Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    И вечерята ми това си мислеше преди да я смеля на кайма
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Калашника в повечето случаи спомага за увеличаване на пополацията на МЪРШОЯДИТЕ!!!!
      Цветан Петров
      "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
      0888865583

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Ако не уцелваш и с 50ти калибър да си ефекта е никъкъв .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
          Калашника в повечето случаи спомага за увеличаване на пополацията на МЪРШОЯДИТЕ!!!!
          Цветане пили им малко върховете, Ефекта е доста различен от нормалния куршум, а и ако можеш лека дупчица да им направиш от пред, поражението е по голямо от колкото от ловен.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            Цветане пили им малко върховете, Ефекта е доста различен от нормалния куршум, а и ако можеш лека дупчица да им направиш от пред, поражението е по голямо от колкото от ловен.
            Тая легенда не я ли опровергахме вече?
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Ако не уцелваш и с 50ти калибър да си ефекта е никъкъв .
              Подкрепям !
              Писнало ми е от "абе мани, четри пати го стреля и си ойде".... Па че си оди, като не е уцелил.
              Не е нужно ен-пъти да го стреляш, достатъчно е веднъж.
              П.С. Адмирации за новото "пушле" на Паунофф. Това е за друга тема, но не се въздържам. Умрях от кеф като видях темата.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Тая легенда не я ли опровергахме вече?
                Хора по принцип нямам никакво намерение да убеждавам никой за нищо.
                Това което споделям е от личен опит. В този диалог има хора които са виждали Калашник само по филмите, но иначе са доста компетентни. Не съм запознат теоретически с оръжието и с боеприпасите за него, но имах възможност преди 22години да го изпробвам при всякакви условия и по сякакви цели освен по хора-не дай си Боже. Не, че не съм привърженик на калашника, но това не ми е единствената карабина и освен това не ми е първата. Имам три, но освен стрелба има и други неща. Калашника има добра стрелба, бърза и не прави големи поражения. Другата ми е Лос Байкал 9х14.5 с това "оръдие" съм късал сърна на две. Хвърляш една трета от животното и това по добре ли е?
                При стрелба по време на лов не е да стреляш като на въстание, а да си точен и прецизен и тогава и лекия куршум на Калашника върши работа и убива без да дава такива големи поражения. Имам и Уичестър 30-06, но с ловен патрон поражението е почети като при Лоса.
                Наслука на всички ловци не зависимо от оръжието което използват.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Колега, коригирай си малко калибъла на "оръдието", че така не звучи реално посоченото поражение.
                  sigpic

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Развенчаната легенда която визирам е относно "модифицирането" на армейския боеприпас със запиляване и разпробиване. Нито времето, нито положените усилия ще отговорят на постигнатия ефект, които общо взето е минимален.
                    Най-добрата ловна комбинация с СЛР поне според мен си остава дистанция до 100м и ППУ с тъпия връх (от тия дето вече ги няма по магазините).

                    П.С. Освен калибъра май трябва да променим и името на оръжието
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • До: Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Това оръжие не е тясно профилирано за олределен лов.И елен колкото
                      бивол пада , а най-интересно е заек с трасиращ.Така че диапазона е голям.Ловният вариант няма автоматична.За експанзията и аз не го
                      разбрах-връзката де.До сега единственият недостатък който аз съм си открил за мен е че шоковиат ефект при попадение е много малък или
                      почти го няма.Компенсира се донякъде с подходящ куршум.Но пък този
                      недостатък те кара да си по-прецизен при стрелбата.
                      Абсолютно точно казано!Личи си,че разбираш от някой неща!Доста кюфтета си направил....наздраве!

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                        Развенчаната легенда която визирам е относно "модифицирането" на армейския боеприпас със запиляване и разпробиване. Нито времето, нито положените усилия ще отговорят на постигнатия ефект, които общо взето е минимален.
                        Най-добрата ловна комбинация с СЛР поне според мен си остава дистанция до 100м и ППУ с тъпия връх (от тия дето вече ги няма по магазините).

