Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

    За пореден път ще кажа, че съм доволен от полиуретановия уплътнител за строителни фуги. Малко по-скъпичко излиза за цял под, но хване ли пада само заедно с ламарината.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      За пореден път ще кажа, че съм доволен от полиуретановия уплътнител за строителни фуги. Малко по-скъпичко излиза за цял под, но хване ли пада само заедно с ламарината.
      С какво е по- добър от автомобилните полиуретанови покрития ? Не, че и те са евтини де...
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #33
        От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

        Преди лепилото боядисваш ли върху ръждивите места ? Колко дебел слой и мажеш ли с някакъв специален грунда за лепилото ( когато го слагат на фуги мажат с нещо ) ? Аз мисля да мажа от вътрешната част на купето в момента .От вън пак .

        Коментар


        • #34
          От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

          Я да питам за всеки случай.Имам два прага на транзита,няма изгнило,ръжда и т.н Поне отвън няма.

          Даже боята има блясък и гланц

          Понеже там е слабо място на Тея фордове,искам да ги боядисам и консервирам.

          1.Това което смятам да направя е,със шкурка 800 да матирам лака.

          2.Измивам праговете с кореселин,бензин или каквото намеря в гаража.

          3.Минавам за всеки случай със преобразувател за ръжда Wurth.

          4.Чакам час,два да посинее ,почернее

          5.Пръскам с шегрен новол

          Следващата седмица ,пълня праговете със оня мармалад,парафин или там както се казваше,пак новол.

          Това съм купил днес.



          Пропускам ли нещо.

          Тоя 1литър от парафина за вътре в праговете ще ми стигне ли за двата прага.
          Последно редактирано от Roninn; 04-05-19, 20:49.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

            Аз поне не съм виждал праг изгнил от вън на вътре.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #36
              От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

              Прага от вън преди месец го бях боядисал със преобразувател и грунд в едно на MIPA.

              Единия праг държи и до днес,но този от клипа не го чаках да съхне и тръгнах през ноща да карам,замръзна и се налюпи,другия праг си беше сух и си е ок.

              Днес изчистих и матирах със шкурка 800 ,минах с вюрт за ръжда,поизчаках 30 Мин и пръснах шегрена.

              https://youtu.be/XpPxKpKZhoY

              Според мен, трябваше и някакъв грунд да мина веднъж,но другия път.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                Само си изхабил материала. Най-вече Вюрт-а.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                  Защо да го е похабил защото е изчакал само 30мин ли?
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #39
                    От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                    По скоро нямаше нужда от него върху боята,но за всеки случай,все пак прага продължава една педя под купето на тоя Форд и там може и да съм пропуснал наличието на ръжда примерно.

                    Междувпрочем,много добре стана.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                      Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                      Защо да го е похабил защото е изчакал само 30мин ли?
                      Вюрта работи най-добре на тъмно и топло за една нощ.

                      П.П. Не се бъзикам, това е свободен преразказ на упътването
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        За пореден път ще кажа, че съм доволен от полиуретановия уплътнител за строителни фуги. Малко по-скъпичко излиза за цял под, но хване ли пада само заедно с ламарината.
                        Аз , пак да попитам за подробности - преди лепилото боядисваш ли ръждивите места ,или само с пробразувател ? Колко дебел слой и мажеш ли с някакъв специален грунд преди уплътнителя ( когато го слагат на бетонови фуги мажат с нещо ) ? Аз мисля да мажа от вътрешната част на купето с такъв уплътнител .От вън пак .

                        Коментар


                        • #42
                          От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Вюрта работи най-добре на тъмно и топло за една нощ[emoji2].

                          П.П. Не се бъзикам, това е свободен преразказ на упътването
                          През последните два месеца ми се наложи доста да поработя с вюрт,в общи линии стигнах до заключение че спре ли да лепне,си е ок.

                          От син до черен става там някъде,30-40 Мин.Боядисахме метална конструкция 25х6х5 метра.Не споря и не претендирам ,но смятам че 30 Мин са ок.А и да не са,невиждам какво му пречи на преобразувателя,да продължи да работи и след шегрена.

                          Сега погледнах какво пише в упътването.

