Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Май ми стана навик да завършвам всяка разходка с щета. Преди месец поради незатегната джанта ми изпадна колелото и ми огъна калника, изгубих и 3 гайки . Днес, заобикаляйки едно паднало дърво, леко се подпрях на друго, понеже диското се залюля странично и се счупи прозореца на багажното отделение.
    Преди да взема диското не очаквах, че данък офроуд е в такива размери!
    Дали задните странични стъкла на 3 и 5 врати-те дискавъри 1 са еднакви, както и преди и след 94г?

  • #2
    До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Не знам какво точно съм счупил, но си загубих някъде задната скорост. Та в тоя ред на мисли, някой може ли да помогне. Най-малкотос някой сервиз, където могат да я направят.
    Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
    0886030780

    Коментар


    • #3
      До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Би трябвало стъклата да са еднакви предвид,че няма къса и дълга база.
      M.P.

      Коментар


      • #4
        До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
        Би трябвало стъклата да са еднакви предвид,че няма къса и дълга база.
        Уви не са еднакви - на 5-вратото стъклото е малко по-късо от колкото на 3-вратото, височината е еднаква. На задната врата сигурно са еднакви.

        Коментар


        • #5
          До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от babuka Преглед на мнение
          Не знам какво точно съм счупил, но си загубих някъде задната скорост. Та в тоя ред на мисли, някой може ли да помогне. Най-малкотос някой сервиз, където могат да я направят.
          Като че ли всички скорости са се изместили надясно, в пета влиза трудно а в задната изобщо не иска да влезе.
          Колата е РР П38 2,5 DSE '99. Кутията е механична, предполагам, че е R380.
          Последно редактирано от babuka; 13-04-10, 17:02.
          Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
          0886030780

          Коментар


          • #6
            До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Счупени пластмаси за 3 лири. Няма нужда да се сваля кутията.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Счупени пластмаси за 3 лири. Няма нужда да се сваля кутията.
              Отгоре ли да я отварям
              Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
              0886030780

              Коментар


              • #8
                До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                jordan-bg и аз мисля, че стъклата са еднакви. Имаме ги и двете и можем да ги сравним. Сменяли сме на триврато от петврато, но не е изправен панела след удара. Няма логика да са различни, но утре ако ми остане време ще ги проверя. Имаме две десни и едно ляво стъкло, но са от пет врати

                Коментар


                • #9
                  До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Първоначално публикуван от babuka Преглед на мнение
                  Отгоре ли да я отварям
                  Отгоре. Стига си ръчкал лоста, щото ще падне сачмата вътре. Като отвиеш болтовете на капака, дърпай лоста вертикално. Успех.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Аз пък днес спасих от счупване някои части....
                    долните три болта, които държат сферата към ръкава на предния мост се бяха малко нещо поразхлабили и колелото аха-аха да падне...ама добри хора го видяли и ми казаха, та ги попритегнах малко......късмет жив....
                    00359893488603

                    ....нямам си вече LR...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Отгоре. Стига си ръчкал лоста, щото ще падне сачмата вътре. Като отвиеш болтовете на капака, дърпай лоста вертикално. Успех.
                      Май сам до никъде няма да стигна. Отворих я отгоре и дотам. Не виждам нищо, което да е за смяна, пък и да виждам, през тоя отвор с мойте кебапчета не мога да бръкна. Явно без сервиз няма да мина. Сигурно причината е у мен ама какво да се прави- не можем да разбираме от всичко, колкото и да ни се иска.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-04-10, 13:25.
                      Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                      0886030780

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        При Диското , като свалиш пластмасовия тунел , разпробиваш нитовете за да махнеш гумата , после развиваш капака и , както те посъветва Таргата , вадиш лоста. Той , от своя страна , влиза в една сачма , която се държи във въпросните пластмасови втулки от 3 леваи задвижва селектора. Ако и при РР е подобно може това с прбиването на нитовете да те е стъписало - давай смело , аз този уикенд ще повтарям , че трябва да сменям и пружините.
                        Между другото - може и да е от пружините - омекват , изместват се , излизат от мястото си , и лоста стои КАТО ИЗМЕСТЕН встрани. И те са едницифрени .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          При Диското , като свалиш пластмасовия тунел , разпробиваш нитовете за да махнеш гумата , после развиваш капака и , както те посъветва Таргата , вадиш лоста. .
                          На предишното ми Диско ми беше писнало от тази операция и на мястото на поп нитовете сложих самонарезващи болтчета. Става доста по удобно.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            При Диското , като свалиш пластмасовия тунел , разпробиваш нитовете за да махнеш гумата , после развиваш капака и , както те посъветва Таргата , вадиш лоста. Той , от своя страна , влиза в една сачма , която се държи във въпросните пластмасови втулки от 3 леваи задвижва селектора. Ако и при РР е подобно може това с прбиването на нитовете да те е стъписало - давай смело , аз този уикенд ще повтарям , че трябва да сменям и пружините.
                            Между другото - може и да е от пружините - омекват , изместват се , излизат от мястото си , и лоста стои КАТО ИЗМЕСТЕН встрани. И те са едницифрени .
                            Ми хубаво, ама както се вижда на снимката, тука е свинтове и металния "тунел" пада надолу
                            Прикачени файлове
                            Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                            0886030780

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от babuka Преглед на мнение
                              Ми хубаво, ама както се вижда на снимката, тука е свинтове и металния "тунел" пада надолу
                              Ако можеш да се движиш, защо не отидеш при дядо Владо от тази тема - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=67361 , да хвърли един поглед. Доста хора, както и аз, използваме тази възможност. В подписа му е телефона. В Костинброд. Пък ако думнеш тъпана тук, може и други да дойдат да се пулят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X