                        П.С. Освен калибъра май трябва да променим и името на оръжието
                        И какво?!-ще кажеш че и ти не си ги правил тези доработки Аз пък ще си призная.В онези години на нямане, какви ли не изгъзици творяхме но сега ми се струва безсмислено. Отиваш в най-близкият оръжеен магазин и си купуваш HP и ето ти боеприпас с дупка Ако искаш експанзивен, пак от същото място-SP.
                        А за тези на ППУ, полуоблечените със ЗАОБЛЕН връх, си прав. Изключително качество,добро поражение и то доста над 100м.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                          Развенчаната легенда която визирам е относно "модифицирането" на армейския боеприпас със запиляване и разпробиване. Нито времето, нито положените усилия ще отговорят на постигнатия ефект, които общо взето е минимален.
                          Най-добрата ловна комбинация с СЛР поне според мен си остава дистанция до 100м и ППУ с тъпия връх (от тия дето вече ги няма по магазините).

                          П.С. Освен калибъра май трябва да променим и името на оръжието
                          Ако някой се похвали,че е успял с въпросното "преработване" да направи група почти като от фабричен /какъвто и да е боеприпас/ и го докаже аз ще му възстановя финансовите загуби при "обработката" на патроните и публично ще заявя, че не разбирам нищо от балистика и боеприпаси.
                          А че 9х14,5 е странен калибър пък било то и за Лос е повече от сигурно.
                          Имам чувството, че скоро някъде по магазините виждах ППУ, ако става реч за Први партизан, тъп с оловен връх.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Хора по принцип нямам никакво намерение да убеждавам никой за нищо.
                            Това което споделям е от личен опит. В този диалог има хора които са виждали Калашник само по филмите, но иначе са доста компетентни. Не съм запознат теоретически с оръжието и с боеприпасите за него, но имах възможност преди 22години да го изпробвам при всякакви условия и по сякакви цели освен по хора-не дай си Боже. Не, че не съм привърженик на калашника, но това не ми е единствената карабина и освен това не ми е първата. Имам три, но освен стрелба има и други неща. Калашника има добра стрелба, бърза и не прави големи поражения. Другата ми е Лос Байкал 9х14.5 с това "оръдие" съм късал сърна на две. Хвърляш една трета от животното и това по добре ли е?
                            При стрелба по време на лов не е да стреляш като на въстание, а да си точен и прецизен и тогава и лекия куршум на Калашника върши работа и убива без да дава такива големи поражения. Имам и Уичестър 30-06, но с ловен патрон поражението е почети като при Лоса.
                            Наслука на всички ловци не зависимо от оръжието което използват.
                            Колега Дочев.....нещо много си грешка.Между карабината и автомата има доста разлика.Най малкото в системата,презареждането,дулните газове и отвеждането им....незнам с какво стреляш,но явно не си виждал попадения от АК.Байкала е друга работа....многа ряпа има докато стигне АК....незнам от кога си авджия,но определено си в грешка с написаното в поста ти.С най приятелски чувства.....Не сравнявай копие с лък ...арбалет.....и атомна бомба

                            Коментар


                            • До: Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
                              Абсолютно точно казано!Личи си,че разбираш от някой неща!Доста кюфтета си направил....наздраве!
                              Не е до разбиране. Наздраве Опит и практика му е майката,но не го ли съчетаеш с мислене
                              В интерес на истината,като се замислих сега,май кюфтаци съм правил един път, и то за една сбирка на хора от форума. По си падам по пастърмички, филенца и суджуци. А и една спец. манджа в гърненце.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                                Ако някой се похвали,че е успял с въпросното "преработване" да направи група почти като от фабричен /какъвто и да е боеприпас/ и го докаже аз ще му възстановя финансовите загуби при "обработката" на патроните и публично ще заявя, че не разбирам нищо от балистика и боеприпаси.
                                А че 9х14,5 е странен калибър пък било то и за Лос е повече от сигурно.
                                Имам чувството, че скоро някъде по магазините виждах ППУ, ако става реч за Први партизан, тъп с оловен връх.
                                .....а аз обещавам да не си купя повече патрон от магазин и да пиля армейски куршуми до второ пришествие
                                Ако се сетиш къде си ги мернал вземи ми ВЕДНАГА едно кашонче.Почерпката не я включвам в цената
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X