                          Да не се мие с вода,да не стои на слънце пряко.Да не е на повече от 40 гр.детайла,и да се чака 3 часа ,да се боядисва ,лакира и т.н не по късно от 48 часа след нанасянето на ръждо преобразувателя.
                          Последно редактирано от Roninn; 05-05-19, 23:00.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                            Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                            Аз , пак да попитам за подробности - преди лепилото боядисваш ли ръждивите места ,или само с пробразувател ? Колко дебел слой и мажеш ли с някакъв специален грунд преди уплътнителя ( когато го слагат на бетонови фуги мажат с нещо ) ? Аз мисля да мажа от вътрешната част на купето с такъв уплътнител .От вън пак .
                            Пускаш дрелката с телената четка, за да свали каквото успее от по-рошавата ръжда. След това, ако имаш желание, може да си поиграеш малко и на ръка. После събираш с прахосмукачката боклуците, и мажеш с Вюрта. Може да се потретя, но аз винаги го мажа привечер, на сянка в гаража, като го оставям да си работи и съхне до сутринта. После мажеш една ръка епоксиден грунд. Купуваш си 2-3 четки от средно широките (около 5 см), подстригваш ги горе-долу с по 1/3+ от дължината на косъма, за да се получи по-твърда четка и почваш да мажеш. Мажеш по усет - хем да не е дебело, хем да не прозърта грунда. За да не се омажеш до ушите, може с шпакла да нанасяш по малко от мазилката и да я доразмазваш с четката. Успех в начинанието.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                              Много благодаря

                              Коментар


                              • #45
                                Здравейте, след известно отлагане и колебание реших да се захвана с едно старо комби VW, което искам да позакърпя. Положението не е трагично, но си има нужда от намеса. Ще я огледам щателно тия дни (с отверка и свалени пластмаси) за да преценя праговете в какво състояние са и дали да поръчвам цели нови или да зашия тези. Както и да е де, с кръпките нямам дертове - железар съм все пак .

                                Ообаче имам няколко чуденки за химиите след това. Мисля да почна от пода като надупя колата на една страна, че да ми се работи по-лесно и по-нагледно. След като приключа с пода ще се насоча и към другите детайли от купето, но те така или иначе са само с повърхностни ръждички.

                                Да мина към въпросите.

                                1. Почистването на изкърпените места и местата с повърхностна ръжда с телена четка и флекса. После ръждопреобразовател, НО какъв - wurth, Фертан или ?>!

                                2. На всички снадки по прагове и междини нанасям това - NOVOL 620.

                                3. След преобразователя и уплътнените кухини следва грунд, епоксиден. Спрял съм се на - NOVOL 360. Правилен избор ли е и такава ли е последователността на т.1 и т.2

                                4. След грунда (за пода) пръскам с това - NOVOL GRAVIT 600MS. Трябва ли да го боядисвам после ?

                                5. Приключвам с пода и минавам на другите детайли. Пак действам по стъпка 1, 2 и 3. Там грундирам и после китвам нали така ?! Кит мисля да ползвам този - NOVOL SLEEK 100. За броните ако се наложи ще ползвам този кит. И после епоксиден грунд или специален за пластмаси ?

                                6. След уточняване на т.5 да нанасям шприц кит около кръпката (запълнените язви) или само целия детайл (купе) да шприцвам?! Ако да това става ли ?

                                7. Ако съм грундирал, китвал, изжкурил следва пак епоксиден грунд или нещо друго ?

                                8. След много псуване - боя

                                Е ако не е нагло може ли някой да ме светне по тези толкова "елементарни" терзания

                                Коментар


                                • I.Stoyanov
                                  I.Stoyanov коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Демек тоя кит не се мАаа с шпаклата, а се пръска ? След като подготвя накоя видима кръпка да речем (врата примерно) следва да намажа с преобразовател. После да пръсна с това от т.3 NOVOL 360, после китвам - с какъв кит. След кита пръскам с това например или - https://avtomateriali.com/grund-novo...novol-310.html и така вече покритието е готово за боя или трябва да го мина на водно. Благодаря много, извинявам се че разпитвам толкова но искам да стане като хората...

                                • коко келеша
                                  коко келеша коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Аз бих допълнил, че това от точка 6 не ти трябва, освен ако не си решил да правиш кочината за изложба . Минаваш направо към филера и след него боята.

                                • I.Stoyanov
                                  I.Stoyanov коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Филер или така наречения 2К акрилен грунд https://avtomateriali.com/grund-novo...ller-2200.html ли е по добър или Novol 310 4+1 Акрилен грунд (от предния линк) ?

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X