Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За начинаещи ловци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За начинаещи ловци...

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Ами може и да е така,ама концентратора попринцип се отваря на около 20тия метър.А даже е имало случаи,когато въобще не излиза от цевта а засяда вътре.
    Колега не си ме разбрал, става на въпрос за концентратор който лети обратно, тоест съчмите го тласкат и последните съчми се пръскат първи. Ефекта е невероятен. До около30-40м. върви като бренеке.
    Цветан Петров
    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
    0888865583

    Коментар


    • #17
      До: За начинаещи ловци...

      Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
      Колега не си ме разбрал, става на въпрос за концентратор който лети обратно, тоест съчмите го тласкат и последните съчми се пръскат първи. Ефекта е невероятен. До около30-40м. върви като бренеке.
      Това е така нареченият "контейнер" който е създаден за стрелба по птици /основно водоплаващи/ на по далечни разстояния. При него спокойно пластмасата може да достигне 70,80 и повече метра. Но за патрон нумер 11 или12 за дребни птички, колкото и грамов да е концентратора отива максимум на двадесетина метра.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #18
        До: За начинаещи ловци...

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        цевите би трябвало да са поне 85cm
        Здравей колега и Честита Нова година на всички още веднъж.За съжаление дължината на цевите е само 72см.
        Аз с мойто твърдение станах за подигравка май.
        На колегата iama69 съм обещал пръв да опита,ако се изложа няма за какво друг да опитва,ама ако не се изложа-елате повече

        Коментар


        • #19
          От: До: За начинаещи ловци...

          Да не отварям нова тема, та и аз тука да се изложа.Я кажете вие опитните, как стои въпроса при стрелба с нормално бренеке с шокова цев, ако знаете от практиката.Тука един приятел ме убеждава да не стрелям с бренеке с тая цев с шок 1.0.Препоръча ми с тая цев да стрелям само с подкалибрени.С нормалното се получавала тапа в което има логика.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: За начинаещи ловци...

            стреляй си и хич да не ти дреме, след 2000-3000 хиляди бренекета може и да се получи някакво минимално износване на цевта

            Коментар


            • #21
              От: До: За начинаещи ловци...

              Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
              Да не отварям нова тема, та и аз тука да се изложа.Я кажете вие опитните, как стои въпроса при стрелба с нормално бренеке с шокова цев, ако знаете от практиката.Тука един приятел ме убеждава да не стрелям с бренеке с тая цев с шок 1.0.Препоръча ми с тая цев да стрелям само с подкалибрени.С нормалното се получавала тапа в което има логика.
              Няма никакъв проблем. Бренекетата както знаеш и си виждал имат оребрения които при преминаване през шока ако трябва и в каквато степен е нужно се деформират и си минават. Друг е въпроса за плътните бренекета, една единствена кръгла съчма или други самодейности от "направи си сам". Те трябва да са един калибър по-малки и обикновенно ги слагат в концентратор. Всичко което е фабрично можеш да го стреляш спокойно.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #22
                От: До: За начинаещи ловци...

                Ми примерно вчера съм изстрелял около 25бр. обикновени, пет от които магнум.Марка селиер/белот и са си нормални оребрени.Автомата е с газово бутало, не оказва ли бренекето по-голямо съпротивление на газовете нещо, знам ли.Пича днеска за цевта ме плашеше.
                Последно редактирано от Самодържец; 13-01-13, 17:13. Причина: правопис
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #23
                  От: До: За начинаещи ловци...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01500.JPG
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5443759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01501.JPG
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5443760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01504.JPG
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5443761
                  Сетих се обаче за периферията под така наречените нарези, дали не е възможно тя да окаже някакво вредно влияние?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #24
                    От: За начинаещи ловци...

                    Това са едни много евтини и същевременно много добри "бренекета". Ползвам същите на комбинацията с 0,75 стеснение. Няма никакъв проблем да ги ползваш и при пълен шок с твойта пушка. Въпроса е защо си сложил именно този шок. Предполагам, че става дума за употреба на свински лов, а по мое лично мнение там най-удачен е цилиндъра или при липса на такъв, тогава 0,25. Правил съм си опити с ИЖ-27 с различни шокови стеснения и боеприпаси (сачми №13 и куршум). Резултата е най-голямо разсейване на сачмите с пълния шок независимо от производителя и заряда, което предполагам се дължи на голямото деформиране на сачмите при преминаването им през стеснението. И предвид това, че са забранени и от закона, единственото приложение на пълния шок в комбинация с ловен автомат за мен като ловец е на патешки лов. ИМХО!

                    А иначе конкретно по темата за цевта - пълен шок и "бренеке" води единствено до по-силен откат и натоварване на механизмите на оръжието. Виждал съм строшено "кученце" на един Чърчил и износени болтове обясняващи луфтовете на Тоз-БМ примерно. За цевта проблеми няма. Същата е конструирана да издържа много по-големи натоварвания и е последна грижа, освен ако не е някоя антика от преди 70-80 и повече години, която трябва да вижда слънце единствено на откриването на ловната година, а през останалото време да се съхранява за бъдещите поколения ловци в семейството.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За начинаещи ловци...

