е по-дълъг, толкова по-добре. Проблемът е, че по-дългите са трудни за изработка. Шокът задържа периферните сачми в снопа и по този начин го разтегля, и увеличава групираността. При дребните сачми, до 4/0 напр., шок до 1 мм това подобрява боя. По-големите сачми, обаче, се заклинват, външните се деформират и боя се влошава.
                              "Майсторлъка" при шока е изработването на прехода от цилиндъра на цевта към стеснението.
                              При 13/0 за 12 кал. и 12/0 за 16 кал. където са по 9 сачми в патрон /три реда по 3 сачми/ кои са "външни" и кои "вътрешни"?
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #45
                                От: За начинаещи ловци...

                                Днес говорих с мой близък, който е оръжеен специалист и той ми препоръча да не се стреля с бренеке с тази цев с шок 1.0.Рискува се рано или късно да се получи тапа и да се увреди цевта или да стане като на снимките от Mad Dog.За намалената точност и далекобойност не коментирам, за тези странични ефекти е ясно.Препоръча ми само стрелба с подкалибрени или ако държа на обикновените да райберовам цевта до цилиндър.
                                За 13/0 колегата над мен е задал риторичен въпрос за "външни" и "вътрешни" и е прав.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X