Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

    Така или иначе боядисването трябва да се случи скоро, та ще видим.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ...и разбрах, че с точната дюза си става съвсем нормално изглеждащ мат.
      И тя е колко 2.0 милиметра?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Да повдигна тази стара тема.
        Реставрирам ЗАЗ-965А.
        Свалих оригиналното битумно покритие от пода, отдолу се появи оригиналния зелен грунд. От опит знам, че старите грундове са много по-добри от новите. Този е на 50 год и където е бил защитен от битума, си е здрав, затова не го свалям.
        Има няколко места за кърпене и малко повърхностна ръжда. Шевовете мажа с полиуретанов уплътнител. Ръждата с телена четка, после преобразувател и накрая Новол 620.
        Въпросът ми е кой грунд да използвам, за да има най-добра адхезия към стария грунд, почистените и непочистените от ръжда места и към полиуретана. И към него Новола да има добра адхезия.
        Аз бих действал на обратно - с Новола шевовете а с полиуретана цялостното мазане на дъното. Направих една кръпка 50х50 и я омазах на финала с такова - 3-та зима не мърда а е точно зад гумата.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          И тя е колко 2.0 милиметра?
          Не знам, а и не ме интересува, щото това е (ако е) проблем на този който ще боядисва.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Не знам, а и не ме интересува, щото това е (ако е) проблем на този който ще боядисва.
            Е, аз за обща култура. Току виж съм решил да освежавам Черока.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Е, аз за обща култура. Току виж съм решил да освежавам Черока.
              То и аз за обща култура следя подобни (а и доста други ) теми, че ако няма да си изхвърлям джипа след някоя година, мисля да му направя ревизия на пода + термо и звукоизолация.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Ами най-много зависи на каква основа е стария грунд. Може да пробваш в някое кьошенце, какъв разтворител ще го разтвори. Принципно, за непесъкоструени ръждиви железа и ламарини, има един грунд на лакпром, ВЛ-021 мисля че беше, който се води защита на цветни метали (неясно защо пък точно на цветни), но съдържа известно количество фосфорна киселина в него (и смърди на такава доста яко). Върху стари грундове, като цяло е безсмислено да се пръска, тъй като киселината в него няма да достигне до метала и ефект на пасивиране няма да има. Дори напротив, киселината може и да повреди стария грунд. Обаче адхезията на всичко друго върху тоя грунд е доста добра, осново-защото има мат ефект. И аз не знам защо, но всичко лепи по добре върху матирано. Ако е алкиден грунда на гърбаткото, може да догрундираш голото с обикновен алкиден грунд, а отгоре да покриеш всичко с алкидна боица. Но пробвай дали акрилните грундове ще му понесат и ако да-акрилен, с матов ефект и отгоре акрилна боя.
                А ръждата с телена четка се чисти много зор. Пясък по добре, па ако ще и да е най-импровизирания песъкоструй...
                Не съм никак тенекеджия.Но съм гледал и осмислил как работят правилните майстори.Колкото и на пръв поглед да е почистена корозията , се оказва , че има още.Преубразувателите приложени на такова място работят , повдигат покритието и повдигнатото се почиства.отдолу е вече пасивирано.А какъв продукт да се приложи?
                Нещо антикорозионно за контейнери.Имам предвид конкретния ЗАЗ.Щом този се прави , значи ще си струва.Отгоре ( то си е отдолу)...

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                То и аз за обща култура следя подобни (а и доста други ) теми, че ако няма да си изхвърлям джипа след някоя година, мисля да му направя ревизия на пода + термо и звукоизолация.
                Ники , корк брато.За звукоизолация
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  ...
                  Ники , корк брато.За звукоизолация
                  Еее, стига де ! Има няколко готови решения според мерака и парите.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    ....А какъв продукт да се приложи? Нещо антикорозионно за контейнери.Имам предвид конкретния ЗАЗ.Щом този се прави , значи ще си струва.Отгоре ( то си е отдолу)...
                    След почистването по-добре му приложи един оловен миниум. Разтваря се в алкиден безир, и съхне за 2-3 часа лятото. Ако трябва и 2-3 ръце, след това може и други покрития.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                      След почистването по-добре му приложи един оловен миниум. Разтваря се в алкиден безир, и съхне за 2-3 часа лятото. Ако трябва и 2-3 ръце, след това може и други покрития.
                      След безира малко трудно се хващат други покрития.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        След безира малко трудно се хващат други покрития.
                        Да не говорим, че даже И през лятото не съхне за 2-3 часа.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                          Аз пък ще експериментирам с това:
                          https://gsstroimarket.bg/view/2623217.html
                          На водна основа, върху преобразовтеля на Вюрт.
                          Ще дам отзиви.
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Да не говорим, че даже И през лятото не съхне за 2-3 часа.
                            Това е някаква нова мода алкиден безир. Лично съм го пробвал, много кратно. На слънце след 2-3 часа може да се мине втора ръка, или аклиден грунд.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              Аз пък ще експериментирам с това:
                              https://gsstroimarket.bg/view/2623217.html
                              На водна основа, върху преобразовтеля на Вюрт.
                              Ще дам отзиви.
                              Как се държи това покритие , има ли резултат ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                                Да се запиша да следя...
                                Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X