Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на хидравлична Преса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на хидравлична Преса

    Та намерих си чисто нова хидравлична бутилка и мисля да си напрявя преса за избиване на лагери и за каквото потрябва ште бъде!!!

    Та мислата ми е че искам да напрява да е ръчно помпане а не да е с мотор който върти помпа и разпределител!

    Мисълта ми е от какво да ползвам помпа за масло която да е с разпределител за да мога и да вдигам!

    Нешто като на кмионите на кабините!

    Та вие ште ме посаветвате какво да правя!!!

  • #2
    До: Направа на хидравлична Преса

    Разпределител и помпа от Ифа но най-добре е нов,за да не се ядосваш с боклуци.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

    Коментар


    • #3
      До: Направа на хидравлична Преса

      А каква ли би била цената на такава екстра!!!


      И какво движи тази помп ана Ифата!!!!

      Коментар


      • #4
        До: Направа на хидравлична Преса

        Колега,виж има една тема за преса,малко по нагоре.
        И малко да осветля въпроса.
        Първо фабричните ифи нямат хидравлика,само л60 има.
        Ако е 4х4 вариант -може.
        И помпата не е ръчна ,а я върти двигатела на ифата.
        Колега,за помпа може да ти я направи някой стругар,или да ползваш маслен крик с малко модификация.Може и да вземаш готова от българските кранове за двигатели

        Коментар


        • #5
          До: Направа на хидравлична Преса

          Добре колега какво трябва да представлява тази помпа че чак може да се направи от стругар!!! Аз имам малко стругче краснй пролетраий дали ште мога да я направя на него!!!


          Или от кад еможе да се купи и каква цена има такава помпа горе долу за да си направя сметка дали да си взема нова или да къламосвам нешто!!!

          А в другата тема се коментира за преса с хидравлики с ел мотори и ненамерих нешто конкретно да пише за рачната помпа!!!

          Коментар


          • #6
            До: Направа на хидравлична Преса

            Взимаш хидравличен крик един брой китайски. За 12лв, примерно. Там където се долива маслото включваш маркуч който отива към по-голям съд с масло. Отвиваш горната част на крика, там където излиза стержена и изхвърляш всичко комплект. Завиш тапа с щуцер и капсулован маркуч(високо налягане) и с него захранваш цилиндъра. И да почерпиш.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Направа на хидравлична Преса

              Значи ръчната помпа представлява едно бутало-примерно 10пъти по малко от пръта на цилиндъра ти.Премери на един крик за да добиеш представа за пропорцията,защото има значение,ако е по голяма,няма да има сила да натисне.
              Буталцето на ръчната помпа се движи нагоре надолу,и през щуцери изпомпва и нагнетява масло.Клапаните са елементарни-пружинка със сачма.
              Възможно е да го направиш на струга ти,незнам,...
              Но най лесно ще е да преправиш един крик,намират се по 20-30лв,5-10тонни.
              Имам само един въпрос-защо с ръчна помпа.Вярно ,че ще имаш много по голям контрол над цилиндъра,ама няма да имаш сила на преса с ел.мотор и хидропомпа..С това единствено да може да правиш разни дребни неща и да набиваш лагери,а за избиване просто забрави,.лагер на главина на кола ,тръгва към 7-8тона натиск.

              Коментар


              • #8
                До: Направа на хидравлична Преса

                Ето ти най-лесния начин за направа на преса.

                LZ1NBN

                Коментар


                • #9
                  От: До: Направа на хидравлична Преса

                  Колега sparow Има 12 тонни хидравлични крикове аз поне имам такъв,вярно Български са Оряховско производство но за тази цел мисля че ще стане идеално,особено с конструкцията която показва колегата Нейчо Наков.Работил съм в автосервиз,имахме оригинална 20 тонна преса и тя се опираше по някой път на лагери на главини особено на ръждясали Австрийски таралясници но за собствени нужди става и по слаба. На ръчното можеш да прикараш до една десета дето се вика,това и е приймуществото.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направа на хидравлична Преса

                    Имам цяла хидро станция с два цилиндъра и 6 бр масленни разпределители,смъкнах ги от един зъболекарски стол.Интересна е идеята за пресата но на мен не ми е потребна а и не се сещам за какво мога да ги използвам,всичко само ми пречи в гаража ,ако на някои мераклия ще му свърши работа мога да му пратя снимки и параметри на Л.С.и да се спазарим.
                    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направа на хидравлична Преса

                      Колега,давай снимките.
                      Зимата във вторичните имаше цялата тая система,но нямаше маркучи и влагата беше влезнала в распределителя и нямаше смисъл да се дават пари за него.Помпата по спомен е някъква доста малка 18х с двигател три фази 380вата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направа на хидравлична Преса

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040508.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5181497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040506.jpg
Прегледи:1
Размер:203.7 КБ
ID:5181498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040512.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5181499параметри на мотора:
                        220V/250W/1400обр.
                        помпа:А027X/Pn-17,2MN/m2 /3500обр
                        Цилиндър-малак:тип 6х221......,Pn16MN/m2,ход на стержена-90мм
                        цилиндър- голям:тип 6х1111.....,Pn16MN/m2,ход на стержена -130мм
                        хидравличните клапани се виждат на снимките,цена не мога да дам за в момента ,ако някой има интерес да пише на лс.
                        Прикачени файлове
                        Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направа на хидравлична Преса

                          Искам да попитам нещо .С какъв ел мотор може да завърти хидравлична помпа на Болгар трактор.Мисля за една преса но с други предназначения, и ако действително може ще е супер.Благодаря ви.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направа на хидравлична Преса

                            Колега,уточни коя помпа на Булгара .Едната е Нш10 за хидравликата ,а другата мисля беше НШ 32 за навеса и др.За преса най -удачно ще е да ползваш 10ката.Другата е ненужно голяма.На мойта преса ел.мотора е 4кв. с помпа А25х.Но мисля,че ще има сила в запас.За 10ката около 2.2кв. според мене са предостатъчни.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направа на хидравлична Преса

                              Помпата е НШ 32

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X