Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Е него са снимали за фон на патроните,това имали това снимали,аз само копирам и ако зачетеш сьм ги пуснал по вьпроса за боеприпаса,а не за дьрвото.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Аз видех ,че си писал и помислих ,че си си купил истински,при тебе може.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Аз видех ,че си писал и помислих ,че си си купил истински,при тебе може.
        Може колкото и тук.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Абе там е доста по-лесно,но това е друга тема.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Цената на бойни за Калашник и бойни в 308 се различава,двойна е почти,за ловните е почти еднаква обаче и като питаш кое става за свиня и всички препорьчват 308.
            Ако е много зор да е Калашникоподобно го взимаш Х54,ако вече пьк имаш Калашник и те завлече природата в Аляска да речем си взимаш от тия патрони ма и това е друга тема.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Това за Аляска е добра тема .
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                Така ти задаваш тук интересен въпрос и ще ти отговоря в следния стил.
                Като се има в предвид, че оръжиеро съм го привел към нормален бой с 8 грамови гуршуми н М 3 на 100 метра и СТП е на 25 см над МТ и като знам, че замервайги ги въпросните патрони през хоно са дали средна стойност 730 метра нещата ще са следните.
                В гората или на лов мерника ми е винаги на М1 . С този мерник + взможностите на 7,62x39 знам също че спокойно стрелям без корекция на мерника на дистанция до 150 мета при цел на 200 без да коригирам мерника ще се меря на височината на гърба или с около 20 см по високо от нормалното. При спокоен свински тръс ще ми трябва около прасе и половина предварение и ще получа попадение в гръдния кош.
                Проблем: Тъпия ловен патрон няма да има достатъчни джаули и след попадението ще обикалям сукаците да диря прасето което ще бъде изядено от чакалите. Армейския пък ще го прошие и така. Накратко става но за близко и не спринтирано животно.
                П.П. В гора не см видял дистанция от 200 метра видимост между дърветата.
                От контекста на изразеното ми мнение, смятам за очевидно, че това не е въпрос, а отговор на незнайно защо (и от кой) изтрит, пост на колега!? След изтриването на поста, това което съм написал остана да "виси" и сякаш "идва от нищото". Та в поста на колегата се изразяваше мнение, че било едва ли не аналогично, да се стреля по мишени и реално да се ловува. Било същото да се дупчат мишени на 200 м и да се ловува по дивеч на това разстояние! Човекът,няма да му пиша ника (ако реши, че не предавам мнението му коректно,може сам да го сподели) твърдеше, че с появата на нарезното оръжие с оптика, ловът бил станал толкова лесен, че било неетично да се ловува по този начин!?Според него, истинските ловци ползвали гладкоцевно и по този начин давали шанс на животните!Та, понеже колегата не разбираше разликата, се опитах да му я обясня.
                П.П.Мнението ми няма нищо общо с възможностите на калибъра 7,62х39 и съм съгласен с повечето от това което казваш!
                Последно редактирано от emil5koff; 28-01-15, 21:25.

                Коментар


                • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                  От контекста на изразеното ми мнение, смятам за очевидно, че това не е въпрос, а отговор на незнайно защо (и от кой) изтрит, пост на колега!? След изтриването на поста, това което съм написал остана да "виси" и сякаш "идва от нищото". Та в поста на колегата се изразяваше мнение, че било едва ли не аналогично, да се стреля по мишени и реално да се ловува. Било същото да се дупчат мишени на 200 м и да се ловува по дивеч на това разстояние! Човекът,няма да му пиша ника (ако реши, че не предавам мнението му коректно,може сам да го сподели) твърдеше, че с появата на нарезното оръжие с оптика, ловът бил станал толкова лесен, че било неетично да се ловува по този начин!?Според него, истинските ловци ползвали гладкоцевно и по този начин давали шанс на животните!Та, понеже колегата не разбираше разликата, се опитах да му я обясня.
                  П.П.Мнението ми няма нищо общо с възможностите на калибъра 7,62х39 и съм съгласен с повечето от това което казваш!
                  Неми се рови нагоре из постовете но ако някой си мисли, че с оптика се стреля лесно нещо се е излъгал. Попадението доказва уменията но се иска някакви минимални знания и правила.
                  Значи искам да ви кажа ако един изстрел на 100 метра се прави 7 сек на 200 времето ще е повече и т.н.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X