                      Не съм й слагал аз тоя шок, тя цевта си е постоянен шок 1.0, аз изобщо нямаше и да се сетя да й слагам шоково стеснение при стрелба с бренеке.Та за това питам дали е зле за оръжието и както разбирам е по-зле за механизма отколкото за цевта.Така че развивам и променям въпроса на следния: има ли риск от повреда на механизмите на ловен автомат при стрелба с бренеке през шокова цев с шок 1.0?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #26
                        От: За начинаещи ловци...

                        Това което обичам най много у българина е, че за него всяка копирна машина е ксерокс, всеки патрон с периферно възпламеняване - флоберов, а всеки куршум за гладкоцевна пушка "бренеке"...... Ксерокса най често е Минолта, фроберови патрони има в една две колекции, а бренекето е такова в около 5% от случаите.
                        Та по темата- има различни куршуми за гладкоцевно оръжие предвидени за изстрелване и през цев пълен шок - такива са например Гуаланди и Фостер тип куршумите, както и всичко що е със "сабо". Вредна е многото стрелба през пълен шок само ако е "мобилен" демек сменяем.....
                        П.П. И си следете звука на изстрелите че да няма:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0432.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5443977
                        Последно редактирано от Mad Dog; 14-01-13, 10:39.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: За начинаещи ловци...

                          Сега, започвам по ред - и аз много неща не харесвам у българина, но не забравям, че и аз съм българин.Предполагам, че и ти си българин, така че...нали...всичко е ясно - няма смисъл от повече приказки, ти със сигурност си ме разбрал.Другото нещо е, че не съм специалист като теб(твърде вероятно е и ти да не си специалист в мойте области), а съм самоук любител и за това питам, питам на разговорен език и след като си ме разбрал(а има и снимка на боеприпаса) предполагам, че няма проблем да не назовавам него(боеприпаса) с правилното му название, а с разговорното такова.

                          А по темата - уважавам мненията ти, знанията, уменията и опита ти, но за лаик като мен ще е много по-полезно простичко да кажеш - не няма проблем да стреляш с типа боеприпас от снимката или - да има проблеми(еди какви си), не го прави, и след това ми препоръчай какви да използвам(калибър, марка, грамаж и каквото друго е нужно да зная).Така ще помогнеш още един човек да знае и да се научи, ще помогнеш и на себе си, защото по този начин в бъдеще ще срещаш все по-малко въпроси, които те дразнят.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #28
                            От: За начинаещи ловци...

                            Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                            Сега, започвам по ред - и аз много неща не харесвам у българина, но не забравям, че и аз съм българин.Предполагам, че и ти си българин, така че...нали...всичко е ясно - няма смисъл от повече приказки, ти със сигурност си ме разбрал.Другото нещо е, че не съм специалист като теб(твърде вероятно е и ти да не си специалист в мойте области), а съм самоук любител и за това питам, питам на разговорен език и след като си ме разбрал(а има и снимка на боеприпаса) предполагам, че няма проблем да не назовавам него(боеприпаса) с правилното му название, а с разговорното такова.

                            А по темата - уважавам мненията ти, знанията, уменията и опита ти, но за лаик като мен ще е много по-полезно простичко да кажеш - не няма проблем да стреляш с типа боеприпас от снимката или - да има проблеми(еди какви си), не го прави, и след това ми препоръчай какви да използвам(калибър, марка, грамаж и каквото друго е нужно да зная).Така ще помогнеш още един човек да знае и да се научи, ще помогнеш и на себе си, защото по този начин в бъдеще ще срещаш все по-малко въпроси, които те дразнят.
                            Забележката не беше конкретно към теб а си беше мой вопъл по "терминологията" изобщо.... В смисъл не съм визирал конкретно теб или друго лице в поста. А по отношение на куршумите за гладкоцевна пушка- написал съм ти- ако не си с мобилен шок надали ще имаш съществени проблеми. Ако автомата е стар Браунинг Ауто 5 или Мц 21-12 лично аз бих те посъветвал да стреляш само с куршуми със сабо (или както им казват още подкалибрени). Всъщност каква е пушката?
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: За начинаещи ловци...

                              Пушката е Сайга 12х76.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #30
                                От: За начинаещи ловци...

                                Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                                Пушката е Сайга 12х76.
                                А значи не би трябвало да имаш проблеми.... С каквито и да е било куршуми.... Чисто като функционалност. За групираност и точност- не съм стрелял със Сайга и не мога да кажа- теоретически дву поясните тип "бренеке" би трябвало да дават по- голямо разсейване при шокова цев - но както е показала практиката тва не винаги е вярно.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X